Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Witam,

    pytanie może wydać się trywialne, jednak...

    Sytuacja następująca:

    na stole leży w kolorze AQJ6, ja mam w tym samym kolorze 9, przeciwnik K.

    Wygrywa jego kolor, czy kolory są równe (liczy się większa karta z ręki do koloru, czy największa karta wspólna, jeśli jest większa niż to co oboje mamy w łapie)?

    Druga sytuacja:

    na stole leży pełny street - np. 109876,

    ja mam 9, przeciwnik 8, kto wygrywa takie rozdanie (podobnie jak wyżej, liczy się, że moje 9 jest większe niż jego 8 z ręki, czy największa wspólna 10 i podział)?
    Ostatnio edytowane przez 21invisible ; 18-01-2014 o 22:14

  2. #2
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Wybieramy najlepszy 5 kartowy układ z dostępnych 7 kart (5 na stole i 2 w ręku) czyli:
    1. Twój najlepszy układ to kolor: AQJ96, przeciwnik AKQJ6 - przeciwnik wygrywa
    2. Twój najlepszy ukłąd to strit: T9876, przeciwnika: ten sam strit - remis
    Nic innego, poza najlepszym 5 kartowym układem jaki możesz złożyć, się nie liczy.

  3. #3
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez 21invisible Zobacz posta
    Wygrywa jego kolor, czy kolory są równe (liczy się większa karta z ręki do koloru, czy największa karta wspólna, jeśli jest większa niż to co oboje mamy w łapie)?
    *obaj
    Liczy się najwyższa karta w kolorze u obu graczy. Jeśli obaj mają takie same, bierze się pod uwagę drugą najwyższą, potem ewentualnie trzecią itd. W tym wypadku najwyższa karta jest taka sama u obu graczy - A. Druga najwyższa to natomiast Q u Ciebie i K u przeciwnika, więc on wygrywa.

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Jeszcze tylko zaznaczmy, że nie analizujemy tego dalej, niż piąta najwyższa Jeśli na stole leży kolor złożony z A, K, Q, J i 8, to jeśli macie w ręku po dwie karty w tymże kolorze, ale wszystkie niższe niż 8, to jest remis.