Witam. To mój pierwszy post na forum chociaż zaglądam tu od wielu lat


Pytanie dotyczy komputera.
każda sensowna odpowiedź powitana będzie z wdzięcznością ponieważ zależy mi na czasie.

Posiadam w tej chwili następujący sprzęt: procesor intel 2X 3,0, RAM 8GB DDR3, HD WD Sata 750GB, grafika Ge Force GT630 2GB. Służył mi nieźle przez niemal dwa lata. Niestety od kilu miesięcy doświadczam koszmarnych lagów za każdym razem gdy używam HM2 lub PT4. Nie jestem w stanie grać na więcej niż 6 stołach. Włączenie TableNinja jeszcze pogarsza sytuacje. W praktyce zmusza mnie to do grania bez HUD-a. Zwykle moje sesje to przynajmniej kilkanaście stołów jednocześnie.

Podejrzewam, że problem polega na tym, że mam już w bazie prawie 3 giga rozdań (było 4 ale udało mi się ją skompresować) . Używałem wszystkich możliwych tricków polecanych przez twórców Holdem Managera oraz PosgreSQL dla skompresowania i przyśpieszenia działąnia, niestety poprawa jest niewielka.


Stąd moje pytanie: czy dysk SSD poprawi wydajność tego zestawu? Chodzi mi o drugi dodatkowy dysk na którym będę trzymał tylko bazę danych oraz Holdem Managera i PostgreSQL.

Czy też lepiej po prostu potraktować mój obecny komputer kopniakiem ( o czym naprawdę marzę i kupić nowy? A jeśłi tak to jaki sprzęt Waszym zdaniem zapewni mi optymalną pracę?