Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    NL100 6 graczy

    Mam 34$
    jestem na butonie i mam 96 pik do mnie foldy robie raise do 4$ z intencja zgarnięcia blindów ale koles (ma 100$) na sb reraise do 9$ bb fold

    widac ze na 70-80% ma wysoka pare

    Piersze pytanie czy robicie call?

    Ja zrobilem
    flop

    Koles allin .....

    Drugie pytanie czy robicie call?

    ja zrobilem :wink:

    turn cos river

    i zgarniam pule.

    Przeciwnik mial tak jak sie spodziewalem AA.

    O ile call preflop gdy zaloze ma ma wysoka pare jest bardzo bardzo naciagany to na flopie przy tym samym zalozeniu przegram tylko w 50,2% przypadkow wiec chyba call jest jak najbardziej na miejscu.

  2. #2
    Dołączył
    Jun 2005
    Przegląda
    Łorsoł
    Posty
    742
    1. Nie
    2. Tak


  3. #3
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Ciasto
    Posty
    2,287
    Cytat Zamieszczone przez Qter
    1. Nie
    2. Tak

    Dokladnie, Panie Shortstackowy ;p

  4. #4
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Trojmiasto
    Posty
    336
    Heh, skoro wiesz (bo znasz przeciwnika i myslisz ze ma wysoka pare) ze masz gorzej, to po co wchodzisz? Dziwne myslenie "wiem, ze mam gorzej ale wejde - moze wypadnie" - moze to wypadnie 14 na ruletce

    Nie zrozum mnie zle - ale skoro "wiesz" ze masz gorzej, to sie nie wchodzi (pomijajac kwestie blefowania etc.)... Z drugiej strony wygrales, wiec moze powinienem sie uciszyc Ale ogolnie strasznie nie lubie zagran "na farta" - bo tutaj ewidentnie Ci pomogl

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    196
    Opłaca się wchodzić w podbicia, nawet jeśli wiesz że przeciwnik ma lepszą rękę, ale tylko przy deep stackach, własnym i przeciwnika. Wtedy opłaca się teoretycznie dobierać.

    Przeanalizujmy sytuację z pierwszego posta:
    preflop AA vs 96s 80%-20%

    Z tym że to dotyczy 5 kart wyłożonych kart. Jeśli gramy przeciw AA to jest pewne że na flopie dostaniemy duży bet. Więc najlepiej by było trafić już coś na flopie co da przewagę nad overparą.
    Czyli trafiamy tripsa, dwie pary, flusha, strita lub strit and flush draw.
    % flush= 0.84%, strit (to dla connectors dla 2 gapers nie znalazłem) = 1.3%, 2 part = 2%, trips = 1.35%, flush&open str8 draw = 1.14%
    razem = 6.63% na to że na flopie będziemy faworytem.
    Obliczenia są uproszczone ponieważ uwzględniają connectory a nie 2 gapery.

    pula: 1.5+4+9 = 14,5
    Trzeba dołożyć 5. 5/14.5 = 0,34. Czyli jeśli szanse na najlepszy układ na flopie wynosiłyby 34% to opłacałoby się dołożyć te 5$. W omawianym przypadku wynoszą one 6.63%. Więc call jest bardzo nieopłacalny (-EV).

    Te obliczenia nie uwzględniają implied odds. Zakładamy że ktoś z AA wypłaci nam się po flopie gdy trafimy lepszy układ. Ile trzeba wygrać żeby to zagranie było opłacalne? Mamy 6.63% na najlepszy układ na flopie.

    100/6.63 ~ 15. Więc musimy wygrać 15 razy więcej niż dołożymy: 15*5 = 75$. Patrzymy jaki ma stack nasz przeciwnik: 100$ ok, patrzymy na nasz stack: 34$

    Niestety nawet jak trafimy na flopie lepszy układ to i tak nie uda się wyciągnąć z rozdania tyle żeby to zagranie było opłacalne.

    Flop.

    szanse trochę wzrosły:
    AA vs 96s na flopie 987: 50.20% - 45,86% (3.94% tie). W tym przypadku jest już prawie 50-50. W puli było już 19,5$. Jeśli zrobimy fold to znaczy że przy równych szansach oddajemy za darmo 19.5$, dlatego jedynym słusznym zagraniem w tym przypadku jest call.

  6. #6
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    Cytat Zamieszczone przez Kakashi
    Dokladnie, Panie Shortstackowy
    :P

    taa nie powinienem się bawic w takie zagrania grajac shorstacka ale to czasem silniejsze odemnie


    Ale powiem tak

    zobacznie flopa cena 5$
    zobacznie reakcji gracza gdy przegrywa AA vs 96s bezcenne..... :mrgreen:

    Btw w tym przypadku nie bylem az takim shortem wkupilem sie za 30$(juz neidlugo bede wkupywal maksa-tendencja wzrostowa )

    Chcialem sie upewnic ze jednak mialem tutaj farta i tylko call na flopie byl ok

    Postaram sie juz tak nie swirowac... ale to w koncu www.poker.com :twisted: Tam zawsze takie drawy wchodza

    P.S wielki dzięki dla aliego za wyliczenia i wogole calego posta

  7. #7
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    katowice
    Posty
    4,233
    seb powiem ci tyle online faktycznie moze te zagranie wyglada na dziwne
    ale jakie sa doznania w grze live jak cos takiego sie uda
    bezcenne do potegi n-tej :twisted:

  8. #8
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    katowice
    Posty
    4,233
    seb powiem ci tyle online faktycznie moze te zagranie wyglada na dziwne
    ale jakie sa doznania w grze live jak cos takiego sie uda
    bezcenne do potegi n-tej :twisted:

  9. #9
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    648
    "Niewierze znowu mi doszło z river'a"

  10. #10
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    648
    "Niewierze znowu mi doszło z river'a"