Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1
    Dołączył
    Oct 2005
    Przegląda
    Gdynia
    Posty
    2,100
    wczoraj w turnieju mieliśmi takie zdarzenie:
    foldy do mnie ja z niezadużą ilością żetonów all-in za mną fold, sb all-in i w trakcie jak bb sie zastanowia sb pokazuje swoje AA (jak potem powiedział nie chciał po prostu calla od niego) bb oczywiście fold. I co teraz?? Fold AA i ja zgarniam blindy czy może powtórzone rozdanie??

  2. #2
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    558
    a no wlasnie ciekawa sytuacja mam podobne zagadnienie. Gramy lige szczecinska 1 osoba all in wszyscy fold ostatnia osoba sie zastanawia i w tym momencie wyskakuje z tekstem "moze ja pokaze co mam i sie zastanowie" pokazuje swoje np AJ i sie zastanawia po czym call lub fold.

  3. #3
    Dołączył
    Jun 2005
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    161
    według mnie żadna z tych odpowiedzi, gra toczy się dalej, ale ja nie jestem wszechwiedzący, dlatego może ktoś kompetentniejszy się wypowie.

    ------
    Po chwili zastanowienia, wydaje mi się że kwestię tę należy rozpatrywać bardziej w charakterze dobrego zwyczaju, aniżeli w złamaniu regulaminu gry, aczkolwiek zawsze mogę się mylić.
    Ostatnio edytowane przez Preze$ ; 01-11-2006 o 00:35

  4. #4
    Dołączył
    Feb 2006
    Posty
    413
    Cytat Zamieszczone przez cydzio Zobacz posta
    ostatnia osoba sie zastanawia i w tym momencie wyskakuje z tekstem "moze ja pokaze co mam i sie zastanowie"
    całkiem inna sytuacja - po nim nie ma juz nikogo i nikt nie skorzysta z tej informacji a u nas gracz na BB z parą 33 zrobił fold. Dla gracza który ma AA im mniej osób w puli tym bezpieczniej więc pokazanie AA bylo mu na rękę.

    Zerknijcie do tego tematu:
    http://forum.pokerzysta.pl/showthrea...highlight=gold

    Ale jak to jest w regulach turniejowych to nie mam pojęcia.

  5. #5
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Lublin
    Posty
    267
    Zasada jest raczej prosta, przed koncem rozdania nikt nie ma prawa pokazac swoich kart, niewazne czy ktos po nim jest czy nie ma, u nas tez wiele osob robi tak ze odslania swoje karty jesli maja podjac decyzje na koncu. Dziwne jest ze wiekszosc uwaza ze to jest w porzadku, moim zdaniem napewno nie jest ale jaka miala by byc za to kara to niewiem szczerze mowiac.

  6. #6
    Dołączył
    Feb 2006
    Posty
    413
    dodam tylko, ze cofnęlismy to rozdanie

  7. #7
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    144
    co do pierwszej sytuacji AA , ja raczej bym to podciągał pod złamanie regulaminu, żaden grać nie może ułatwić decyzji innym graczom poprzez pokazanie swoich kart. Dla mnie nie tylko takie zagranie powinno być anulowane, ale jeszcze sb powinien zapłacić kare, nie wiadomo, może gość który dał pierwszy allina dobrał by do koloru, BB by wszedł i by się potroił. To moim zdaniem jest niedopuszczalne.

    Drugie zagranie, napewno nie jest załamaniem żadnego regulaminu, nikt za nim nie podejmuje decyzji, jego wola że pokazuje karty i się zastanwia, to raczej kwestia dobego smaku czy powinien tak zrobić czy nie, w sumie troche mu też może to pomóc, bo jeżeli pokaże np 10 10, a gość który dał allina trzyma 88, może w tym momencie się spocić widząc, z czym tamten chce go sprawdzić, i ułatwi decyzje sprawdzającemu, , ale to w końcu poker i trzeba umiec udawać :P

  8. #8
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Mysle ze rozdanie z AA powinno zostac anulowane, albo gracz z AA powinien je przegrac, jakby nie patrzec to swego rodzaju oszustwo, po to w holdemie dostaje sie 2 zakryte karty zeby nikt inny poza nami ich nie widzial i zeby kazdy podejmowal decyzje na podstawie swoich kart i teg oco sie dzieje na stole. Co do drugiego przypadku, to moim zdaniem nie ma problemu z takim pokazywaniem, wszystkie decyzje sa podjete, zostala decyzja gracza ktory pokazal karty, sam lubie od czasu do czasu pokazac tak karty

  9. #9
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Lublin
    Posty
    267
    http://www.homepokertourney.com/showcards.htm - tu jest na temat turnieju, dosc rozsadne wytlumaczenie dlaczego nie powinno sie pokazywac kart. Czy podejmujemy decyzje ostatni czy nie w jakis sposob zawsze ulatwiamy ta decyzje sobie(obeserwujac ew reakcje) badz innym(jesli sami w jakis sposob zareagujemy na pokazane karty) podczas gdy wszyscy w turnieju chca zeby przeciwnicy odpadli jaknajszybciej.

    http://www.learn-texas-holdem.com/qu...uring-hand.htm - znalazlem tez cos takiego, o ile homepokertourney to chyba dosc porzadny serwis to o tym nie wiem nic .

    Podtrzymuje swoje zdanie ze jest to wbrew regulom pokera czyli nikt nie pokazuje swoich kart do konca rozdania a w takiej sytuacji moim zdaniem rozdanie nie jest skonczone.

  10. #10
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    130
    Jesteście pewni...?
    Kiedyś widzialem w telewizji turniej i koleś czasami pokazywal w trakcie rozdania jedną z kart.
    Bylo to z pol roku temu i nie pamiętam dokladnie sytuacji, ale nikt nie interweniowal