Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22
  1. #11
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    ale w 5 card draw nie mozesz ocenic sily swojej karty

    w holdema wiesz kiedy masz nuts kiedy second nuts itd czesto masz pewnosc ze masz najlepsza karte

    masz mozliwosc oceny karty poniewaz sa karty wspolne i wiesz co przeciwnik ma w najlepszym razie

    w card draw gra odbywa sie w ciemno masz do dyspozycji tylko ilosc wymienianych kart i podbicia gracza a to ze wymienial 4 tak jzu bylo wspomniane to nie znaczy ze ma teraz slaba karte ale ze prawdopodobnie ma slaba karte.

  2. #12
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    753
    Hold'em:
    Dostajesz dwie karty, pozostaje 50 niewiadomych,
    możliwych kombinacji u przeciwnika - 1225

    3 karty na flopie, pozostaje 47 niewiadomych
    możliwych kombinacji u przeciwnika - 1081

    4 karty na Turn, pozostaje 46 niewiadomych
    możliwych kombinacji u przeciwnika - 1035

    5 kart na Rvier, pozostaje 45 niewiadomych
    możliwych kombinacji u przeciwnika - 990

    5 Card Draw
    Dostajesz pięc kart, pozostaje 47 niewiadomych,
    możliwych kombinacji u przeciwnika - 1 533 939

    Każdy teraz może sobie odpowiedzieć, która z odmian, co i jak...

  3. #13
    Przecież ten przykład nie ma nic do rzeczy... Jedyne co przedstawiłeś to, że gracz 5CD ma więcej roboty do odgadnięcia kart przeciwnika(jest więcej możliwośći)... Już po pierwszym zatwierdzeniu zakładu przez przeciwnika każdy dobry gracz WIE w jakim przedziale nasz przeciwnik ma karty. Moim zdaniem łatwo jest rozczytać graczy bo po 5 partiach można spokojnie stwierdzić, że ktoś jest zwykłą żyłą złota i nie ma pojęcia o grze. Napisałem łatwo bo nie twierdzę, że w Texas holdem jest dużo trudniej. Moim zdaniem nie ma odmiany w której więcej zależy od gracza, każda rządzi się swoimi prawami i, aby wypowiadać się o takich sprawach trzeba mieć wielkie doświadczenie w obu odmianach. Jeżeli znajdziemy takiego gracza dowiemy się więcej, od tyle. Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez Kirek ; 16-09-2006 o 10:06

  4. #14
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    753
    Jak to nie ma nic do rzeczy ? Różnica pomiędzy 1000 a 1,5 miliona kombinacji to twoim zdaniem nieistotna sprawa. Odpowiada na fundamentalne pytanie zadawane w tym wątku o losowości tych dwóch odmian pokera

  5. #15
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Widełka, Rzeszów
    Posty
    1,891
    w 5draw 100% pewnosc na zwyciestwo masz tylko jak masz royal fusha i to nie zawsze a w texasie majac nawet trojke kroli mozesz miec pewnosc ze nie przegrasz.

  6. #16
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    753
    Kiedyś (jak grałem jeszcze freerolle) miałem taką sytuacje w 5 Card Draw:
    Stolik Finałowy, 6 osób, ja na BB, dostaje niesamowity badziew bez szans na nic, koleś na buttonie w grze, podbija, ja na tyle ambicjonalny, że nie odpuszcze BB wchodze w gre i nie wymieniam, żadnych kart, zagrywając all-ina. Koleś z buttona wymienił 2 karty co mogło świadczyć o secie na łapie. Button Fold

    W Holdem zrzucenie seta vs Short-stack jest trudne do wyobrażenia, jeszcze w tej fazie turnieju. 5Draw to gra kanciarzy

  7. #17
    polecam harrington I. => rodział "the cadillac of poker". tam jest fajnie wytłumaczone dlaczego wg. harringtona w texasie więcej zależy od umiejętności niż w studzie, omasze czy 5 cd.

  8. #18
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Roma
    Posty
    1,962
    nie ma to jak troche humoru przed snem

  9. #19
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    336
    Jeśli chodzi o mnie, to czuję się bardziej na loterii grając w 5CD niz w Holdem. Nie mam pojecia kiedy sprawdzic, podbic czy spasowac.
    W Holdem jest wiecej informacji o karci przeciwnika i mozna cos wydedukowac ergo znmieszyc czynnik losowy. W 5CD jedyne co wiem to ile wymienil kart.

  10. #20
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Roma
    Posty
    1,962
    problem w tym, ze o dogmatach sie nie dyskutuje