Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    2
    Witam wszystkich.
    Spotkałem się z następującym problemem i ciekaw jestem Waszej opinii na ten temat

    Kolesiowi „R@ndallflagg” zablokowano konta na PS w momencie kiedy wyszedł na prowadzenie w lidze Intellipoker po drodze zrzucając jakieś bardzo mocne układy, co nie spodobało się włodarzom PS

    Mail od PS:

    Otrzymaliśmy informacje, że umyślnie przedłużasz grę, co potwierdza analiza historii Twoich rozdań. Przykłady historii rozdań, gdzie dla podjęcia prostych decyzji o złożeniu kart wykorzystałeś cały przyznany czas, znajdują się poniżej. Czynność taka jest niedozwolona, świadczy o braku kurtuazji i przeciwstawia się duchowi pokera.

    Możesz wykorzystać cały przyznany czas przy podejmowaniu trudnych decyzji lub gdy zastanawiasz się, jak rozegrać dane rozdanie; umyślne spowalnianie gry nie jest jednak dozwolone.

    Twoje konto zostało tymczasowo zamrożone w oczekiwaniu na potwierdzenie, że akceptujesz nasze przepisy.

    Uprzejmie prosimy o odpowiedź na tą wiadomość z potwierdzeniem, że zrozumiałeś nasze zasady poniżej i że nie będziesz się w ten sposób zachowywał w przyszłości. Będziemy mogli wtedy uaktywnić Twoje konto.

    1) Oświadczam, że nie będę kontynuować umyślnego spowalniania gry

    2) Jestem świadomy, że dalsze naruszanie przeze mnie zasad gry może spowodować zamknięcie mojego konta gracza na stałe, w zależności od natury wykroczenia oraz od decyzji PokerStars

    Jeżeli Twoje oświadczenie nie będzie identyczne z powyższym, będziesz musiał wysłać je ponownie.

    - No nic...jest sobie takie jakieś nie do końca wyjaśniające pisemko i konto zablokowane. I oto odpowiedź gracza:

    Witam.
    W związku z zablokowaniem mojego konta, uprzejmie proszę o wyjaśnienie powyższych zarzutów, a dokładnie:
    1. Proszę o podanie punktu regulaminu, który naruszyłem swoją grą.
    2.Dlaczego nie zostały zablokowane konta graczy, grających w identyczny sposób, a jest ich przynajmniej 4000 (w tym 1500 graczy w każdym miesiącu w Premier League, oraz reszta w Open League)
    3.Dlaczego czas przeznaczony dla mnie na wykorzystanie go w grze nie może być przeze mnie wykorzystany w całości na podejmowanie decyzji, a jeśli jego wykorzystanie jest nielegalne, to dlaczego ten czas jest dany?
    4. Dlaczego moje konto zostało zablokowane dokładnie w momencie, kiedy objąłem prowadzenie w lidze, mając realne szanse na zwycięstwo? Innego powodu, niż pozbawienie możliwości wygranej i próba perfidnego oszustwa nie potrafię się dopatrzeć, więc szczególnie proszę o wyjaśnienie tego punktu.
    5. Dlaczego Pokerstars zmusza mnie do określonego stylu gry?

    Z oświadczeniem, na dzień dzisiejszy nie mogę się zgodzić, a to z następujących powodów:
    1. Od początku mojej gry w Open League i zdobytym w związku z tym doświadczeniem, kategorycznie stwierdzam, że gra w ten sposób kilkanaście tysięcy graczy i żaden z nich nie poniósł konsekwencji takiej gry. Aby mieć minimalne szanse na osiągniecie sukcesu w całej rozgrywce, jest to konieczność, co powinno być oczywiste. W każdym miesiącu, od początku mojego uczestnictwa w Open League, pierwsze 500 miejsc zostało zdobywane tylko i wyłącznie takim stylem gry. Granie w inny sposób, to granie All in i notoryczne przegrywanie. Skoro poker nie jest grą na szczęście tylko na umiejętności, to powód zablokowania mojego konta jest absurdalny.

    Decyzja o zamknięciu konta pozbawia mnie szans na zwycięstwo i każe się poważnie zastanowić nad uczciwością, ktorą tak bardzo się szczycicie.

    W oczekiwaniu na wyjaśnienie tak niesłusznego moim zdaniem postępowania, serdecznie pozdrawiam

    Niestety PS nie miał zamiaru wyjaśniać takiego postępowania i odpisał:

    Dziękujemy za kontakt.

    Nasza decyzja została oparta na dokładnej analizie Twojej gry z odkrytymi kartami. Zauważyliśmy, że zabierasz dużo czasu na podjęcie decyzji, bez względu na to, jak prosta jest ona. Niektóre rozdania nie wymagały żadnego czasu na zastanawianie się, wystarczyło je po prostu zrzucić.

    W związku z tym stwierdziliśmy, że wyraźnie specjalnie spowalniasz grę. Jest to niezgodne z manierami gry w pokera i duchem gry. Mimo iż inni gracze dopuszczają się podobnych działań w tego typu turniejach, nie jest to usprawiedliwieniem. Gdy tylko PokerStars zauważy specjalną powolna grę ze strony gracza, gracz zostaje ostrzeżony lub ukarany.

    5.9 NIEUCZCIWE DZIAŁANIA W przypadku, gdy PokerStars uzna, iż w trakcie korzystania z Usług Użytkownik działał lub podjął próbę działania w sposób nielegalny, nieuczciwy, bezprawny lub niestosowny,(...) lub jakiekolwiek inne manipulowanie grą (...) PokerStars ma prawo do podjęcia takich działań, które uzna za właściwe, w tym m.in.:

    bezzwłocznego zablokowania dostępu Użytkownika do Usług;
    (...)

    Jeśli spotkamy się z kolejnymi naruszeniami regulaminu, będziemy zmuszeni wprowadzić surowsze sankcje. Mamy nadzieję, że to wyjaśnia naszą pozycję w tej sprawie.

    Jak już mówiliśmy, jeśli chcesz aby Twoje konto zostało ponownie otwarte, należy zaakceptować nasze Warunki Użytkowania.

    ZAKCEPTOWaC WARUNKI! - Czyli grać w taki sposób, aby PS był zawsze do przodu co zaraz będzie jasne.

    W nastepnym mailu PS przesłał rozdanie, które miało być przyczyną zamrożenia konta i oto fragment z niego o który się tutaj wszystko rozbija:

    *** KARTY WŁASNE ***
    Gracz R@ndallFlagg otrzymał [Qh Qd]
    eu1987446: pasuje
    Mihailkonova: pasuje
    Graczowi R@ndallFlagg skończył się czas
    R@ndallFlagg: pasuje
    volgodonsk80: pasuje
    R@ndallFlagg nie gra
    R@ndallFlagg powrócił do gry
    Gábor ua: sprawdza 60
    7=ORACLE=8: pasuje
    kaban204: sprawdza 30
    Murilagem: czeka



    A więc podsumowanie jest proste. Są takie rozdania, które zagrać musisz (zgodnie z warunkami PS) i je przegrać (zgodnie z warunkami PS). QQ oczywiście przegrało by to rozdanie z kolesiem ktory miał w ręce 9 3 i obie dostał na turnie i riverze po słabym flopie. Takie sytuacje sam przeżywalem i każdy z Was miliony razy. Moim zdanie po prostu nie mógł wygrać tel ligi, bo to przecież kasa PS i byle kto jej dostać nie może!

    Wcześnie spotkałem się z podobnymi rzeczami kilkukrotnie. W tym 2 razy wygrana w turnieju i blokada konta bez możliwości wypłaty kasy. Jako przyczynę podano wtedy, że trzeba sprawdzić czy wygrał koleś uczciwie.

    ...I do dzisiaj nie zdążyli sprawdzić, a to już ze dwa lata im zajęło.

    Wniosek prosty. Żadną uczciwą grą nie uda Ci się wygrać tam kasy jeśli jej po prostu nie wpłacasz. A, on wpłacił 10$, ugrał 20 fpp koniecznych do gry w lidze i tyle. Po co im taki gracz?

    Ciekaw jestem waszej opinii na temat tego zdarzenia bo dla mnie i zresztą dla wielu innych czas dany jest graczowi do wykorzystania, ale Pokerstars dał go dla wymyślenia sobie powodu dla którego może blokować konta ludzi chcących coś wygrać.

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Zgadzam się, że gracze mają prawo używać własnego czasu jak tylko chcą. Przedłużanie gry na bublu jest czymś absolutnie normalnym.

    Natomiast foldowanie QQ first in preflop, o ile nie jesteśmy na bublu lub w bardzo zaawansowanym FT można tylko wyjaśnić timeoutem, bo każde inne tłumaczenie jest idiotyczne.

  3. #3
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Valinor, Shire
    Posty
    633
    no ale w teorii, jak chce, to moze foldowac wszystko bo ma taki kaprys, nieprawdaz?

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez gandalfini Zobacz posta
    no ale w teorii, jak chce, to moze foldowac wszystko bo ma taki kaprys, nieprawdaz?
    To samo mógłbyś powiedzieć o chipdumpingu. Mam ochotę otworzyć za swój all-in minus 1 żeton a potem spasować do przebicia. Bo mam taki kaprys. Byłoby to ok?

  5. #5
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Valinor, Shire
    Posty
    633
    nieglupie, Wlnd, nieglupie ;]. Wszak dla mnie roznica jest znaczna, bo w tym drugim przypadku, drastycznie zwiekszasz szanse na wygrana tego typka do ktorego tak zagrales.

  6. #6
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez gandalfini Zobacz posta
    nieglupie, Wlnd, nieglupie ;]. Wszak dla mnie roznica jest znaczna, bo w tym drugim przypadku, drastycznie zwiekszasz szanse na wygrana tego typka do ktorego tak zagrales.
    No spoko, ja tylko podaję przykład, że argument "bo gracz miał taki kaprys" nie zamyka dyskusji.

  7. #7
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Mnie tylko zastanawia, co za idiotyczne zasady sprawiają, że granie na czas jest opłacalne. Chyba przede wszystkim zmianą tego powinien się PokerStars zająć.

  8. #8
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    Mnie tylko zastanawia, co za idiotyczne zasady sprawiają, że granie na czas jest opłacalne. Chyba przede wszystkim zmianą tego powinien się PokerStars zająć.
    Zawsze niszczyli mnie debile grający na czas gdy już było hand-to-hand