Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36
  1. #11
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Lublin
    Posty
    118
    Cytat Zamieszczone przez Soprano
    Cytat Zamieszczone przez Gaweeda
    Wg. mnie do NL powinno byc tak:

    10NL, 25NL, 50NL i 100NL - 20x max buy in

    200NL, 400NL - 30x max buy in

    600NL - 40x max buy in

    1000NL - 50x max buy in
    niby dlaczego na 600NL trzeba miec wiecej buy inow niz na np 200NL ?

    Moze dlatego - Im wyzsze stawki, wiecej lepszych graczy, wieksze wachania BR ?

  2. #12
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Play Money
    Posty
    1,396
    NL25 - blinds 0.12 / 0.25 (przynajmniej tam gdzie ja gram)

    Co do tematu to wg. mnie najlepiej jest mieć 100 x BI - nieważne na jakich stawkach. Wtedy naprawdę dobrze się gra. Powiedziałbym, że wręcz na luzie.

  3. #13
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    masz na mysli 100 max buy in ? :shock: :shock: :shock: :shock:

    wszyscy by grali na 0.25/0.5 :wink:

  4. #14
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Play Money
    Posty
    1,396
    Tak mam na myśli 100 x BuyIn. Dokładnie 100xBI starej stawki i 50xBI nowej stawki. Sam tak grałem od NL10 do NL50, ale przyszła wyplata i zaczynam prawie od zera.
    Wiem, że to wygląda śmiesznie jednak jestem człowiekiem cierpliwym i wole powoli budować bankroll i mieć mniejsze wachania niż brnąć w coś czego będę żałował. Dzięki takiemu BM strata 2-5 BI to dla mnie nic i się nie przejmuje, że straciłem np 25% BR'a (co prawda to nie znaczy, że będę szalał bo mam 100xBI)

    Ostatnio nie gram już CG, a zacząłem SnG bo profit mam większy. Tu mam trochę inne zalożenia BM - 50xBI

  5. #15
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez G-Dave
    NL25 - blinds 0.12 / 0.25 (przynajmniej tam gdzie ja gram)

    Co do tematu to wg. mnie najlepiej jest mieć 100 x BI - nieważne na jakich stawkach. Wtedy naprawdę dobrze się gra. Powiedziałbym, że wręcz na luzie.
    W rozwiązaniu, które proponujesz, rzeczywiście małe znaczenie ma to, czy za buyina przyjmiemy 200 czy tez 50BB. Tym niemniej, już dla stawek BB 50 centów (zakładając buyin = 100BB) z takiego bankrolla zaczyna się robić całkiem spora, jak na polskie warunki, kasa. I nawet jeśli 70% tej kasy leży na koncie w banku, to i tak nie możesz tego ruszyć, ponieważ jest to kapitał, który może być w każdej chwili potrzebny do wykorzystania w wiadomym celu.

    Cytat Zamieszczone przez G-Dave
    Wiem, że to wygląda śmiesznie jednak jestem człowiekiem cierpliwym i wole powoli budować bankroll i mieć mniejsze wachania niż brnąć w coś czego będę żałował.
    IMO człowiekowi cierpliwemu jest potrzebny mniejszy bankroll niż niecierpliwemu.

    Cytat Zamieszczone przez G-Dave
    Dzięki takiemu BM strata 2-5 BI to dla mnie nic i się nie przejmuje, że straciłem np 25% BR'a (co prawda to nie znaczy, że będę szalał bo mam 100xBI)
    No mnie też strata 2-4 BI (BI = 100BB) wogóle nie rusza, chociaż nie mam tak dużego BR. Od czasu, gdy z totalnego fisha cudownie przemieniłem się w systematycznie wygrywającego gracza (na stawkach 25 i 50 centów ), największy downswing jaki zanotowałem to 8 BI. Normalnie to jest nie więcej niż jakieś 2.5BI - pomimo tego, że Poker Tracker, wg. rulsów dla NL z http://www.bet-the-pot.com, klasyfikuje mnie jako Loose-Aggressive/Aggressive.

    jdx

  6. #16
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Play Money
    Posty
    1,396
    Cytat Zamieszczone przez jdx
    I nawet jeśli 70% tej kasy leży na koncie w banku, to i tak nie możesz tego ruszyć, ponieważ jest to kapitał, który może być w każdej chwili potrzebny do wykorzystania w wiadomym celu.
    Dlaczego zakładasz, że 70% będzie na koncie w banku? Wszystko będzie na koncie ale w pokerroomie - no chyba, że przyjdzie czas na wypłatę.

    Cytat Zamieszczone przez jdx
    IMO człowiekowi cierpliwemu jest potrzebny mniejszy bankroll niż niecierpliwemu.
    Raczej chodziło mi o to, że nie spieszy mi się na wyższe stawki. Wole grać na niższych i mieć nawet mały profit, niż pójść na wyższe - stracić pare BI i zrazic się do pokera, że jaki to on jest zły, nieludzki itp :wink:

    Cytat Zamieszczone przez jdx
    No mnie też strata 2-4 BI (BI = 100BB) wogóle nie rusza, chociaż nie mam tak dużego BR. Od czasu, gdy z totalnego fisha cudownie przemieniłem się w systematycznie wygrywającego gracza (na stawkach 25 i 50 centów Smile ), największy downswing jaki zanotowałem to 8 BI
    Tak tylko, że dla Ciebie strata 8 BI to około 40% (licząc że Twój BR = 2000BB), a dla mnie to tylko 8%, więc różnica jest znacza. Co więcej nawet strata 2.5 BI, o której wspomniałeś to 2.5% a u Ciebie 12.5%. Nie mówie, że to dużo jednak po takiej stracie człowiek czasami stara się grać, żeby odrobić - a to nie jest dobre rozwiązanie.

  7. #17
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    Hmmm, to może moja teoria.

    2000$ - NL50
    4000$ - NL100
    8000$ - NL200
    Itd.

    Zakładam oczywiście, że BI = 100xBB.

  8. #18
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez G-Dave
    Cytat Zamieszczone przez jdx
    I nawet jeśli 70% tej kasy leży na koncie w banku, to i tak nie możesz tego ruszyć, ponieważ jest to kapitał, który może być w każdej chwili potrzebny do wykorzystania w wiadomym celu.
    Dlaczego zakładasz, że 70% będzie na koncie w banku? Wszystko będzie na koncie ale w pokerroomie - no chyba, że przyjdzie czas na wypłatę.
    Ponieważ jeśli z Twojej analizy Twojej gry wynika, że normalnie nie masz zjazdów poniżej np. 2-3BI, to wystarczy, że w każdym z room-ów w których grasz, będziesz trzymał 4-5BI, a resztę w banku. Jeśli odczujesz nagłą potrzebę kilku dodatkowych BI, to sobie wpłacisz kartą lub przelejesz z innego room-u via Neteller (chociaż to ostatnie może potrwać kilka dni).

    Cytat Zamieszczone przez G-Dave
    Cytat Zamieszczone przez jdx
    IMO człowiekowi cierpliwemu jest potrzebny mniejszy bankroll niż niecierpliwemu.
    Raczej chodziło mi o to, że nie spieszy mi się na wyższe stawki. Wole grać na niższych i mieć nawet mały profit, niż pójść na wyższe - stracić pare BI i zrazic się do pokera, że jaki to on jest zły, nieludzki itp :wink:
    OK. Mi z kolei chodził o styl gry - tight albo loose. Tak poza tym, to mi też nie śpieszy się na wyższe stawki, dlatego też nie buduję BR, a utrzumuję go na stałym poziomie.

    Cytat Zamieszczone przez G-Dave
    Cytat Zamieszczone przez jdx
    No mnie też strata 2-4 BI (BI = 100BB) wogóle nie rusza, chociaż nie mam tak dużego BR. Od czasu, gdy z totalnego fisha cudownie przemieniłem się w systematycznie wygrywającego gracza (na stawkach 25 i 50 centów Smile ), największy downswing jaki zanotowałem to 8 BI
    Tak tylko, że dla Ciebie strata 8 BI to około 40% (licząc że Twój BR = 2000BB), a dla mnie to tylko 8%, więc różnica jest znacza. Co więcej nawet strata 2.5 BI, o której wspomniałeś to 2.5% a u Ciebie 12.5%. Nie mówie, że to dużo jednak po takiej stracie człowiek czasami stara się grać, żeby odrobić - a to nie jest dobre rozwiązanie.
    OK - wszystko się zgadza. Niewatpliwie, mając większy BR masz większy komfort gry, ale z drugiej strony, IMO nie należy też przesadzać z jego wielkością i opierać się na tym co piszą bardziej doświadczeni gracze ("przysłowiowe" minimum 20 BI dla mikrostawek) oraz na obserwacji własnej gry (wielkość typowego downswingu). Poza tym, gdybym z jakiegoś powodu popłynął na te dwadzieścia kilka BI, to zawsze mogę zrobić depozyt z własnych pieniędzy, z których część (niestety małą) stanowią wygrane w pokera. A przecież wiem jak stoję, ponieważ od samego początku mojej gry online prowadzę księgę przychodów i rozchodów.

    jdx

  9. #19
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    Cytat Zamieszczone przez G-Dave
    Tak tylko, że dla Ciebie strata 8 BI to około 40% (licząc że Twój BR = 2000BB), a dla mnie to tylko 8%
    ale to sa tylko procenty i to jest subiektywne i nie ma w sumie zadnego znaczenia

    tutaj nie chodzi a to by jak stracisz iles tam buyinow to nadal miec znacznie wiecej

    bo np ma cie 20 X i tracicie 5 czyli 25%

    zostaje wam 15? i co teraz np schodzicie na nizsze stawki??

    a moze jak stracicie 10 to schodzicie nizej??

    pozatym wedlug mnie szansa straty 20 buyinow jest praktycznie bliska zeru oczywiscie pod warunkiem ze jestesmy graczem wykrywajacym ktory przegrywa tylko przy wyraznie zlej passie


    a co do pytania jdx czy ma liczyc te 50 100 czy 200BB jako buyin to odpowiedz jest licz to co grasz czyli tyle za ile sie wkupujesz ja np gram przewaznie na shorstacku wiec do mojego liczenia uzywalbym 20 BB

    Ale ja tam ogolnie wogole sie nie zastanawiam na tym i nie lcize ile powinienem miec kasy przechodze an wyzsze stawki w momencie gdy czuje sie na nich pewnie a na dotychczas granych czulem sie super pewnie i z łatwoscia wygrywalem

    P>S ale nie bierzcie za bardzo tego co mowie do serca bo ja zaczynalem nl25 z 35$ na nl50 wogole nie gralem a nl100 zaczalem gdzies od 1000$

  10. #20
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    648
    10 Buy-ins i czujesz się dobrze, a z 20 to już jesteś nie do zagięcia. A ze 100 Buy-ins możesz zrobić tylko dwie dobre rzeczy, albo cash out 80 Buy-ins, albo 3 stawki wyżej zacząć grać ...