Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 49
  1. #31
    Dołączył
    Jan 2006
    Posty
    2
    Jeśli chodzi o coś zaawansowanego to mogę polecić Ci na początek pozycję Jerzego Mecwaldowskiego "Sekrety kart", a jeśli chcesz zostać wirtuozem karcianych trików to poszukaj w sieci (na mule powinno być) filmów albo e-bookow autorstwa któregoś z tych panów: Ed Marlo, Jeff McBride, Paul Harris, Peter Duffie, Michael Ammar. Życzę cierpliwości w nauce, przyda się napewno

  2. #32
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Trojmiasto
    Posty
    336
    Kapol - jakich kart uzywasz do sztuczek?
    Czy moglbys opisac (mozliwe najkrocej) jedna ciekawsza zawarta w tej ksiazce?

  3. #33
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    Kart używam najzwyklejszych, sztuczki są takie...no... zwykłe . Nie jakieś przekładanie podwójne kart itp, nic nie wymaga zręczności rąk. Na razie przejrzałem tylko kilkanaście, ale jak chcesz mogę ci coś podać.

    Sprawdzasz pierwszą i ostatnią kartę w talii, zapamiętujesz. Kładziesz karty przed kimś. Odwracasz się plecami. Każesz osobie wziąć z kupki małą ilość kart, obrócić wnętrzem do góry i położyć na reszcie. Potem wziąć z kupki więcej kart, położyć je na stole i nakryć tymi kartami, które zostały. Potem niech rozłoży karty w wachlarz w ręku i przegląda karty od góry aż natknie się na pierwszą kartę, która będzie do osoby odwrócona wnętrzem. Pytasz, czy pasuje. Jak tak, to niech złoży wszystko w jedną stronę i potasuje dokładnie. Jak nie, to niech przegląda dalej aż natrafi na pierwszą, która jest odwrócona wierzchem do osoby. Ta musi już pasować osobie koniecznie. Potem tak samo - składa w jedną stronę i tasuje. Ty za każdym razem znajdziesz tą kartę. Pierwsza karta - to karta z wierzchu talii, druga - ze spodu.
    Niby śmiesznie proste, ale jak pokażesz tylko raz jednej osobie, to na 100% nie wpadnie jak to zrobiłeś .
    Ale takie sztuczki to śmieszna sprawa, przydałoby się coś cięższego, żebym ręce poćwiczył, połamał przy tym parę talii .

  4. #34
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Trojmiasto
    Posty
    336
    No ja wlasnie szukam takich manualnych, do polammania rak
    Takie matematyczne sa efektowne, ale tak naprawde bardzo banalne i na dobra sprawe wielu ludzi wie, ze to zwyczajne ukladanie i zapamietywanie po kolei wszystkich krokow...

    A takie manualne... wyciagnac karte z potasowanej talii... to juz jest cos :P

  5. #35
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    Od czegoś trzeba zacząć.

    Teddy, te "Sekrety kart" zawierają sztuczki manualne, tak?

    Pawlak, nie nazywaj ich "matematycznymi", bo wiele nie ma z liczeniem nic wspólnego.

  6. #36
    Dołączył
    May 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    291

  7. #37
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Trojmiasto
    Posty
    336
    Qwak - wlasnei o takie sztuczki mi chodzi!!

    Chce wiedziec o nich WSZYSTKO
    Rodzaj uzytych kart (widzialem, ze uzywales kilku talii), sposob wykonania, sekret etc.
    Znam ogolny "zarys" wykonania kilku z nich, ale to troche malo.

    Ewentualnie, powiedz skad sie ich uczyles. Stawiam browar przy najblizszej okazji.... albo kilka :P

  8. #38
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Legnica
    Posty
    124
    ja tez chetnie dowiem sie na czym to polega . Priv mile widziany

  9. #39
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    753
    Ktoś wie jak prawidłowo powinno się tasować karty ? interesuje mnie ile razy trzeba przekładać karty i ile razy trzeba robić "The Riffle Schuffle", w jakiej kombinacji, żeby uznać talię za potasowaną ?

  10. #40
    Dołączył
    Jan 2006
    Posty
    2
    Kapol w tej książce są też manualne triki ale bez rewelacji, dobre dla początkujących, a jesli chcesz sie troszkę napocić to polecam ściagnąc filmy tych panów o których wczesniej pisałem. Jak chcesz to mogę mailem wysłać Ci kilka filmów na początek.