Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Szczecin
    Posty
    405
    co jest znowu grane?przed momentem wywalilo mnie z 3 stolow informujac przy tym ze zostaly zamkniete:/wczesniej punkty teraz to...kasy ze stolow nie oddalo,nie moge sie zalogowac wcale,a jak juz sie udalo to nie widac stolow nie mowiac otym ze moj bilans stal sie niewidzialny:/
    Czy mial ktos(albo ma w tej chwili)podobne problemy???

  2. #12
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Play Money
    Posty
    1,396
    W turniejach od około 17:40 do teraz wszystko grało, więc ten problem występował tylko przy stolikach.

  3. #13
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Szczecin
    Posty
    405
    mozliwe ze masz racje G-Dave,umnie juz z softem wszystko ok,ale pieniedzy ktore mialem w tamtym momencie na stolach narazie mi nie oddalo:/zdarzylo sie komus cos takiego?nic narazie cierpliwie czekam

  4. #14
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Szczecin
    Posty
    405
    kasy ktora zniknela mi wczoraj(okolo 60$)podczas gry na stolikach dalej nie ma.staje sie to irytujace,a naprawde liczylem na to ze Betsson to porzadna firma...
    Do Betsson Polska-czy mozesz odezwac sie i postarac wyjasnic moj problem,moj nick na betssonie taki sam jak tu-sviestas.

  5. #15
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Play Money
    Posty
    1,396
    Ja miałem coś podobnego, ale 2 dni wcześniej. Probówałem przelać pieniądze z konta podstawowego na konto pokera i okazało się, że owszem, pieniądze zostały odjęte z konta podstawowego jednak nie zostały dodane na konto pokera, z tym że w historii zleceń nie istniał żaden przelew. Napisałem do supportu i dostałem nastepującą odpowiedź:
    Szanowni klienci!

    Z powodu kłopotów związanych z naszym serwerem w sobotę i w niedzielę zostaliśmy zmuszeni zastosować procedury bezpieczeństwa, które między innymi zakładają odłączenie wszystkich użytkowników od wewnętrznego systemu Zakładów sportowych (w tym również naszych pracowników).

    Sytuacja wróciła już do normy, ale z tego powodu większość naszych wyników spotkań jest opóźniona za co pragniemy Państwa serdecznie przeprosić.

    Bezpieczeństwo danych znajdujących się na naszym serwerze jest naszym nadrzędnym obowiązkiem, stąd podjęta decyzja o wstrzymaniu dostępu do niego i spowodowane tym opóźnienia w rozliczaniu zakładów.

    Jeszcze raz przepraszamy za zaistniałą sytuację i mamy nadzieję, że bezpieczeństwo Państwa danych jest równie ważne dla Państwa jak dla naszej firmy.
    Co prawda odpowiedź tyczy się bardziej zakładów, jednak po tym mailu pieniądze wróciły na konto podstawowe.

  6. #16
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Szczecin
    Posty
    405
    dzis rano pieniadze znalazly sie z powrotem na koncie,wiec jest ok,mimo wszystko takie sytuacje nie powinny sie zdarzac.