Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    19
    witam,

    mam prośbę o ocenę rozdania:
    turniej live, pozosało 22 z 278 osób, 27 miejsc płatnych.

    moj stack stack około 600.000, blindy 5.000/10.000, ante 1.000
    Z późnej pozycji podbijam 22.000 z KQo,
    Vallin BB (stack podoby do mojego) calls
    Flop: K72, 2kiery, vallin check, Hero bet 27.000, vallin calls
    Turn: 5, vallin check, Hero bet 45.000, vallin RR 100.000

    Co robicie?

    Moja ocena sytuacji:
    Ocena vallina: dosyc luźny i agresywny. Wcześniej również RR innego gracza. Przenieśli go jakies pół godziny/ godzinę wcześniej z innego stołu.
    Hero image na stole: częsty steal, karty jakie pokazywałem na showdownie były zawsze bardzo dobre.
    Ja postawiłem go na słabe K, lub flush draw.
    Ostatnio edytowane przez Noel ; 24-03-2014 o 11:17

  2. #2
    Nie vallin tylko villain
    Wg mnie on tu nigdy nie będzie grał słabego króla w ten sposób, pytanie czy w ogóle będzie callował pre ze słabym królem. Jedynie Khxh (nie wiem które karty z flopa są w kierach). Goły FD chyba by przebijał już na flopie (rozumiem, że na turn nie spadł kier). Wg mnie w jego range'u nie ma zbyt wielu rąk, które bijesz. Właściwie to chyba tylko blefy.

  3. #3
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    19
    na turnie nie spadł kier. Nie pamiętam które karty były kier, chyba K i jedna z tych niskich. Dodam tylko że Villain bardzo często rozgwał ręce na SB/BB.

    Moglibyście skomentować z krótkim tokiem rozumowania te trzy opcje:
    fold
    call RR i call na riverze
    Push
    Ostatnio edytowane przez Noel ; 24-03-2014 o 13:49

  4. #4
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    282
    Ja chyba gram check behind na turnie, a as played to gram call na turn i w zależności od rivera i wielkości betu przeciwnika prawdopodobnie call river.
    Fold wygląda słabo do tak niedużego reraise, z drugiej strony faktycznie bijesz tylko blefy z jego zakresu.
    Push jest moim zdaniem mega słaby, sprawdzą Cię tylko ręce, które Cię biją i często będziesz tam drawing dead.

  5. #5
    Zgadzam się przedpiszcą

  6. #6
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    19
    Będąc tak daleko w tym turnieju i będąc big stackiem nie chciałem mieć jakiejś wielkiej konfrontacji z innym big stackiem, niestety dałem się ponieść w tym rozdaniu.
    Po spokojnym przemyśleniu rozdania, niestety juz po nim doszedłem do wniosku najlepsze rozegranie byloby utrzymać pulę na niskim poziomie i zagrać check/check na turnie i call river w razie beta.

    Dałem się trochę ponieść i na jego RR od razu poszedłem all in, sądząc że blefuje. Od razu również usłyszałem call -> K5, trafił drugą parę na turnie, na riverze nie spadł żaden out i po turnieju
    Ostatnio edytowane przez Noel ; 25-03-2014 o 13:37

  7. #7
    "Wg mnie on tu nigdy nie będzie grał słabego króla w ten sposób, pytanie czy w ogóle będzie callował pre ze słabym królem"
    No to se analizę zapodałem
    Niby człowiek się uczy, że granie takich rąk jest EV-, a ile ja już żetonów oddałem w takich spotach... jak grać panie premierze, jak grać?
    Tak czy siak, mogłeś straty ograniczyć grając check turn/call river.

  8. #8
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    282
    Ja w takim spocie zrzucam K5 z bb praktycznie zawsze. Nawet online, a co dopiero live

  9. #9
    Żeby było jasne:
    "Niby człowiek się uczy, że granie takich rąk jest EV-" - w sensie, że call K5 na bb
    "a ile ja już żetonów oddałem w takich spotach..." - w sensie, oddałem bo właśnie ktoś na bb mnie sprawdził z K5

    Ja też to zrzucam jakieś 89/100, 10/100 przebijam, 1/100 missclick