Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 90
  1. #21
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    728
    Wczoraj przy stole widziałem jednorożca. Nie ma takiego avataru na FTP, więc to chyba z przepracowania.


  2. #22
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    728
    Pomysł z check/all-in jest super, ale pasowałoby jednak wymyślić coś od początku do końca swojego. Pracuję dalej. Nie powinno być problemu z wymyśleniem czegoś lepszego od Irish Poker czy Courchevel. A gdyby ktoś z Was chciał mnie wesprzeć w projektowaniu nowego pokera to wolne datki można przelewać na moje konto na PS (royalhunta) albo na FTP (EDISKRAD17), każdy dolar się liczy.

  3. #23
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez martino Zobacz posta
    wolne datki można przelewać na moje konto na PS (royalhunta) albo na FTP (EDISKRAD17), każdy dolar się liczy.
    Stówa poszła.

  4. #24
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    728
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Stówa poszła.
    Prawie dałem się nabrać.

  5. #25
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    728
    Przydałby mi się specjalny software do projektowania pokera.
    Ostatnio edytowane przez martino ; 16-12-2013 o 20:17

  6. #26
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    728
    Przyszedł mi przed momentem do głowy nowy pomysł. Podobieństwo do Hold'ema jest, ale na szczęście znikome:

    Tryb: online heads up
    Liczba betting rounds: 2


    Obydwaj gracze dostają po 7 kart. Wśród nich są 2 hole cards i 5 board cards. Gracze nie wiedzą, które karty są wspólne, a które mają na ręce. Wyjaśnia się to dopiero w drugiej rundzie - graczom zostają na ręce tylko 2 karty, a na stole zostaje utworzony 5-kartowy board.

    Przykładowe rozdanie:

    betting round #1

    Gracz 1

    Gracz 2

    betting round #2

    Gracz 1

    Gracz 2

    Board


    Całkiem fajna odmiana wyszła. Wydaje się to mieć sens. Co z tego, że wiemy jaki mamy układ skoro nie wiemy, które karty są nasze. Celowo są tylko 2 betting rounds żeby zachować odpowiednią dynamikę. Może nie jest tak strategiczny jak Hold'em, ale wyszło naprawdę bardzo fajnie. Wszystko się zgadza, nie ma żadnych błędów i nic tylko pisać soft i grać, grać, grać ...
    Ostatnio edytowane przez martino ; 17-12-2013 o 17:43

  7. #27
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    728
    Ten poker jest trochę bardziej podobny do Hold'ema, dzięki temu jest bardziej strategiczny:

    Tryb: online heads up
    Liczba betting rounds: 4


    Obydwaj gracze dostają po 5 kart. Wśród nich są 2 hole cards i 3 flop cards. Gracze nie wiedzą, które karty są flopem, a które mają na ręce. Wyjaśnia się to dopiero w drugiej rundzie - graczom zostają na ręce tylko 2 karty, a na stole pojawia się flop. Trzecia i czwarta betting rounds wyglądają dokładnie tak samo jak w Texas Hold'em.

    Przykładowe rozdanie:

    betting round #1

    Gracz 1

    Gracz 2

    betting round #2

    Gracz 1

    Gracz 2

    Flop

    betting round #3

    Turn

    betting round #4

    River
    Ostatnio edytowane przez martino ; 17-12-2013 o 17:51

  8. #28
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    728
    Grałem dzisiaj freerolla na FTP w 5 card stud. Kompletne dno !!!! Zliczmy wszystkie denne odmiany pokera na FTP:

    1. Irish
    2. 5 Card Stud
    3. Badugi
    4. Courchevel
    5. Inne gówno typu: Pot Limit Hold'em albo No Limit 2-7 Triple Draw ...

    Jak widać jest tego trochę. Pełna inspiracja, czego chcieć więcej, tylko mnie to motywuje do dalszej pracy nad nowym pokerem.

  9. #29
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    728


    Parę słów komentarza. Pomysł inspirowany symultaną szachową i tym co widziałem dzisiaj przy stole Są podobieństwa do symultany szachowej, ale są też i różnice jak np. jeden wspólny board. Wydaje mi się, że pomimo specyficznego układu przy stole szanse są wyrównane. Kwestia umowna kto będzie graczem środkowym. Ważne żeby zachować liczbę graczy (3+1). Teoretycznie dałoby się grać np. (2+1) lub (5+1), ale (3+1) to układ optymalny. Podział stack'a na 3 równe części oczywiście umowny i jeżeli będzie to liczba parzysta niepodzielna przez 3 np. 1000$ to dzieli się stack na 333$, 333$, 334$. A może ktoś chciałby zobaczyć w roli środkowego gracza np. Isildura ?
    Ostatnio edytowane przez martino ; 19-12-2013 o 19:17

  10. #30
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    728
    Wpadłem na bardzo prosty pomysł, który można by wprowadzić w PLO:

    Wygrać showdown może tylko wyższy rodzaj układu. Czyli strit vs strit albo kolor vs kolor zawsze będą remisować, nie ma znaczenia który jest wyższy. Z Kolorem może wygrać jedynie ful albo wyższy układ. Z parą mogą wygrać tylko dwie pary albo wyższy układ, itd. Zwiększyłoby to ilość rozdań remisowych, ale co z tego skoro to samo jest w Omaha Hi/Low czyli co chwilę remis. Acha, no i takie zasady rzucałyby nowe światło na Royal Flusha, który wreszcie miałby sens jako osobny układ. W Hold'emie ta zasada nie sprawdziłaby się, za to w PLO gdzie mamy częściej wysokie układy już tak.

    Off-topic tylko pozorny, ponieważ PLO to właśnie stuningowany Hold'em.


    W Hold'emie też można by wprowadzić taką regułę, ale na trochę innych zasadach:
    Obowiązywałaby wszystkie showdowny, z wyjątkiem tych, gdzie gracze wchodzą all-in (no i musiałby to być heads up). Czyli żeby np. para asów wygrała z parą dam, obaj gracze muszą wejść all-in. Jeżeli tego nie zrobią, przy showdownie będzie remis.

    Nie jest to jakaś rewelacja, wiem, ale staram się teraz codziennie pracować nad tym pokerem i wrzucać tu 1 pomysł na dzień ... póki co wszystko oscyluje wokół Hold'ema, który niczym rzucona klątwa ciągle jest i nie daje się wymazać. Narazie najbardziej zadowolony jestem z reguły z check/all-in, o której pisałem wcześniej, ale może uda się wymyślić coś lepszego, może nawet coś zupełnie nowego i świeżego - tak bym chciał najbardziej. Potraktuję tą forumową ciszę jako inspirację do pracy nad projektem.
    Ostatnio edytowane przez martino ; 20-12-2013 o 19:18