Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32
  1. #1
    Dołączył
    May 2003
    Posty
    522
    No właśnie, co bardziej preferujecie, jakie są według was wady i zalety każdego z tych systemów. Mowa oczywista o texasie...

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2004
    Przegląda
    Podkarpacie
    Posty
    267
    Jeśli jesteś początkujący, lub jeśli zamierzasz grać na stolach, gdzie wejście stanowi wiecej niz 1/20 Twoich srodkow to nie polecam Ci NL. Tu dziala ludzka psychika, gracz ktoremu nie zalezy np. na przegraniu 50$ wystraszy Cię nawet gdy masz niezla kartę.
    Proponuje na poczatek PL a zdecydowanie odradzam Fixed - tutaj każdy z benadziejna karta wchodzi i wszytsko zalezy od szczescia.
    Jesli chcesz NL i masz np. 50$ to na mikrostawkach mozesz sprobowac.
    Ja mimo rozegrania ponad miliona rozdan i spedzeniu okolo 4000 godzin przy pokerze w ciagu ostatniego roku, nadal nie lubię grać NL przy wyzszych stawkach, moze gdybym mial gruuuby portfel zminiloby sie to, jednak preferuję PL na stolach 0,5/1$.
    Pozdrawiam

  3. #3
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    1,327
    No Limit all the way baby !! 8)


    Limit jest tak irytujący że .. nawet nire będe tego komentował :twisted:

  4. #4
    Dołączył
    May 2004
    Posty
    962
    Cytat Zamieszczone przez shaolin26
    Ja mimo rozegrania ponad miliona rozdan i spedzeniu okolo 4000 godzin przy pokerze w ciagu ostatniego roku, nadal nie lubię grać NL przy wyzszych stawkach, moze gdybym mial gruuuby portfel zminiloby sie to, jednak preferuję PL na stolach 0,5/1$.
    Pozdrawiam
    To wychodzi ponad 10 godzin grania dziennie ????
    Ty robisz cos innego poza spaniem i pokerem ??

    Ale po rozegraniu tylu rozdan to powinies miec gruby portfel
    Teria mowi , ze dobry gracz na 100 rozdam robi 2BB i to na limicie


    P.S.Ja nie bede mwoil co preferuje, bo na tym forum rzadzi NL ))
    Wiec niech tak pozostanie )

    Pzdr

  5. #5
    Dołączył
    May 2004
    Posty
    962
    Moze to nie pomoze , ale moze niech ktos odpowie jakie mial najwieksze , ze tak powiem "ciagi" w doł.

    Ja np na limicie na stolach 0,50/1 uszczuplilem maksymalnie kapital o 100$ .
    A jak to wyglada w NL ??

    Ale z drugiej strony maxymalny pot jaki wygralem na tych stolach to bylo jakies 40 $ , a NL 40 $ to pewnie nic znaczace zjawisko

    pzdr

  6. #6
    Dołączył
    Dec 2004
    Przegląda
    Podkarpacie
    Posty
    267
    No tak srednio wychodzi po 10 h/dobe czasem wiecej czasem mniej (rekord chyba 14h).
    Jesli chodzi o gruby portfel - przez pierwsze 3 miesiace gry byla to raczej nauka - nigdy wczesniej nie gralem w Texasa. Raz wygrywalem raz przegrywalem, w sumie bylem okolo 100$ do przodu przez 3 miesiace.
    Pozniej gra juz lepiej szla ale wciaz na mikrostawkach 0.05/0.10 NL. Tu bylo duzo gry ale niewiele wygrywalem - za niskie stawki.
    I dopiero od miesiaca gram na wyzszych stawkach - i zaluje , ze nie zaczalem na nich grac wczesniej....
    Pozdrawiam

  7. #7
    Dołączył
    May 2003
    Posty
    522
    a powiedzcie mi moi mili czy da sie jakims sposobe wplacic malo pieniazkow na pokerstars. Z tego co czytalem neteller umozliwia wplacenie minimalnie 20$, visa(czyli eKarta z mBanku) 50$ czyli nie ma o czym gadac.

  8. #8
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    573
    Cytat Zamieszczone przez pokerstars
    P.S.Ja nie bede mwoil co preferuje, bo na tym forum rzadzi NL ))
    Wiec niech tak pozostanie )
    Jakby co, to ja też preferuję granie limita, także frakcja limitowa na forum choć cicha to jednak istnieje. Jak widać z powyższych wypowiedzi gusta są różne, każdemu co innego pasuje, ale ja przy stolikach wolę limit. Już piszę dlaczego.

    Po pierwsze, mimo wszystko przy limicie znacznie mniej się denerwuję, bo w jednym rozdaniu nie można przegrać tyle co w NL. I w jednym i drugim przypadku napotka się na ludzi grających z beznadziejną kartą i wygrywających naszą kasę, ale na NL choć to może rzadzsze to jest to znacznie boleśniejsze. A wiadomo do czego może doprowadzić zbytnie zdenerwowanie przy grze w pokera.

    Nie zgodzę się też z tym co napisał Shaolin26:
    Cytat Zamieszczone przez shaolin26
    Proponuje na poczatek PL a zdecydowanie odradzam Fixed - tutaj każdy z benadziejna karta wchodzi i wszytsko zalezy od szczescia.
    Szczęście ważna rzecz, ale to samo mógłbym napisać o PL czy NL. To, że każdy gra z beznadziejną kartą, to nie znaczy wcale, że nie można tego wykorzystać na swoją korzyść. Zresztą i tak bardzo dużo zależy właśnie od stolika na jaki się trafi. Dopiero po długim czasie zrozumiałem, dlaczego 'table selection' zostało umieszczone jako najważniejszy czynnik w poker FAQ pod pytaniem 'What skills are important for Texas Hold'em?'. Od tego naprawdę najwięcej zależy.

    Limit też lubię dlatego, że jak dla mnie jest znacznie bardziej 'mechaniczy' od NL. Tzn. nie trzeba się np. zastanawiać o ile podbić itp. także mniej absorbuje uwagę, dzięki czemu można podczas gry robić inne rzeczy, np. poczytać sobie gazetę.
    Ta 'mechaniczność' i mniejsze wahania kasy niż na NL moim zdaniem ułatwia też osiąganie w miarę stałych profitów z gry.

    Wszystkie te powyższe czynniki prowadzą jednak do jednego z minusów limita - gra, zwłaszcza po dłuższym czasie, robi się nudna. Dlatego też, przy towarzyskim graniu na żywo zdecydowanie bardziej wolę PL.

  9. #9
    Dołączył
    Dec 2004
    Przegląda
    Podkarpacie
    Posty
    267
    Marian nie lubie fixed chocby dlatego, ze majac np. trojke po turnie przy PL lub NL moge ostro podbic, i przypuscmy przeciwnik ma flush draw, przy NL lub PL moze sie wycofa, przy fixed - na 100% sie nie wycofa. A jak dojdzie mu riverze do koloru to pluje sobie w twarz, dlaczego gram na Fixed

  10. #10
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    Ja napisze krótko i zwięĽle
    Jak mawia Doyle Brunson:

    NO LIMIT -jedyna czysta forma pokera !!

    Soprano

    PS. Swoją droga w Morgansie w Katowicach gramy PL i tez nie jest Ľle :wink: