Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    1 rozdanie, gosc nie najlepszy, porpzednio sprawdził HERO z KQ przy stole AxxKA, HERO betowal caly czas
    (50% max buy ina HERO nie dyskutujemy)
    PokerStars Game #6364202599: Hold'em No Limit ($5/$10) - 2006/09/21 - 05:49:26 (ET)
    Table 'Philosophia' 6-max Seat #2 is the button
    Seat 1: doctorofdoom ($1486.75 in chips)
    Seat 2: HERO ($547 in chips)
    Seat 3: mrp123 ($1151 in chips)
    Seat 4: dan3316 ($945 in chips)
    Seat 5: z808-13 ($217.05 in chips)
    Seat 6: EatMeFish808 ($852 in chips)
    mrp123: posts small blind $5
    dan3316: posts big blind $10
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to HERO [ ]
    z808-13: folds
    EatMeFish808: raises $30 to $40
    doctorofdoom: folds
    HERO: calls $40
    mrp123: folds
    dan3316: folds
    *** FLOP *** [ ]
    EatMeFish808: checks
    HERO: checks
    *** TURN *** [ ] []
    EatMeFish808: bets $60
    HERO: calls $60
    *** RIVER *** [ ] []
    EatMeFish808: bets $212
    HERO ????


    I 2 rozdanie, twin gra bardzo agresywnie duzo reraisow, pokazla kilka razy KK, AA.
    Na turnie robicie reraise czy juz na flopie ??

    PokerStars Game #6364532138: Hold'em No Limit ($5/$10) - 2006/09/21 - 07:37:25 (ET)
    Table 'Philosophia' 6-max Seat #2 is the button
    Seat 1: copi ($901.50 in chips)
    Seat 2: HERO ($1600.90 in chips)
    Seat 3: Bjorn_I_Hi ($993.25 in chips)
    Seat 4: str8gone mas ($160.50 in chips)
    Seat 5: beeftender ($622 in chips)
    Seat 6: twin-caracas ($2051 in chips)
    Bjorn_I_Hi: posts small blind $5
    str8gone mas: posts big blind $10
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to HERO [ ]
    beeftender: folds
    beeftender is sitting out
    twin-caracas: raises $30 to $40
    copi: folds
    HERO: calls $40
    Bjorn_I_Hi: folds
    str8gone mas: calls $30
    *** FLOP *** [ ]
    str8gone mas: checks
    twin-caracas: bets $60
    HERO: calls $60
    str8gone mas: raises $60.50 to $120.50 and is all-in
    twin-caracas: raises $169.50 to $290
    HERO: calls $230
    *** TURN *** [ ] []
    twin-caracas: checks
    HERO: bets $410
    twin-caracas: calls $410
    *** RIVER *** [ ] []
    twin-caracas: bets $190
    HERO ????

  2. #2
    Dołączył
    Oct 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    320
    Cytat Zamieszczone przez Soprano Zobacz posta
    Na turnie robicie reraise czy juz na flopie ??
    - robiac bet na flopie szkasz silej reki takiej jak AK, KQ, natomiast nie wciagniesz slabej,

    w pierwszym przypadku zastanawia mnie dleczego nie zrobil continuation bet,
    i dlaczego taki wysoki bet na riveze z natem, moze ma JJ

    Prawdopodobie i tak nie uciekniesz z rozdania.

    w drugim str8gone ma prawdopodobie draw moze nawt KQs, QJs
    twin-caracas wygladal na over pare tylko ten chek-call na ternie i bet na riveze to moga byc 1010, JJ.

    po rerasie twin-caracas ja bym zagral push lub fold
    Ostatnio edytowane przez okurosaki ; 22-09-2006 o 00:36

  3. #3
    Dołączył
    Sep 2005
    Przegląda
    Skype: alchemik-poker
    Posty
    2,517
    Ja już na flopie bym sadził reraisa - za czesto z jakimś runner runnerem przegrywam sety, żeby dawać za tanio dobierać przeciwnikom.

    W przypadku tych dwóch rąk pewnie po flopie, turnie i tak byłbym już potcommited i pewnie i tak by się skończyło na allinie.

    Chociaż myślę, że w pierszym gość miał to AK i zabił Cie ten river a w drugim sam nie wiem... może już od razy byłeś w plecy vs JJ albo 1010 i stad te reraisy no bo jakoś nie czuje, żeby gość z J9 sie bił. Mógł też flushdraw być w zasadzie

    Nie moje stawki więc nie wiem na NL50 przy agresywnym stole gość mógłby mieć J9 w tym drugim rozdaniu i bić jak szalony na flopie ale tutaj nie wiem...

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Guerillas Street
    Posty
    242
    1. Call, raise PF z AK czy KQ w shorthandzie nie jest niczym nierealnym. Z rąk nie bijących nas przy reraise sprawdzi nas KJ i może K10.
    2. Raise. Wg mnie u Twina jest mała szansa na J10 czy J9, ale za to można się spodziewać że sprawdzi z AJ czy KJ. Reraise jednak dałbym pewnie na turnie.

  5. #5
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Szczecin/Manchester/Hong Kong
    Posty
    1,816
    1. Po pierwsze w wiekszosci przypadkow dalbym reraise preflop, ale nie wiem jak to wyglada grajac niepelnym buyinem. Jesli Chodzi o dalsza gre to na flopie zdecydowanie betowalbym a jesli juz nie to raise na turnie. Po jego becie na riverze masz juz tylko chyba 240-250 wiecej wiec przy takim graczu jak on, allin wydaje sie sensowny. Sprawdzi cie pewnie z kazdym asem. Oczywiscie czasem mozesz nadziac sie na jakies AK, KQ a moze nawet AA, KK, QQ ale przez cale rozdanie pokazywales slabosc i rownie dobrze gosc moze myslec ze jego as spokojnie wystarczy.

    2. Zdecydowanie raise na flopie (stacki sa 160bb i chcesz zeby jak najwiecej weszlo do puli na flopie), a po tym jak shortstack daje allina i twin reraisuje to spokojnie mozesz go reraisowac. Z tego co czytalem to twin uwielbia agresywnie rozgrywac swoje wszystkie drawy, i nie patrzy specjalnie na oddsy jak ma juz np callowac allina z drawem. Choc z drugiej strony wtedy jego reraise po allinie shorstacka jest bezsensowny skoro ma drawa bo po co chcialby cie wygonic z rozdania. Najbardziej prawdopodobny jest dlatego albo overpair albo top pair + flush draw. Check/call na turnie troche dziwi po tak agresywnej grze na flopie. Bardzo prawdpodobny robi sie teraz overpair, szczegolnie gdy popatrzymy na malutki bet na riverze ktory zapewne jest blocking betem. Oczywiscie moze tak rozgrywac tez JT, J9, TT ale mimo wszystko dalbym na riverze allina bo rownie dobrze moze miec AJ, KJ, QJ z ktorymi jak najbardziej moze sprawdzic (overpaira raczej spasuje w tej sytuacji).

  6. #6
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Oba rozdania moim zdaniem bardzo slabo zagrales. Zastanawia mnie czy moze masz jakas blokade na przycisk raise? Podobno niektorym pokerstars robi takie dowcipy, moze akurat zostales wylosowany.

    A juz na serio ...
    Pierwsze rozdanie. Ja bym podbil na flopie, jak spasuje to i tak wiecej bym duzo nie wygral, jak nie to jest szansa na podwojenie (w jedna badz w druga strone . Kolejne karty sa rzeczywiscie niezbyt przyjemne, ale dlaczego przy kazdej nieciekawie wygladajacej karcie przechodzisz w tryb sprawdzania. GOsc podbija na turnie o 60 a ty tylko call, jak czujesz ze ma krola to bije cie jedynie KQ, jest duzo innych kombinacji z ktorymi wygrywasz moze pora teraz na porzadny reraise, tak 3/4-cala pule, albo niech sprawdza z trojka kroli albo przegrasz z fullem, a moze ma AA i tez sprawdza? Kazda z tych opcji jest dobra, boisz sie tylko KQ, no ale nie ma zysku bez ryzyka. Tak czy inaczej river robie call, zagralbym to inaczej wczesniej, ale skoro juz zagralem tak to robie call, twoje sprawdzenia az sie prosza o blefa, wiec nie zdziwilbym sie gdyby gosc pokazal 77.

    Drugie rozdanie.
    Zaczne moze od konca, call na river oczywisty, przy takich pot oddsach nie ma sie co zastanawiac. Turn omijam, ale zagranie na flopie wola moim zdaniem o pomste do nieba . Twin podbija a ty tylko sprawdzasz? Przy flopie gdzie na stole jest JT i dwie karty w jednym kolorze? Przeciez praktycznie kazda nastepna karta zatrzyma ci akcje,pozowli na skuteczny blef, albo po prostu przeciwnik dobierze lepszy uklad.No ale ok, chlopaki dali ci jeszcze jedna szanse. Allin shortstacka i reraise twina. Ty znowu jak w poprzednim rozdaniu, tylko call. Ja w tym miejscu grajac na swoich limitach zrobilbym allin. Twoje sprawdzenie zamiast allina prawde mowiac nasuwa mi tylko jedno , grasz na za wysokich limitach.
    Pewnie zaraz padnie stwierdzenie "i kto to mowi;P" bo zdarzalo mi sie zbyt czesto grac na za wysokich limitach, ale taka jest moja opinia na temat tych rozdan.

  7. #7
    Dołączył
    Mar 2004
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    231
    Z tych kilku przykladow to sklasyfikowalby gre na tight weak .

    Po primo brakuje tutaj od czasu do czasu porzadnego raise przed flopem .
    Po primo primo 1 przyklad 99 na flopie 50% check 50% bet,na turn juz zdecydowanie raise mowie co ja bym zagral i co by podzialo z moim image.W przypadku gdzie oceniaja Ciebie na tight weak taki bet prawdopodobnie nie przyniesie profitow i cala gra sproawdza sie do -ev.
    2 Przyklad to jakas katastrofa bez obrazy ale chyba Cie mocno zamroczylo
    pzdr skaand

  8. #8
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    W stytuacji nr 1 ostry raise na flopie jak ma K dokłada a masz 4/5 że pula jest twoja(wykluczając KK,K9),na turnie raise all in
    sytuacja nr 2,takiego flopa nie można przespać,jest tak wiele możliwości ze turn czy river przyniesie nam niepokojącą karte że ja wole albo malo wygrać albo nie mieć dylematow i niech przeciwnik się martwi o magiczny turn czy river
    dam maly przyklad z wczoraj czym kończy się slowpley i zachlanność:
    Hand #420716326 at table: Table TH 405
    Started: Thu Sep 21 11:57:24 2006

    west26 is at seat 1 with 49.50
    delyver is at seat 2 with 49.00
    BamBam001 is at seat 3 with 102.20
    mel11 is at seat 4 with 46.25
    $muse$ is at seat 5 with 13.45
    karinACE is at seat 6 with 12.22
    Ushape is at seat 7 with 65.00
    !Fredizy! is at seat 8 with 52.50
    gemini35 is at seat 9 with 59.47
    dawkarpl is at seat 10 with 49.50

    dawkarpl posts the large blind 0.50
    gemini35 posts the small blind 0.25

    gemini35: --, --
    dawkarpl: Ks, Kd
    west26: --, --
    delyver: --, --
    BamBam001: --, --
    mel11: --, --
    $muse$: --, --
    karinACE: --, --
    Ushape: --, --
    !Fredizy!: --, --

    Pre-flop:

    west26: Fold
    delyver: Fold
    BamBam001: Fold
    mel11: Call 0.50
    $muse$: Call 0.50
    karinACE: Fold
    Ushape: Raise 2.00
    !Fredizy!: Fold
    gemini35: Fold
    dawkarpl: Call 2.00
    mel11: Call 2.00
    $muse$: Call 2.00

    Flop (Board: 3h, Kc, 5s):

    dawkarpl: Check
    mel11: Check
    $muse$: Check
    Ushape: Bet 4.00
    dawkarpl: Call 4.00
    mel11: Fold
    $muse$: Fold

    Turn (Board: 3h, Kc, 5s, Jd):

    dawkarpl: Check
    Ushape: Check

    River (Board: 3h, Kc, 5s, Jd, 10d):

    dawkarpl: Bet 4.00
    Ushape: Raise 8.50
    dawkarpl: Call 8.50

    Showdown:

    Ushape shows: Qc, Ad (ace high straight)

  9. #9
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    Cytat Zamieszczone przez Doli Zobacz posta
    Drugie rozdanie.
    Zaczne moze od konca, call na river oczywisty, przy takich pot oddsach nie ma sie co zastanawiac.
    pytanie brzmi call or raise a nie call or fold...

  10. #10
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Strasznie dziwny i podejrzany ten bet, ale ja bym to chyba przebil, siedziales z nim przy stole dluzej wiec pewnie lepiej bys wiedzial, czy jest zdolny do takich tricky betow majac fula, ale raczej przebicie.