Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 147
  1. #1
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,163
    Witam

    Każdy wie jak szkodliwe jest palenie papierosów, niestety nikotyna jest substancją silnie uzależniającą (bardziej niż narkotyki), co bardzo utrudnia rzucenie papierosów.
    Postanowiłem przedstawić dwa sposoby e-papierosy i tabletki tabex

    Poniżej zamieszczam linki, z których dowiecie się więcej

    e-papierosy

    Palenie w wersji 2.0 - Czasopisma - Onet.pl Portal wiedzy

    NOWY ADRES TO: WWW.PAPIEROSYFORUM.PL :: Indeks

    e-papierosy nie posiadają substancji smolistych, które wywołują większość chorób i raka, dodatkowo są dużo tańsze od paczki papierosów, dzienny koszt to około 2zł
    ...obecnie e-papierosy można kupić choćby na allegro


    tabletki tabex

    Tabex (Cytisinum) - Encyklopedia leków "dbam o zdrowie"

    Niepal.pl jak rzucić palenie - TABEX

    Tabex, 1,5mg, tabletki, 100 szt - Apteka internetowa - Domzdrowia.pl

    NIEPALE DZIEKI TABLETKOM TABEX

    Tabex posiada substancje czynną Cytyzyne, która ma podobny mechanizm działania do nikotyny (m. in. powoduje wzrost ciśnienia, adrenaliny, pobudza wegetatywne zwoje nerwowe i itd), dzięki temu stopniowo wypiera nikotynę, konkurując z nią o te same receptory (w ten sposób zwalcza głód nikotynowy)
    Podczas kuracji NIE MOŻNA PIĆ ALKOHOLU, można dostać zapaści
    Jeśli się nie uda,terapie można powtórzyć po dopiero po 4-5 miesiącach
    ...tabex jest dostępny w aptece na receptę

    Ewentualnie jeśli ktoś chce, mogę mu przesłać na emaila książę o rzucanie palenia, która kilku osobom pomogła rzucić (piszcie w temacie lub na PW) - pod warunkiem, że ją odnajdę


    Osobiście Tabex stosowałem dwa razy, za pierwszym po dość krótkim czasie zacząłem znowu palić (mój błąd). Dwa tygodnie temu skończyłem brać drugi raz i powiem szczerze, że nie ma łatwiejszej metody na rzucenie palenia, podczas kuracji po wypiciu kawy, czy zjedzeniu, człowiek nie odczuwa chęci sięgniecie po papierosa (głód nikotynowy)...tak samo jest po kuracji, nawet po wypiciu alkoholu

    Powodzenia

  2. #2
    Nie palę od 3,5 roku, wcześniej paliłem 13 lat w końcowym okresie 50-60 papierosów dziennie. Rzuciłem z dnia na dzień. Nic nie zastąpi silnej woli i samozaparcia. Jak ktoś nie chce świadomie zrezygnować z papierosów na całe życie to nie pomogą gumy, plastry, e-papierosy, itp. Wiem to obserwując znajomych i siebie ze wcześniejszych prób rzucania. Jasne jest, że na kilka miesięcy zrezygnowałem z wielu rzeczy, miejsc i spotkań, gdzie zapalić trzeba było, lub po prostu było można. Ale warto!!!

    BTW Mój Ojciec rzucił w ten sam sposób palenie 10 lat wcześniej po 25 latach palenia.

  3. #3
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Kraków/Tarnobrzeg
    Posty
    341
    Cytat Zamieszczone przez Pitshot Zobacz posta
    niestety nikotyna jest substancją silnie uzależniającą (bardziej niż narkotyki)
    Nikotyna to narkotyk !!!

  4. #4
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    697
    Cytat Zamieszczone przez frankyfurbo Zobacz posta
    Nie palę od 3,5 roku, wcześniej paliłem 13 lat w końcowym okresie 50-60 papierosów dziennie. Rzuciłem z dnia na dzień.
    BTW Mój Ojciec rzucił w ten sam sposób palenie 10 lat wcześniej po 25 latach palenia.
    Nigdy sie nie zaciagnalem nawet, ale przyszedlem zlozyc gratulacje. Oby inni mieli silna wole i postanowienie

    Siedzac w UK ogromnie sobie cenie to, ze tutaj jest zakaz palenia w pomieszczeniach zamknietych, w ktorym pracuja ludzie.
    Uwazam ten zakaz palenia za genialny i modle sie zeby takowy wprowadzili w polsce

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Czyli że jak mam swój bar, to państwo ma mi ustalać reguły w nim rządzące :>?

  6. #6
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Od 20 sierpnia nie palę. Bez pomocy plastrów i tabletek. Pierwszy miesiąc był ciężki ponieważ byłem na ciągły "ssaniu" żołądka i ślinotoku ale teraz jest już OK. Już kiedyś rzuciłem w ten sposób plenie i nie paliłem około dwóch lat dopóki mocno się nie schlałem gorzałą na jakiejś imprezie i "uczynny" kolega namówił mnie na papierosa.

    BTW. Przez ostatnie kilka lat paliłem skręty (z tytoniu a nie z zioła ) i proponuję tym palący papierosy popalić przez jakiś czas tytoń (jakiś markowy, np. mój ulubiony Mac Baren Original Choice) a potem wrócić do papierosów. Człowiek ma wrażenie, że np. do Marlboro producent wpycha wysuszoną trawę zebraną z przyfabrycznego trawnika. .

    jdx

  7. #7
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    697
    Cytat Zamieszczone przez indy Zobacz posta
    Czyli że jak mam swój bar, to państwo ma mi ustalać reguły w nim rządzące :>?
    Tak, tak samo jak masz zapinac pasy w swoim samochodzie
    zapalac swiatla w swoim samochodzie...

    Ty masz swoj bar... Panstwo ma swoich obywateli...

    W Anglii bary maja miejsce do palenia na zewnatrz, pod parasolami, do ktorych sa podlaczone lampy grzewcze. Kulturalnie mozna wyjsc, zapalic i sie dalej bawic...

  8. #8
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Cytat Zamieszczone przez eLPe21 Zobacz posta
    Ty masz swoj bar... Panstwo ma swoich obywateli...
    Ok, nie wiedziałem że masz socjalistyczne poglądy .

  9. #9
    Poglądy mam liberalne (nie mylić z POparańcami) ale jestem za absolutnym zakazem palenia w miejscach gdzie przebywają niepalący. Kto chce niech się truje ale ja nie życzę sobie żeby mnie truł przy okazji! Nagminnie jakieś ku*wy kopcą na mojej klatce schodowej - smród w całym domu przez dobre kilka minut po tym - w pewnym momencie mogą przekroczyć granice mojej cierpliwości... Podobnie na stadionie staram się stać z dala od kopcących (ale szczególnie jak jest sporo ludzi to trudno znaleźć takie miejsce) i nawet jak się uda to dosłownie zaraz jakaś @$$#@#@#^ się pojawia i to tak że spora część smrodu z wiatrem często na mnie leci - wtedy mam ochotę zabijać...

  10. #10
    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    551
    Tabex - wczoraj zdobyłem receptę i wykupiłem i po nowym roku spróbuje wielkie graty za rzucenie