Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    144
    Dzisiaj na wp.pl wszedlem przez przypadek na gry karciane i zobaczyłem przy Texas holdem napis " Jedna z najbardziej dynamicznych, agresywnych i w największym stopniu oparta na czynniku losowym odmiana pokera"

    zawsze sądziłem że w texasie czynnik losowy jest jakby najmniejszy, przecież w dobieranym np, dostajesz karty, raz wymieniasz i albo coś masz albo nie, to prędziej mi przypomina wojne, troche to dla mnie dziwne, ale może sie myle.

  2. #2
    Mylisz się... W Pokerze Texas Holdem zależy od zawodnika o wiele mniej, niż w 5 Card Draw, czy 5 Card Stud. Pozdrawiam!

  3. #3
    Dołączył
    Sep 2005
    Przegląda
    Skype: alchemik-poker
    Posty
    2,517
    W texasie od zawodnika zależy mniej???? Chyba w inną gre gramy.
    Właśnie na cardrunners obejrzałem kilka filmów jak gośc na NL200,300 lub 600 podwajał stack albo robił z 40-50% więcej nie mając praktycznie parki nawet.

    W dobieranym i studie raczej nie masz takich akcji, ale może ja też się mylę !
    Ostatnio edytowane przez Kirek ; 27-08-2006 o 16:05

  4. #4
    Dołączył
    Feb 2006
    Posty
    413
    Cytat Zamieszczone przez alchemik Zobacz posta
    W
    Właśnie na cardrunners obejrzałem kilka filmów jak gośc na NL200,300 lub 600 podwajał stack albo robił z 40-50% więcej nie maj
    znaczy fish

    żarty na bok - własnie mysle o tym cardrunners warto wydawac te $19.99/month za subskrypcję ?

    Jakie plusy są tej szkoły pokera ?

  5. #5
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    144
    Cytat Zamieszczone przez Five_Card_Draw Zobacz posta
    Mylisz się... W Pokerze Texas Holdem zależy od zawodnika o wiele mniej, niż w 5 Card Draw, czy 5 Card Stud. Pozdrawiam!
    już nie wiem czy to żart czy nie, jeżeli w dobieranym ma zawodnik więcej do powiedzenia niż w texas to w takim razie chyba nic nie wiem o pokerze i przerzuce się na bierki :/

  6. #6
    niech każdy gra w to co lubi, ale bierki też są jedną z nabardziej dynamicznych, agresywnych i opartą na czynniku losowym grze szczególnie odmiana elektryczne bierki podwodne. Moim zdaniem od gracza w 5card draw zalezy mniej niz w texas hold'em. Ale inaczej może być w porównaniu z np. Omahą.

  7. #7
    Dołączył
    Sep 2005
    Przegląda
    Skype: alchemik-poker
    Posty
    2,517
    Cytat Zamieszczone przez Gajowy Zobacz posta
    własnie mysle o tym cardrunners warto wydawac te $19.99/month za subskrypcję ?

    Jakie plusy są tej szkoły pokera ?
    Ja dopiero się zapisałem ale moim zdaniem bardzo warto.

    Dotychczas grałem tightagressive full ringi ale chciałbym się na LAGa przenieść na shorthanded i większość z tych filmów właśnie o tym jest.

    Poza tym 19,99 to nie jakieś ogromne pieniądze a goście pokazują naprawde fajnę gre.

    A co do gościa to nie fish tylko świetnie wykorzystuje pozycję, czego ja naprzykład dopiero się uczę

    Polecam

  8. #8
    Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia... Ja uważam, że w 5 Card Draw zależy więcej od gracza, a mniej od szczęścia. Teraz spróbujmy poprzeć to jakimiś sensownymi argunemtami bo wypowiadamy swoje poglądy bez jakiejkolwiek wiarygodności.

    W pokerze 5 Card Draw każdy wie jakie ma karty i jaki będzie jego najgorszy układ po wymianie. W texas holdem nawet najgorsze karty po flopie mogą być lepsze od AA(najlepszego możliwego układu, w 5 Card Draw przed drugą licytajcją najlepszy układ to poker królewski i najgorsze karty nie mogą być lepsze, ani nawet równe mu po wymianie[w odmianie gdzie max wymienionych kart to 4]. Są jedynie dwie fazy licytacji przez co sytuacja nie zmienia się o 180stopni(tak jak w Texas Holdem). Nie będziesz miał sytuacji, że najlepszym układem przegrywamy wszystkie pieniądze bo na river przyszła karta pasująca naszemu przeciwnikowi, który wcześniej nie miał nic...

    Niemniej sądzę, że wkład gracza w jego zyski jest b. duży w każdej odmianie pokera.

    Pozdrawiam FCD

  9. #9
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    144
    Cytat Zamieszczone przez Five_Card_Draw Zobacz posta
    W texas holdem nawet najgorsze karty po flopie mogą być lepsze od AA(najlepszego możliwego układu, w 5 Card Draw przed drugą licytajcją najlepszy układ to poker królewski i najgorsze karty nie mogą być lepsze, ani nawet równe mu po wymianie[w odmianie gdzie max wymienionych kart to 4].
    a w texasie jak po flopie masz możliwie najlepszy układ, czyli royal flush, to może go coś bić, może mu cos się równać?? nie rozumiem o co ci chodzi
    Cytat Zamieszczone przez Five_Card_Draw Zobacz posta
    Są jedynie dwie fazy licytacji przez co sytuacja nie zmienia się o 180stopni(tak jak w Texas Holdem).
    Jak to nie zmienia się dostajesz 3 asy i wymieniasz 2 karty, przeciwnik patrzy na swoje karty z politowaniem i wymienia 4 karty. Twoja sytuacja super, tymbardziej że dostajesz następne 2 króle, pięknie full, ale twój przeciwnik wali allina co robisz? pzrecież nie możesz mieć gorszej karty od niego, a może jednak?

    Cytat Zamieszczone przez Five_Card_Draw Zobacz posta
    Nie będziesz miał sytuacji, że najlepszym układem przegrywamy wszystkie pieniądze bo na river przyszła karta pasująca naszemu przeciwnikowi, który wcześniej nie miał nic...
    patrz wyżej przeciwnik dostał QQQQ

    Cytat Zamieszczone przez Five_Card_Draw Zobacz posta
    Niemniej sądzę, że wkład gracza w jego zyski jest b. duży w każdej odmianie pokera.
    tylko że w texacie możesz nie pozwalać dobierać pzreciwnikowi, możesz się domyśląć co może mieć, możesz konbinować, pzreszkadzać w dobieraniu itd, w dobieranym włąsciwie albo ktoś coś ma albo nie, końcowe karty pzreciwnika mało od ciebie zależą.


    Pzodrawiam

  10. #10
    Cytat Zamieszczone przez Mody26 Zobacz posta
    a w texasie jak po flopie masz możliwie najlepszy układ, czyli royal flush, to może go coś bić, może mu cos się równać?? nie rozumiem o co ci chodzi

    Jak to nie zmienia się dostajesz 3 asy i wymieniasz 2 karty, przeciwnik patrzy na swoje karty z politowaniem i wymienia 4 karty. Twoja sytuacja super, tymbardziej że dostajesz następne 2 króle, pięknie full, ale twój przeciwnik wali allina co robisz? pzrecież nie możesz mieć gorszej karty od niego, a może jednak?



    patrz wyżej przeciwnik dostał QQQQ



    tylko że w texacie możesz nie pozwalać dobierać pzreciwnikowi, możesz się domyśląć co może mieć, możesz konbinować, pzreszkadzać w dobieraniu itd, w dobieranym włąsciwie albo ktoś coś ma albo nie, końcowe karty pzreciwnika mało od ciebie zależą.


    Pzodrawiam

    To samo mogę powiedzieć o 5CD . Twoje rozumowanie działa w dwie strony, czyli i w jednej odmianie jak i w drugiej to gracz ma największy wpływ na jego zyski, a nie karty... Pozdrawiam