Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 90
  1. #1
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    728


    Witam,

    Długo zastanawiałem się czy podać zasady na forum, ale doszedłem do wniosku, że nie ma nic lepszego na długie i ponure listopadowe wieczory niż nowy wątek. To co tutaj możecie przeczytać to mój pomysł na nową odmianę pokera. Można powiedzieć, że to taki stuningowany Hold'em, w którego można grać jedynie online ...


    =========================================
    Gra oparta jest na trybie online heads up Texas Hold'em
    =========================================

    Zasada 1 - W grze nie występuje ręka startowa AA (1320 możliwych kombinacji rąk startowych)

    Zasada 2 - Tryb "Steal"

    Tryb Steal jest asymetryczny, co oznacza, że rozdanie wygląda zupełnie inaczej z perspektywy gracza A, niż z perspektywy gracza B. Polega to na tym, że gracz A widzi hole cards swojego przeciwnika, podczas gdy jego własne karty są nieaktywne i nie biorą udziału w rozdaniu. Gracz A przegrywa każdy ewentualny showdown. Jedyną szansą na wygranie rozdania przez gracza A jest zmuszenie gracza B do spasowania swojej ręki. Z perspektywy gracza B rozdanie wygląda normalnie.

    update (24.11.2013)

    Tryb Steal jest dostępny dla gracza A w formie przycisku. Algorytm losowy decyduje przed każdym rozdaniem, który z graczy będzie miał dostęp do przycisku (czyli który z graczy będzie graczem A). Dopóki gracz A nie zdecyduje się na aktywowanie przyciskiem trybu Steal, rozdanie toczy się normalnie. Jeżeli gracz B zdecyduje się zagrać ALL IN, gracz A traci dostęp do przycisku.
    Ostatnio edytowane przez martino ; 24-11-2013 o 19:31

  2. #2
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    728
    Podziękowania dla Wolanda, który dzisiejszą dobitną krytyką na privie zwrócił moją uwagę na to, że w zasadach może tkwić błąd. Update gotowy, zapraszam serdecznie do komentowania. Chciałby ktoś zagrać ?

    Ostatnio edytowane przez martino ; 24-11-2013 o 19:33

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    No i teraz ktoś gotów pomyśleć, że się wczytałem w te wypłodziny Flexa... Cała moja krytyka na privie to było "wytrzeźwiej" po tym, jak mnie molestował, żeby mu skomentować grę...

  4. #4
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    728
    Marzy mi się post, który będzie zaczynał się od słów "To nie jest dobra koncepcja, bo", ewentualnie "To rzeczywiście jest dobry pomysł". Czy ktoś spełni moje skromne marzenie ?

    Od siebie mogę powiedzieć tyle: nie wiem czy jest to potencjalny kandydat na nowego pokera i rewolucję w temacie, ale wiem jedno - grać się w to da i ma to sens. Jak ktoś chce popolemizować to zapraszam.

    Ostatnio edytowane przez martino ; 28-11-2013 o 18:44

  5. #5
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    728
    Tak mi się przypomniało ... jak był wątek gdzie koleś robił challenge od 5$ - 500$, nie umiał grać i gadał głupoty to było tam po kilkadziesiąt postów dziennie i tysiące wejść. Jak ja zakładam wątek gdzie podaję zasady nowego pokera, którego sam zaprojektowałem ciężko pracując to wszyscy siedzą cicho i nikt nawet jednym słowem się nie odniesie, nie skomentuje. O czym to świadczy jeżeli chodzi o środowisko pokerowe ? Czy interesuje nas pseudo challenge organizowany przez kibica Legii czy może nowa gra ? Odpowiedź brzmi krótko - interesuje nas wyłącznie to pierwsze. Kiepsko to świadczy o pokerzystach, że ruch na forum rządzi się takimi, a nie innymi prawami.

    Piszę o tym, bo ja to chciałbym widzieć tak - podaję zasady gry na forum i wypowiadają się np. 3 różne osoby i mówią, że "nie to nie tak, to się nie sprawdzi, bo to i to jest do dupy i tu jest błąd" czy coś w tym stylu i ja wtedy wiem, że nie tędy droga, że może trzeba coś zmienić itp. Nie, tak niestety nie jest - mój wątek zamienia ludzi w nieme ryby, które tylko pływają obok i szeroko otwierają oczy. Forum zamieniło się w akwarium. I teraz ja niby mam się zastanawiać co ludzie myślą jak to czytają ? Nie, dziękuję, postoję. A jeżeli czekacie na karmę to nie ten adres.

    Gdyby się tu ludzie wypowiedzieli to pomogłoby mi nakierować projekt na odpowiedni tor i może z pomocą innych użytkowników forum udałoby się coś zaprojektować, coś naprawdę wartościowego. Wygląda to tak jak wygląda, ponieważ współpracy tu nie ma, wszyscy swoim milczeniem mówicie "klęczymy przed Texas Hold'em i oddajemy cześć tej najlepszej grze pokerowej, której nigdy nic nie prześcignie". No więc klęczcie sobie dalej, tylko pamiętajcie, że kiedyś może przyjść moment, w którym zacznie Wam brakować informacji o tym, kto tą grę w ogóle zaprojektował, a to niestety już zawsze będzie znakiem zapytania i tajemnicą.

    Na FTP pojawiła się ostatnio nowa odmiana - 6 Card Omaha, jest też Irish Poker także jak widać poker roomy są otwarte na nowe odmiany i zapotrzebowanie jest. Niech mi ktoś powie, że się nie da zaprojektować nowego pokera to go wyśmieję i odpowiem pytaniem "Będziesz grał w Texas Hold'em i PLO przez najbliższe 50 lat ?" Ta przestrzeń jest otwarta i dostępna, pytanie tylko czy miałoby to być coś zupełnie nowego, zbudowanego od zera czy może jakaś innowacja do istniejącej już odmiany pokera.

    Da się zaprojektować nowego pokera, nie wiadomo tylko czy da się znaleźć ludzi, którzy go zatwierdzą ....
    Ostatnio edytowane przez martino ; 28-11-2013 o 20:54

  6. #6
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    No a teraz wyciągnij wnioski i wytrzeźwiej.

  7. #7
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    I przestań mi wysyłać prywatne wiadomości.

  8. #8
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    728
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    No a teraz wyciągnij wnioski i wytrzeźwiej.
    Jestem trzeźwy.

    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    I przestań mi wysyłać prywatne wiadomości.
    OK, nie ma problemu.

  9. #9
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    728
    Tym razem Was zaskoczę - czymś bardzo prostym, ale naprawdę zajebistym. Chodzi o wskaźnik upływającego czasu. Zasada ta pojawiałaby się w grze heads up w sytuacji kiedy ktoś pasuje. Chodzi o czas kliknięcia przycisku FOLD:

    >> Im szybciej zostanie naciśnięty, tym większa szansa, że foldujący zobaczy hole cards swojego przeciwnika

    >> Im wolniej zostanie naciśnięty, tym większa szansa, że foldujący będzie musiał pokazać swoje hole cards


    Przykład
    Na wykonanie ruchu gracz ma 20 sekund

    Gracz 1 bet 300
    Gracz 2 fold po upływie 4 sekund

    Jest 80 % szans, że Gracz 1 będzie musiał pokazać karty
    Jest 20 % szans, że Gracz 2 będzie musiał pokazać karty

    Algorytm losowy decyduje ...
    Ostatnio edytowane przez martino ; 05-12-2013 o 16:19

  10. #10
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    728
    Kolejny pomysł na innowację - "Split Stack"

    Gracze mają nie jeden, ale dwa równe stacki. Gra toczy się równolegle na dwóch pulach. Każdy gracz wykonuje po 2 ruchy.