Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: All in zasady

  1. #1
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    2
    Jestem nowy więc proszę o wyrozumiałość . Jak to jest z obstawianiem za wszystko. Ja stawiam za wszystko, a ktoś przebija? Nie mam wtedy kasy aby sprawdzić. Czy jak się stawia za wszystko to druga osoba nie może przebić?

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Może przebić tylko w przypadku, gdy są jeszcze inni gracze w grze. Ale wówczas gracz, który wszedł za wszystko (all in) nie musi już nic dokładać. Tworzy się w takim wypadku osobną pulę, o którą grają tylko ci, którzy się do niej dokładali.
    Na koniec wszyscy pozostali w grze pokazują karty. Gracz, który wszedł all in, jeśli wygrał rozdanie, zgarnia pulę główną, natomiast tę drugą zgarnia ten z pozostałych, który ma najsilniejsze karty.
    Na przykład:
    Gracz X ma 100 żetonów
    Gracze Y i Z mają po 200
    X wchodzi all in za 100, Y przebija do 200, Z sprawdza za te 200. Tworzy się pula główna, do której każdy wrzuca po 100, czyli razem 300 (dla uproszczenia przyjmijmy, że nic wcześniej w puli nie było). Następnie tworzy się pulę poboczną i do niej dokładają się tylko Y i Z - po 100, razem 200.
    Na showdownie gracz X pokazuje karetę, Y strita, a Z fulla. Wówczas X zgarnia 300 żetonów z puli głównej. Nie może natomiast wygrać tamtych 200, bo do puli pobocznej się nie dokładał. Tę zgarnia więc Z, bo z dwóch pozostałych graczy to on ma najlepsze karty.

    Oczywiście takich pul pobocznych może być więcej, gdy kilku graczy wejdzie all in.

  3. #3
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    103
    Trias dobrze że masz cierpliwość , ja zwykle na takie pytania odpowiadam że kluczyki i akty własności trzeba wyłożyć . Pozdrawiam .

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    2
    Dzięki za wyjaśnienie