Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1
    Witam!

    Więc jestem zmuszony do zakupu nowego komputera (tylko jednostka centralna). Nie mam specjalnie o sprzęcie pojęcia, więc proszę o wsparcie (propozycje zestawów).

    1.) Cena w sumie ok 1500 PLN
    2.) Jakaś w miarę wydajna karta graficzna - małolat czasem chce pograć w jakiegoś PESa po sieci i inne takie Poza tym fajnie bym mógł grać na kilku stołach jednocześnie 3 w np 3 różnych roomach
    3) Karta dźwiękowa mniej istotna
    4) Dysk - no nie wiem jakie teraz minimalne robią - mam 40gb i czasem brakuje mi miejsca - więc może 80 GB + przełożę swój
    5) Ważne żeby sprzęt był solidny i bezawaryjny (w starym spuchły kondensatory)
    6) Płyta główna, procesor i inne - nie mam pojęcia

    pozdrawiam
    w_n
    Ostatnio edytowane przez nigdyniewiadomo ; 28-08-2006 o 18:17

  2. #2
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Ciasto
    Posty
    2,287
    Ja kupilem pol roku temu a64 3.0 + 512 ddr 400mhz + plyta asusa a8n5x + radeon x550 256mb ddr3 + obudowa z zasilaczem (za sam ten element dalem 500zl ;p).
    W sumie za nie cale 1,5k i z nowszych gier gralem np.: w Prey'a i chodzilo wszystko si.

    Teraz chyba bardziej oplaca sie platforme am2(?).
    a)Procek nie musi byc mocny 2.8 spokojnie wystarczy na dluugo.
    b)Ram 512 to standard, mniej napewno nie bierz.
    c)Dysk, hmmm.. ostatnio kupilem WD 250gb 16mb cache na SATA2 i musze przyznac, ze w porownaniu z moim starym dyskiem 40gb przyrost szybkosci jest ZNACZNY, nie mowiac juz o miejscu :P
    d)Karta - nie bierz nic slabszego niz x550, nie wiem jak teraz ceny sie ksztaltuja, ale jezeli bedziesz mial dosc $$$ to wez cos z przedzialu x700 x800 albo 6600gt - starczy na wiekszosc gier, a przy tym sa tanie (chyba).
    e)Plyta glowna - zdecydowanie cos z AGP Expressem i SATA, karta dzwiekowa i sieciowka sa teraz wbudowywane praktycznie w kazda plyte. Lepiej wez tez cos lepszej firmy: np.: ww. Asus'a.

    Wypisalbym Ci dokladnie elementy, ale mam limit neo i zanim jakakolwiek strona, ktorej nie mam w cachu sie zaladuje to bede juz dziadkiem ;/

  3. #3
    Dzięki - a jeżeli ktoś byłby w stanie zaproponować konkretny zestaw - to śmiało - będę zobowiązany.

    pozdrawiam

  4. #4
    Kakashi przekroczyłeś limit w neo ? jezeli tak to wspolczuje to sobie w pokera online nie pogrywasz, ale przypominaja sie chociaz stare modemowe czasy :]

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Ciasto
    Posty
    2,287
    Przekroczylem juz tydzien temu xD
    Ale starych czasow mi to nie przypomina, ahhh te BBSy :d

  6. #6
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Sosnowiec
    Posty
    66
    Jeżeli chodzi o dysk twardy to nie kupuj poniżej 200 GB, gdyż jest to nieopłacalne ( stosunek ceny do ilości miejsca na dysku ). Nalepiej 250 GB Seagate , są dość ciche i szybkie . Sam mam dwa Maxtory i mnie wku..... , bo sporo hałasują , szczególnie 160.

    Karta dzwiękowa zintegrowana na płycie głównej wystarczy, prawie wszystkie produkowane teraz płyty mają takową .

    Pamięć: zalecałbym 1 GB, ale jak ogranicza Cię gotówka to 512 minimum.

    Zasilacz to ważna rzecz jeżeli masz mocny sprzęt ( karta i procek ) , ale porządne zaczynają sie gdzies od 200 PLN. Sam mam Topower 400 i nie narzekam [ kupilem go przez neta z pewnej firmy , ale odesłałem z powodu awari ( cos mi sie wydaje ze sam go uszkodziłem ) , za tydzien dostałem nowy , a po kolejnym tygodniu kolejny identyczny zasilacz + jakis wentlator i paste termoprzewodzącą pod procesor - pewnie musieli coś pomylić przy wysyłce LOL, więc z zakupami przez neta ma przyjemne doświadczenia ]

    Karta graficzna , troche wypadłem z obiegu, bo praktycznie już nie gram i nie wiem co ma najlepszą wydajnosć w stosunku do ceny , więc konkretnego modelu nie podam .

    Płyta główna: oczywiscie pod procesor firmy AMD: sam mam ASUSa K8N-E Deluxe socket 754, żadnych problemów, więc coś z tej firmy, tak jak pisze Kakashi, ewentualnie coś z Abit'a. Płyta pod socket 939 , albo AM2.

    Procesor: AMD Athlon64 3200 MHz lub 3500 MHz

    Na procesor musisz tez założyc porządny i wydajny wentylator , co by się w obudowie za gorąco nie zrobiło . Ja kilka lat temu nie zwracałem na to uwagi no i na starej płycie wybrzuszyły się kondensatory ( jak w Twoim przypadku ) i komp sie wieszał. Przy jednej grze miałem ciekawe artefaky na ekranie

    to tyle

  7. #7
    Dołączył
    Sep 2004
    Przegląda
    Near the Nutzz
    Posty
    1,083
    co do procka może amd64, vista już się zbliża, a linuchy też fajnie na tym śmigają (choć jeszcze brak sterów nie czyni 64 szybszym)

    ram - min. 1G, naprawdę, komfort!

    dysk, nie wiem, ale ostatnio słyszałem że najlepiej brać te z zapisem prostopadłym (np. seagate momentus, ale sprawdź już to sam), nie musi być o najwyższych rpm-ach bo ci będzie wył, ważne żeby był cichy i mało badsectorowy

    płyta główna - kręgosłup kompa, wybierz dobrze!

  8. #8
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    PL
    Posty
    863
    wejdz na ta stronke i poszukaj sobie w rankingach , zwracaj gownie uwage na wydajnosc kazdej czesci http://rankingi.chip.pl/

    albo jeszcze latwiej kup gazete chip komputer test nie pomyl z chip, tam masz wszystko przejrzyste i klarowne

    procesor tylko athlon 64bit 3000 jest bardzo tani a ma wydolnosc niewiele mniejsza od 3400 i od tego zacznij

    a zasilacz, zwykal 400 wystarczy nie zaplac wiecej niz 100zl

    i jak bedziesz kupowac czesci osobno to sie kogos jeszcze popytaja zeby one do siebie pasowaly

  9. #9
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Ciasto
    Posty
    2,287
    ew. zaloz temat na forum tweak.pl czy jak to sie teraz nazywa ;d

  10. #10
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Zestawt na sierpien 2006 - http://forum.pclab.pl/t181310.html