Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32
  1. #21
    Dołączył
    Aug 2004
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    310
    Wiele powiedziano na tym forum o wyższości NL/PL/FL, ale mi sporo dał statnio do myślenia artykuł najlepszego gracza turniejowego 2004 - D. Negreanu:
    tutaj

    W srócie, sugeruje on, że w turniejach nawet małpa może osiągnąć niezłe wyniki stosując odpowiednią strategię gry przed flopem i że, jego zdaniem, mistrza świata powinno się wyłaniać w strukturze pot-limit, która wymaga o wiele więcej umiejętności. I to mówi prawdopodobnie najlepszy gracz no-limit na świecie!

    Osobiśie, w internecie staram się grać NL, PL oraz FL, czasem nawet jednocześnie. Oczywiście, powoduje to od czasu do czasu pomyłki, ale też wymusza większą koncentrację i ćwiczy wszechstronność. Jaki jest sens ograniczać się tylko do jednej struktury?

  2. #22
    Dołączył
    May 2004
    Posty
    962
    Cytat Zamieszczone przez StingnWo
    Moim celem w pokerze jest grac jak najlepiej. I nic wiecej.
    Sting
    Jezeli chcesz zrabiac w pokerze , to twoja odpwiedz powinna byc taka wlasnie.
    I ja kiedy gram nie mysle, ile juz przegralem , czy ile juz wygralem.
    Po prostu gram, jak najlepiej potrafie.
    Mysle, co jest nie tak , co zmienic - tez chce grac jak najlepiej - to jest moj cel.
    Jezeli bede gral dobrze - to $ przyjda same.
    Ale CEL jest oczyswisty - grac jak najlepiej.
    I to nie ma znaczenua , czy beda to stoly 0,05 czy 500 $ . Na kazdym chce grac jak najlepiej. I tak krok po kroczku
    Proste przelozenie , grania z nizszych pozomow - nie jest zbyt dobrym rozwiazaniem

    Cytat Zamieszczone przez StingnWo
    Sa lepsze sposoby aby zaczac granie. Np. zdecydowanie polecam InterPoker, tam sa freerolle
    Sting
    To raczej tez zla rada dla poczatkujacych,
    Chyba ze to ma byc gracz turniejowy. Turnieje i stoly to mimo wszystko inna gra.

    Cytat Zamieszczone przez StingnWo
    Zarobienie 8BB na 100 rozdan to stolach 0.05$/0.1$ to jest nic. Z dwoch powodow.

    Pierwszy, ilosc czasu spedzona przy stole jest niewspolmiernie duza do osiagnietego zysku. Zagranie 100 rozdan mysle ze zajmuje minimum 2 godziny. I zarabiasz na tym 80 centow. Przy obecnym kursie dolara, daje to nam okolo 1,5 zl na godzine. Nie jest to powalajaca na kolana kwota.
    Sting
    Zbyt dosłownie mnie zrozumiales .
    Zrobienie 8 BB n stolach 0,05/0,10 to liczac w wartosciach bezwzglednych to nic - zgadzam sie (choc twoje obliczenia sa troche bledne )
    Jestes w stanie zagrac okolo 200 rozdan co daje 1,6 $/H co jest prawie 5 PLN , co oczywiscie tez nie jest kwota powalajaca .
    Ale bardziej mi chodzilo o samo 8 BB i gdybym potrafil znalesc takie stoly na limitach powiedzmy 0,50 /1 $ to ile by wyszlo godzine ?????

    To chyba byloby juz zadawalajace ?????


    P.S. A ja w przeciwienstwie do Stinga polecam , nowym graczom zaczac od mikrostawek > Mowie to z autopsji .

  3. #23
    Dołączył
    May 2004
    Posty
    962
    Cytat Zamieszczone przez warsaw
    Witam,
    ja myślę, że można dyskutować na powyższy temat w nieskończoność. Limit jest grą prostą i mechaniczną, No Limit jest bardziej skomplikowany i trudniejszy do opanowania.
    Trudno z tym sie nie zgodzic.

    Cytat Zamieszczone przez warsaw
    To moje zdanie. Czyli wolę się uczyć jeĽdzić cadillac'em i co chwila go rozbijać niż ford'em, o którym wiem, że nigdy nie zajedzie tak daleko jak cadillac, którym nauczę się jeĽdzić...
    I to rownie celne zdanie .
    MOzna uczyc i uczyc sie jezdzic cadillac'em przez cale zycie i nigdy sie nie nauczyc Ale bedzie sie zylo NADZIEJA, ze kiedys sie nauczysz

    Albo nauczyc sie jedzic fordem i mimo, ze nie zajedzie on tak daleko jak cadillac, ale sie nauczysz jezdzic i nie bedziesz sie juz rozbijal .
    pzdr
    P.S.
    Mimo , mojego negatywnego nastawienia do NL pojawie sie jutro
    Tylko ja NL potraktuje jako zabawe

  4. #24
    Dołączył
    Jan 2005
    Posty
    104
    Marian, dzieki za odpowiedz, juz sie zarejestrowalem jak widac ;]

  5. #25
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Mozesz trenowac no limita zeby wygrac w najwiekszym turnieju na swiecie tzn w main evencie we wsop, a mozesz grac limit zeby zagrac kiedys 4-8tys przy stole doyla, z iveyem, chanem i innymi. W moimch marzeniach , wole to drugie.

  6. #26
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    1,849
    Witam,

    Można jedno i drugie, tylko pierwsze nie wyklucza drugiego, a drugie raczej wyklucza pierwsze... 8)

    I to był chyba mój wpis nr 200 :lol:

    Pozdr
    Warsaw

  7. #27
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Ok, ta dyskusja jednak prowadzi do nikad , nie ma sensu porywnywanie gry limit 4-8 tys i turnieju no limit w ktorym wpisowe jest nieco wieksze od duzego blinda w tej grze , bo ten turniej mozna nazwac mikrostawkowym , i logicznie wyciagajac wnioski z wypowiedzi Stinga, grajac takie mikrostawki mozna nabrac zlych nawykow ;P

    -

  8. #28
    Dołączył
    Mar 2004
    Posty
    1,043
    Cytat Zamieszczone przez Doli
    Ok, ta dyskusja jednak prowadzi do nikad , nie ma sensu porywnywanie gry limit 4-8 tys i turnieju no limit w ktorym wpisowe jest nieco wieksze od duzego blinda w tej grze , bo ten turniej mozna nazwac mikrostawkowym , i logicznie wyciagajac wnioski z wypowiedzi Stinga, grajac takie mikrostawki mozna nabrac zlych nawykow
    Glowna wygrana w ostatnim WSOP to 5 milionow "papierow", natomiast 5 miejsce to kwota ponad milion $. Chyba trzeba by miec "dzien konia", polaczony z najszczesliwszym dniem w zyciu i jeszcze z kilkoma innymi wydarzeniami, aby wygrac tyle kasy, przy stole fixed, nawet przy blindach 4k$/8k$. Czyli to ten stol to sa mikrostawki przy WSOP :lol: .

    P.S. Oczywiscie ten post ma ton zartobliwy i tylko tak mozna go odbierac. Mysle ze podbnie jest z postem Doliego.

    Sting

  9. #29
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Eh, ja zawsze musze wpisac ostatnie zdanie , patrzac w druga strone, na WSOP mozna stracic najwyzej 10tys $, w grze 4-8 duuzo wiecej , mysle ze 200tys w jedna nocke spokojnie jak sie jest na tilcie , jednak WSOP to pikus (btw. slyszalem ze graja 15-30tys)

  10. #30
    Dołączył
    Dec 2004
    Przegląda
    Podkarpacie
    Posty
    267
    Przez 9 miesiecy gralem tylko NL i wcale sie do niego nie zrazilem bo na mikrostawkach dziennie wygrywalem nawet 500 x BB, i zdarzalo mi sie to bardzo duzo razy.
    Ale czlowiek chce isc dalej, zaczalem grac NL na wyzszych stawkach. Mimo iz dalej wygrywalem przyszedl dzien, gdzie w jednym rozdaniu utopilem troche kasy - i tu zaczela dzialac ludzka psychika - w gruncie rzeczy bylem dalej duzo do przodu, jednak sposob i czas w jakim przegralem pozostawil trwaly slad.
    I teraz powiem czym sam sobie zaprzecze .
    A mianowicie ze PL jest pod tym wzgledem lepszy od NL, ze nie mozna od razu duzo przegrac - owszem ja tak moge powiedziec po swojej grze, ale co maja powiedziec gracze, których wielokrotnie "powiozlem" na PL 0.25/50 nawet na 200$ w jednym rozdaniu??
    Nie zgodze sie natomiast ze stwierdzeniem, ze nie mozna zablefowac w PL - oczywiscie nie jest to tak proste jak w NL, ale w PL to jest najpiekniejsze, ze dobry gracz potrafi przed flopem, po flopie i ewentualnie po turnie tak zbudowac pota, ze blef pozostawia do rivera - tu jest piekno PL - umiejetnosc budowania pota.
    Nie moge pobrac historii rozdan z Expekta - moglbym Wam pokazac nieco rozdan, po ktorych gracze kilkanascie minut dyskutowali - nie byli zawiedzeni, ze przegrali - byli raczej zachwyceni sposobem w jaki wygralem (i wcale sie tu nie chwale - nie to jest moim zamierzeniem).