Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27
  1. #11
    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    317
    Góralu, ja bym tak na Unie nie liczył... a to dlatego że o ile pamiętam to właśnie rynek gier losowych i zakładów wzjamenych NIE podlega zasadzie o swobodzie przepływu towarów i usług. Oczywiście są chlubne wyjątki jak Anigla, ale jest też Holandia:
    jest w unii? jest!
    graleś kiedyś w pokera z jakimś holendrem? nie graleś, ponieważ ich obywatele nie mogą grać w necie od kilku lat. Unia im w niczym nie pomogła.

    Mam złe przeczucia, choć mam nadzieje że się myle.

  2. #12
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    Na EverestPoker aż roi się od Holendrów.

  3. #13
    Dołączył
    Jul 2004
    Przegląda
    Las Vegas
    Posty
    1,154
    Cytat Zamieszczone przez Kodi Zobacz posta
    Góralu, ja bym tak na Unie nie liczył... a to dlatego że o ile pamiętam to właśnie rynek gier losowych i zakładów wzjamenych NIE podlega zasadzie o swobodzie przepływu towarów i usług. Oczywiście są chlubne wyjątki jak Anigla, ale jest też Holandia:
    jest w unii? jest!
    graleś kiedyś w pokera z jakimś holendrem? nie graleś, ponieważ ich obywatele nie mogą grać w necie od kilku lat. Unia im w niczym nie pomogła.

    Mam złe przeczucia, choć mam nadzieje że się myle.
    Nieprawda, gralem z wieloma Holendrami wiele razy. Jesli kraj wprost lub posrednio ma przepisy stanowiace, ze hazard w sieci jest nielegalny to Unia nic do tego nie ma i taka sytuacja jest w Polsce i w Holandii a gracze i tak graja. Problemy zaczynaja sie, gdy kraj chce dozwolic czegos (dla graczy byloby to dobre) ale dyskryminujac inne firmy (np daja monopol panstwowej firmie). Wtedy Unia interweniuje, i tak bylo we Wloszech i paru innych krajach do tej pory.

    Nie wiem dlaczego masz zle przeczucia? W tej chwili wszystko jest nielegalne wiec jak ma sie zmienic na gorsze??? Moze byc tylko lepiej, ale klopot w tym ze ciezko cokolwiek zmienic jak juz napisalem w postach do tej pory.

    Goral

  4. Kodi, to nie do końca jest tak, że e-hazard nie podlega przepisom unijnym. Jeśli jakiś kraj, np. Polska, zechce całkowicie zakazać e-hazardu bo np. ojciec rydzyk powie pisiorom, że to dzieło szatana, to może to zrobić. Natomiast jeśli Polska nie chce zakazać e-hazardu a jedynie wprowadzić monopol dla swojej państwowej spółki to jest to już pole do działania dla Komisji Europejskiej.

    Więcej informacji można znaleźć tutaj:
    http://www.google.com/search?sourcei...ling+%2Bonline

    pzdr.
    Chris

  5. #15
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    1,849
    Witam,

    warto pamiętać, że państwowe monopole loteryjne (czyli takie nasze totolotki) wywalczyły sobie, że hazard nie podlega uchwalonej ostatnio w wielkich bólach dyrektywie o usługach. Oznacza to, że w tej dziedzinie (i paru innych, ale nie pamiętam jakich) mogą istnieć monopole państwowe. Mało tego, nie chodzi tu nawet o monopole firm krajowych, bo to by było sprzeczne z logiką dla takiego wyłączenia z dyrektywy, tylko o monopole firm PAŃSTWOWYCH, czyli tak jak tylko totolotek może organizować loterie ogólnokrajowe, tak tylko totomix, czy inne shit będzie mógł organizować legalne gry w pokera w sieci. Co więc z tego wyjdzie? jakaś tandeta a my i tak będziemy grać jak do tej pory

    pozdr
    warsaw

  6. #16
    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    317
    Wydawało mi się że ten rynek jest jednak mniej zliberalizowany i poszczególne państwa w unii mogą mieć wlasne uregulowania, ale chyba macie racje

    Co do Holendrów to pamietam że kilka lat temu bukmacherzy zamykali im konta ponieważ ich rząd wprowadził jakąś ustawe zakazującą im gry on-line. Widocznie cos się zmieniło lub nie dotyczy to pokera?

  7. #17
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    Hmmm, skoro hazard może podlegać monopolowi, to czemu Unia interweniowała w paru przypadkach?

  8. #18
    Dołączył
    Jul 2004
    Przegląda
    Las Vegas
    Posty
    1,154
    To jest wlasnie najlepszy przyklad tego jak skomplikowana jest to kwestia i ile moze byc interpretacji. Wyglada no to, ze komisja europejska inaczej by traktowala monopol na hazard naziemny a inaczej na internetowy... Pewnie sami prawnicy w Unii i krajach ktore zostaly upomniane w dalszym ciagu nie wiedza co z tym zrobic. Tak samo zreszta argumentuje UE zamkniecie rynku na hazard w sieci w USA (nie zgadza sie z tym), ale jednoczesnie nie mowi czy naziemne kasyna w USA maja byc otwarte w LV czy w NY.

    Dlatego wlasnie znajac poziom naszych rzadzacych zostanie po staremu... . Do tego Rydzik sie wlaczy i mohery i juz na pewno nic nie zmienia. Ale na szczescie na gorsze nie moga zmienic... chociaz jak tak sobie mysle... to chyba moga Na przyklad zapis w ustawie o hazardzie, ze hazard internetowy jest nielegalny calkowicie i grozi za to dozywocie... Oj czarna wizja

    Goral

  9. #19
    Dołączył
    Feb 2006
    Posty
    413
    Tylko im pozazdrościć można.

    Brytyjczycy czekają na nową ustawę

  10. #20
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    Ma ktoś może linki do możliwie szczegółowych artykułów bądź opracowań, które opisują rozwiązania dotyczące hazardu w necie stosowane obecnie we Włoszech i/lub w Wielkiej Brytanii? Oczywiście nie muszą być po polsku

    tenks i pzdr