Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Dołączył
    Jun 2015
    Przegląda
    Białystok
    Posty
    3
    Witam wszystkich bardzo serdecznie. Poniżej znajduje się krótki opis mojego podejścia odnośnie rozwoju pokerzystów a także kilka słów o mnie. Czytając artykuł dowiesz się co dlaczego różni ludzie osiągają bardzo różne wyniki oraz co możesz zrobić aby poprawić swoje życie zarówno prywatne jak i pokerowe.

    Niektórym wydaję się, że sukcesy osiągane są z dnia na dzień lub co gorsza ktoś rodzi się z talentem do danej dyscypliny więc wszystko zależy od przypadku czy odrobiny szczęścia. Jest to przekłamany obraz rzeczywistości. Zrzucanie odpowiedzialności za swoje możliwości na czynnik zewnętrzny (talent, geny) jest doskonałą wymówką zarówno przed innymi jak i samym sobą.

    Wymówką przed ciężką pracą, nie podejmowaniem prób zmiany siebie, nie staraniem się. Dopiero gdy zdamy sobie sprawę z tego na co mamy wpływ oraz jak wiele zależy od naszego podejścia i podjętych działań, dopiero wtedy będziemy mieli realny wpływ na nasze wyniki.


    Od najmłodszych lat uczymy się poprzez naśladowanie innych ludzi. Pozwala nam to nauczyć się tego co potrafią już inni w dużo krótszym czasie. Tu pojawia się pojęcie modelu. Model jest to wzór z którego możemy korzystać aby nauczyć się tego samego co prezentuje model w danym obszarze. Modelem piłkarza może być Messi lub Ronaldo, modelem inwestora Donald Trump lub Warren Buffet, modelem pokerzysty Phil Ivey, Daniel Negreanu czy Patrik Antonius.


    Model gotowania wody lub pieczenia bułek jest stosunkowo prosty i nie składa się z wielu elementów. W przeciwieństwie do modelu osiągania dobrych wyników pokerowych czy biznesowych. Ten z kolei składa się z mnóstwa różnych części – przekonań o świecie, wartości którymi ktoś się kieruje w życiu, nabytej wiedzy, poziomu inteligencji, środowiska, umiejętności zarządzania sobą itd. Nawet rozpisanie tych mniejszych obszarów nie jest rzeczą prostą. Nie mówiąc już o wprowadzeniu w życie. Nie znaczy to jednak, że nie da się tego zrobić. Trzeba wiedzieć jak.
    Wiedząc co trzeba wiedzieć, umieć i robić jesteśmy w stanie uzyskiwać podobne rezultaty jak te uzyskiwane przez modela od którego się uczymy.

    Odnoszący sukcesy pokerzysta ma bardzo dobrze rozwinięte elementy w dwóch obszarów.
    1. Obszar inteligencji logicznej
    2. Obszar inteligencji emocjonalnej

    Inteligencja logiczna (lub matematyczna) mówi o umiejętności logicznego myślenia, łączenia faktów, wyciągania wniosków, liczenia, robienia założeń itp. Tutaj macie całą masę stron, portali, szkoleń, artykułów, trenerów z wyższych stawek do tego aby poszerzać swoją wiedzę i umiejętności w tym zakresie.
    Jednak wiedza techniczna sama w sobie nie jest wystarczająca. Potrzebujemy tzw. umiejętności miękkich (inteligencji emocjonalnej) aby móc wykorzystać nabytą wiedzę.

    Według mnie na to jakie uzyskujemy wyniki ma wpływ poziom wymienionych niżej obszarów:
    - ambicja
    - samoświadomość
    - samoregulacja
    - kontrola emocji
    - umiejętność radzenia sobie ze stresem
    - dyscyplina
    - motywacja
    - organizacja pracy
    - zarządzanie czasem
    - koncentracja

    Wszystkie te obszary, podobnie jak umiejętności techniczne można zmieniać i rozwijać Można nauczyć się kontrolować emocje i stres, zwiększyć samoświadomość i dyscyplinę lub koncentrację. Można robić to samodzielnie poprzez rozwój osobisty, autocoaching, uczęszczanie na szkolenia itd.
    Można skorzystać też z pomocy osoby takiej jak ja czyli life/sport coacha. Jako coach sportowy i trener mentalny pomagam pokerzystom eliminować tilt, radzić sobie ze stresem i presją, grać A-game oraz świadomie kontrolować i zwiększać swoją koncentrację.


    Posiadam podwójną międzynarodową certyfikację coachingową z Noble Manhattan Coaching. Zainteresowanie rozwojem osobistym pojawiło się ponad 10lat temu. Od tamtej pory stale szkolę się z tematyki coachingu, zmiany osobistej i psychologii. Na co dzień pracuje nie tylko z pokerzystami. Główni odbiorcy moich usług to sportowcy, właściciele firm, maklerzy giełdowi i osoby, które potrzebują zmiany w życiu lub rozwiązania konkretnego problemu a sami albo nie są w stanie temu sprostać albo chcą to zrobić szybciej.

    W latach 2006-2010 grałem cash games na FTP, Paradise Poker i Pokerstars – 6max NL Holdem. Uważam, że doświadczenie pokerowe przydaje mi się w pracy z tą konkretną grupą docelową (pokerzystami).
    Pomagam również w odnalezieniu motywacji i zaangażowania, poradzeniu sobie z downswingiem.

    Mogę pomóc Ci jeśli:
    - Emocje kontrolują Ciebie
    - Nie jesteś w stanie grać swojej A game przez większość czasu
    - Nie potrafisz uspokoić się i zrelaksować podczas gry
    - Odreagowujesz stres związany z pokerem uciekając w uzależnienie
    - Chciałbyś grać więcej rozdań a mimo to tego nie robisz
    - Brakuje Ci zdecydowania i odwagi aby działać zgodnie z analizą rozdania w danej chwili

    Nie wystarczy wiedzieć jak grać, trzeba jeszcze posiadać umiejętności emocjonalne aby działać w oparciu o zdobytą wiedzę. Inteligencja emocjonalna odpowiada za 80% sukcesu nie tylko w pokerze ale także w innych obszarach – sporcie, biznesie, życiu prywatnym.

    Cały proces jest całkowicie zindywidualizowny. Nie daję gotowych rozwiązań. Wszystkie odpowiedzi których potrzebujesz masz w sobie i poprzez dotarcie do ukrytych zasobów będziesz w stanie zmienić się czasami niemal automatycznie. Dostaniesz również niezbędną wiedzę i metody aby pracować samodzielnie po zakończonym procesie.
    Wszyscy gracze zmagają się ze stresem, tiltem, brakiem koncentracji i wariancją. Każde nasze zachowanie wynika z procesów które dzieją się w naszej głowie. Znając mechanizmy i sposób w jaki myślimy jestem w stanie szybko znaleźć najistotniejszą kwestię i ją zmienić. Jeżeli nie wiesz co zrobić aby zmienić stare automatyczne zachowania na nowe dające lepsze efekty to wystarczy, że się ze mną skontaktujesz i będziesz miał otwarty umysł na to co Ci zaoferuje. Dowiesz się czym są i jak działają emocje, jak działa umysł oraz w jaki sposób efektywnie z niego korzystać.

    Poniżej znajduje się kilka najczęstszych tematów nad którymi pracuję ze swoimi klientami:
    • Motywacja i przekładanie działania
    • Tilt (downswingi, bad beaty, gra vs fish, ‘głupie błędy’ etc.)
    • Koncentracja i skupienie na grze (‘A’ Game)
    • Pewność siebie
    • Stres (granie z profesjonalistami, lęk przed sukcesem/porażką, wejście na wyższy limit etc.)
    • Dyscyplina i kontrola działań
    • Równowaga między życiem osobistym a pokerem
    • Zwiększanie ilości i długości sesji
    • Odpowiednie podejście do nauki pokera

    Oferuję ok. 30min „sesje zerowe” abyś mógł mnie poznać i sprawdzić czy jestem odpowiednią dla Ciebie osobą oraz abym ja mógł zorientować się czy oraz w jaki sposób mogę Ci pomóc. Sesja jest całkowicie darmowa. Zapraszam wszystkich zainteresowanych do kontaktu.

    email: pawelpiotrjablonski@gmail.com
    Skype: pawelpiotrjablonski
    www.pawelpiotrjablonski.pl

    Pozdrawiam
    Paweł Piotr Jabłoński

  2. #2
    Dołączył
    Jul 2015
    Przegląda
    wandtattoo
    Posty
    1
    Bardzo ciekawy artykuł. Oby więcej takich.
    Pozdrawiam


    źródło: http://homeandtattoo.de/wandtattoos/
    Ostatnio edytowane przez olamala ; 12-01-2017 o 23:45

  3. #3
    Dołączył
    Jun 2015
    Przegląda
    Białystok
    Posty
    3
    Szkoda, że niewiele osób zagląda. Pisałbym dużo więcej.

  4. #4
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    6
    samo się nie zrobi, masz rację. bardzo fajnie napisane. osobiście nie wierzę w talenty itp, liczy się praca, nasze zaangażowanie