Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45
  1. #1
    Dołączył
    May 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    177
    Na świeżo - będąc jeszcze pod wrażeniem - postanowiłem poddać skrótowej analizie jedno z rozdań.

    (nie umieszczem tego rozdania w dziale strategia i taktyka, bo to absolutnie nie ma sensu )

    Stolik 5/5, gramy NL holdem, 5-ciu graczy all in przed flopem (pula 2 tysiące żetonów z hakiem).

    Układ rąk i szanse na zwycięstwo (specjalnie dla Mario, który uważał, że był faworytem), możliwe drobne odchyłki o tyle, że nie jestem w stanie dokładnie odtworzyć kolorów kart:

    1 -- 7C 2H - 7.27%
    2 -- 5D 5S - 14.88%
    3 -- 9S 9C - 31.13%
    4 -- 8C 8D - 17.91%
    5 -- AH QS - 28.60%

    Wygrała ręka nr... tak naprawdę, czy to nie wszystko jedno?

    To jedno z ciekawszych rozdań, ale ciekawych rozdań było bez liku . Mam nadzieję, że tym krótkim postem zachęciłem wszystkich, którzy się jeszcze wahają do udziału w grach cashowych po lidze, naprawdę można wygrać sporo żetonów (a warto, bo Clipper czasmi wymienia je na nagrody rzeczowe ).

  2. #2
    Dołączył
    May 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    177
    aha, jeszcze (dla wyjaśnienia, o ile to coś wyjaśni ) nadmienię, że pierwszy all-ina zagrał gracz z 72off

  3. #3
    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    201
    No to umieszczę kolejne, specjalnie dla kolegi Ventusa, który nie może przebolećć, że jego faworyzowana 99 przegrała tamto rozdanie. Mianowicie 10 10 przeciwko Q Q(kolory nieważne - nie odegrały żadnej roli). Para dziesiątek u Ventusa i o dziwo wygrał. Wracając do rozdania, które kolega poruszył(pozdrowienia Ventus) pragnę dodać, iż mój call był po allinie gracza loose agressive i sprawdzeniu przez shortstacka. Następnie kolejny gracz sprawdził. I tu pojawiają się dziewiątki Ventusa oraz pytanie czy to jest dobra ręka na sprawdzenie z 99 czterech przeciwników? pozdrawiam

  4. #4
    Dołączył
    May 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    177
    Mario, źle mnie trochę przeczytałeś jednak - to nie jest kwestia przebolenia czy nie, ja ogólnie z wieczoru jestem zadowolony (nie tyle finansowo, bo wyszedłem na bardzo niewielkim plusie co z samej zabawy). A w rzeczone rozdanie wchodziłem z dziewiątkami sądząc, że będę miał może 25% na jego wygranie (jak sie okazuje - miałem więcej, ale to nie zmienia faktu, że przegrana była przeze mnie jak najbardziej oczekiwana, jak również nie zmienia to faktu, że - znając Wasze karty - zrobiłbym to ponownie, i ponownie... i ponownie... ).

    Wiem, że wyglądam na poważnego człowieka ale naprawdę nie jestem aż tak serio, a powyższy post nie był zamierzony jako krytyka a raczej refleksja (no i mam nadzieję, że zachęci innych do gry z nami .

    Pozdro, idę się przespać - i do zobaczeniia niebawem, jak sądzę .

  5. #5
    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    201
    Gwoli wyjaśnienia napisze Ventus tylko tyle, że uzywając słów byłem faworytem nie wchodziłem w szczególy typu 1, 2 czy 4 procenty, bo taka była róznica między nami. Więc aby być dokładnym to rzeczywiście powinienem użyć słowa byłem współfaworytem. Ja również widząc Wasze karty zrobiłbym kolejny call i kolejny wraz z kolejnym.

  6. #6
    Dołączył
    Nov 2005
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    247
    Ventus, szanowny kolego - nie odrobiłes lekcji domowych ! Ile to ja razy mówiłem, że 99 się zrzuca tak !? a szczególnie gdy dostajesz je TY

    pozdroofka

  7. #7
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    1,849
    Witam,

    a propos stolików cashowych, to w imieniu clippera zapraszam do niego na dzisiaj na małe co nieco. Planowany start - 20-21.

    Pozdr
    warsaw

  8. #8
    Dołączył
    May 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    177
    Cytat Zamieszczone przez mario28 Zobacz posta
    Gwoli wyjaśnienia napisze Ventus tylko tyle, że uzywając słów byłem faworytem nie wchodziłem w szczególy typu 1, 2 czy 4 procenty, bo taka była róznica między nami. Więc aby być dokładnym to rzeczywiście powinienem użyć słowa byłem współfaworytem. Ja również widząc Wasze karty zrobiłbym kolejny call i kolejny wraz z kolejnym.

    Sczerze mówiąc, to po zastanowieniu się - biorąc pod uwagę styl gry gracza, który zagrał all-ina z 72 - to nikt z dochodzących później nie zagrał źle. O ile pamiętam, to ja byłem na buttonie, a Ty Mario dałeś wcześniej skromne podbicie - chyba do 25 - jako pierwszy, i nie było jakiegoś re-raisa który sugerowałby dużą siłę (tj. wysoką parę) w międzyczasie. Tak więc zarówno Ty, Clipper wchodząc z 88, jak i ja mogliśmy założyć, że mamy prawidłowe oddsy na dojśćie z naszymi kartami.

    Do refleksji skłania jedynie to, że generalnie takie zagranie jest - siłą rzeczy - co najwyżej, marginalnie +EV . "Za" przemawiała możliwość wygrania dużej puli, "przeciw" - ryzyko utraty dużej liczby żetonów orzy niewielkiej w sumie szansie na wygraną. Wszyscy jednak wybrali opcję "za"... . Tak się jednak u nas - jak widać nie po raz pierwszy - gra...
    Ostatnio edytowane przez Ventus ; 25-10-2006 o 17:33

  9. #9
    Dołączył
    May 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    177
    Cytat Zamieszczone przez losadamos Zobacz posta
    Ventus, szanowny kolego - nie odrobiłes lekcji domowych ! Ile to ja razy mówiłem, że 99 się zrzuca tak !? a szczególnie gdy dostajesz je TY

    pozdroofka
    Cóż, po wcozrajszym dniu rysuje mi się taka oto wygrywająca strategia:

    99, QQ - zawsze zrzucać pre-flop.
    22, TT - zawsze wchodzić.

    Niestety, muszę jeszcze trochę pograć, aby ustalić, co pownieniem robić z pozostałymi parami. Potem sobie zrobię tabelkę-ściągawkę i będę z nią przychodził na stoliki .

  10. #10
    Dołączył
    Apr 2005
    Przegląda
    Wawa
    Posty
    389
    Ponawiam poscik Warsawa.. Dzis gramy w Alternatywnym ok godz 20
    dla zachety podam wstepny skladzik:
    Warsaw
    Jack Daniels
    Dzidzius
    Mario
    Dusiciel
    Woy
    Francuzi
    Żelik
    Mareczek(chyba)
    Clipper
    jak Karas obejrzy liste to tez wpadnie wiec
    Karas
    no i obstawiam ze niezawodni:
    Jerste
    Nowy
    Karelli
    .....tez sie zjawia

    mam przeczucia ze calkiem mila gierka sie szykuje......