Zobacz wyniki ankiety: Jakie powinno być wpisowe do turniejów w sezonie zima 2007?

Głosujących
27. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Po staremu (F 45+5, R 25+5)

    8 29.63%
  • Zwiększyć "ligówkę": F 50+10, R 25+10

    2 7.41%
  • Zwiększyć "ligówkę": F 50+10, R 25+5 od każdego R

    6 22.22%
  • Zwiększyć bardziej wpisowe (np. F 90+10, R 50+10 ?)

    1 3.70%
  • Zrezygnować z rebuyów (F 45+5)

    1 3.70%
  • Zrezygnować z rebuyów (F 50+10)

    7 25.93%
  • Inaczej (proszę opisać w poście jak)

    1 3.70%
  • nie mam zdania

    1 3.70%
Strona 3 z 82 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 816
  1. #21
    Dołączył
    Jul 2006
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    883
    chcialem sie spytac czy jutrzejsze spotkanie jest aktualne i jaki to bedzie turniej (wpisowe itp)? bo w koncu sie jednak jutro zbiore w sobie i przyjade (jak mnie jakis autopbus czy tramwaj nie przejedzie ) zobaczyc jak to jest pograc na zywo bo poki co jedynie net

  2. #22
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Tarnow
    Posty
    757
    jutro jest turniej z rebuyami. wpisowe 25zl+5. ewentualne rebuye 25zl

  3. #23
    Dołączył
    Jul 2006
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    883
    dzieki za szybka odpowiedz i rozumiem ze najlepiej byc tak ok 18 ?
    ps. licze ze nie bede sie musial dokupywac

  4. #24
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    573
    Zgadza się. Najlepiej być tuż po 18. Sam turniej zaczyna się z reguły ok. 18.30, ale zanim się uda szczęśliwie posadzić wszystkich przy stolikach to zawsze chwilę trwa.

    Teraz co do palenia. Zgadzam się, że w zimie gdy salka jest niezbyt wietrzona to warunki się stają dość ciężkie. Odkąd pamiętam temat palenia przy grze zawsze był kontrowersyjny, ale kiedyś był mi on zdecydowanie bardziej obojętny. Teraz patrząc na liczne przykłady, że przy odrobinie chęci da się tu coś poprawić proponuję też i u nas przedsięwziąć jakieś kroki. Może na początek wprowadzić jakieś 5 minutowe przerwy w turnieju na fajkę co godzinę? Możnaby wtedy zapalić przed salką i trochę oszczędzić w niej powietrze.

    Jeśli chodzi o wymianę żetonów to ja wolę jak jest ich dużo. Teraz gdy nie ma już dużych problemów, że np. potrzeba żetonów o niskich nominałach na stoliki mogą być spokojnie używane w turnieju. Ja bardzo lubię widok wielu żetonów na stole poukładanych w duże stosy. Wydaje mi się, że czas możnaby zaoszczędzić gdyby gracze po prostu częściej wrzucali do puli żetony z wyższymi nominałami, a nie jak to się nagminnie zdarza wrzucali stosy niskich, żeby się ich "pozbyć".

    Półmetek ligi już za nami i trzebaby pomyśleć wstępnie nad turniejem masters. Ile miejsc płatnych (2 czy 3?) i jaki klucz wybrać na wyliczenie liczby żetonów startowych w zależności od punktów w lidze. Proponowałbym dobrać jakąś skalę logarytmiczną tak żeby różnica ok. 30-40 punktów w lidze odpowiadała mniej więcej 2-krotnie większej liczbie żetonów startowych.

  5. #25
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Tarnow
    Posty
    757
    moze tak:
    1 miejsce: 400 zetonow + liczba punktow z konca sezonu (1pkt=1zeton), 2 miejsce: 320 zetonow + pkty, 3msce: 260+pkty, 4msce: 220+pkty, 5msce: 190+pkty, 6msce: 170+pkty, 7msce: 150+pkty, 8msce 130+pkty

    przy punktacji z sezonu letniego liczba zetonow na starcie turnieju masters wygladalaby tak:
    1: 604 zetonow, 2: 520 zetonow, 3: 409, 4: 364, 2x5: 314, 7: 269, 8: 241.

    II propozycja:
    1miejsce: pkty*2 + 300 zetonow za zajecie pierwszego miejsca, 2: pkty*2 + 120 zetonow za zajecie drugiego miejsca, 3: pkt*2+ 50 zetonow, 4: pkty*2, 5: pkty *2-50, 6: pkty*2-80, 7: pkty*2 -100, 8: pkty*2 - 120
    Ostatnio edytowane przez c00lf0n ; 21-11-2006 o 21:06

  6. #26
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    573
    No dokładnie o mniej więcej takiej proporcje jak w propozycji nr I mi chodziło. Proponuję ją przyjąć jako punkt wyjścia do dalszych ew. rozważań i w przyszłą środę zatwierdzić ostateczną wersję.

  7. #27
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    3
    A jaki rozklad blindow do tych proporcji ? . Osobiscie uwazam, ze w finalowym turnieju czas rundy powinien zostac sporo wydluzony. W koncu maja w wiekszym stopniu liczyc sie umiejetnosci a nie szczescie. Przy krotkim czasie rundy i wysokich blindach bedzie wiecej all-in'owania od gry w pokera.

  8. #28
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Tarnow
    Posty
    757
    oczywiscie wymyslalem te proporcje do rozkladu blindow jakie sa zawsze na turniejach. Przy takich proporcjach sredni stack na poczatku turnieju bylby ok 400 - na 8 osob to chyba wystarcza zeby dlugo pograc. a jesli chcecie wieksze stacki to moznaby jeszcze do tego wzoru (liczba zetonow za zajete miejsce) + (zetony za punkty) dodac liczbe zetonow odpowiadajacej roznicy punktow miedzy miejscem ktorym sie zajelo a 8mym miejscem.
    czyli jakby ktos mial 160pkt na koniec sezonu a 8me miejsce mialo by ich 120 to dostaje dodatkowo 40 zetonow.

  9. #29
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    517
    No ale blindy moglyby byc takie same jak normalnie tylko zmiany co 20 minut, i dac jakiegos maxa. Zetonow powinno byc kolo 3-3.5 tys, wiec max blind to tak w okolicach 400 / 800 wg mnie.
    Grajac co 20 minut (pierwszy poziom 30 min), poziom 400/800 osiagnie sie o 23.

    Nie no dobra, cos mi sie pomieszalo.
    Jak bedzie np 3200 zetonow i o 23 3 graczy srednio po okolo 1000, to BB nie moze byc 800.
    Powinno sie zatrzymac na 100/200.
    Ostatnio edytowane przez Sznu ; 23-11-2006 o 09:19

  10. #30
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    29
    Witam!
    Propozycja C00lf0na jest bardzo sensowna, z tym ze zwiekszylbym roznice miedzy stakami - uwazam ze osoba, ktora wygrywa lige powinna miec co najmniej 5 razy wiecej startowych zetonow niz ta z 8 miejsca, tak zeby przegrywajac allina miec wciaz wiecej. Ale to tylko niewiazaca opinia i nie bede sie z nikim klocil bo w Grande Finale na 100% nie zagram.

    Co do samego Grande Finale to mysle, ze pora bylaby tez pogadac o czasie i formie jego rozegrania. Ja wciaz jestem zdania, ze Grande Finale powinien odbyc sie w weekend, zaczac wczesnie (o 15) i byc powiazany z jakimis imprezami bocznymi, tak zeby kibice dopisali (zaprosic tez kolegow ze slaska na Cracow Poker Saturday). Moze turniej OMAHA HIGH 25PLN? I jeszcze cos innego czego zwykle nie gramy (dealers choice tournament?).

    A jezeli chodzi o palenie (sam jestem megapalaczem) to moze ustalic poziomy blindow, przy ktorych mozna palic i poziomy, przy ktorych nie mozna (raz palimy, raz nie). I moze dodac zakaz fajek na finalowym stoliku. Wciaz bedzie zadymione - ale przynajmniej choc troche mniej.

    Aha i jestem totalnie przeciwko calkowitemu zakazowi palenia - w koncu spotykamy sie kurde w knajpie, turnieje maja charakter towarzyski i sluza przede wszystkim konsolidacji srodowiska pokerowego, karta lubi dym (dla mnie sroda to dzien kiedy papierosy smakuja najlepiej), palacze graja gorzej jezeli nie moga zapalic (mnie kiedy wstrzymuje sie dluzej od papierosa trafia szlag i zaczynam grac jak poparany <czyli jak zwykle>).

    Jestem tez przeciwko pomyslowi "palarni" przy drzwiach wejściowych - wychodzenie, wstawanie od stolika, granie na stojaco dekoncentruje niektorych graczy.

    Co myslicie - moze przetestowac pomysl z rundami palacymi i niepalacymi w najblizsza srode? (wlasnie sobie prypomnialo, ze przeciez tak wlasnie robilo sie kiedys na duzych turniejach brydzowych.

    Pozdrawiam, Mizo

    PS. Proponuje zmienic tytul naszego watku na "Krakow - ostatnia nie sponsorowana liga w Polsce"