Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Sprawa...

  1. #1
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    1
    Gram w Pokera od jakiegoś czasu Bardzo podoba mi się ta gra... Dokładnie to odmiana Omaha (ale z nagiętą 1 zasadą).
    Gramy tak że do wyłonienia najlepszego 5-kartowego układu danego gracza używa się wszystkich kart z danej ręki i wszystkich kart ze stołu (a nie tak że musi być koniecznie 2 karty z ręki z 3 karty ze stołu)...

    Jest taka sprawa... Czy nie jest przypadkiem tak, że jak tak gramy, to prawdopodobieństwo na zdobycie pary jest większe niż prawdopodobieństwo na zdobycie wysokiej karty, czyli odwrotnie niż powinno być...

    Podobnie z innymi układami :
    Czy nie jest tak że w takiej grze :
    1. Prawdopodobieństwo na zdobycie 2 par jest większe niż na zdobycie pary ?
    2. Prawdopodobieństwo na zdobycie trójki jest większe niż na zdobycie 2 par ?
    3. Prawdopodobieństwo na zdobycie strita jest większe niż na zdobycie trójki ?
    4. Prawdopodobieństwo na zdobycie koloru jest większe niż na zdobycie strita ?
    5. Prawdopodobieństwo na zdobycie fula jest większe niż na zdobycie koloru ?
    6. Prawdopodobieństwo na zdobycie karety jest większe niż na zdobycie fula ?
    7. Prawdopodobieństwo na zdobycie pokera jest większe niż na zdobycie karety ?
    8. Prawdopodobieństwo na zdobycie pokera królewskiego jest większe niż na zdobycie pokera ?

    Bardzo proszę o rozwianie moich wątpliwości...

    Pozdrawiam,

    Aizen

  2. #2
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    728

  3. #3
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    8. Skoro są 4 pokery królewskie, a 9 pozostałych pokerów, to trochę się tu zagalopowałeś.

    Prawdopodobieństwo trafienia jednej pary jest natomiast dokładnie takie samo, jak w normalnej Omaha - 26%, według podanej przez martino tabelki. Jeśli dobrze policzyłem, to szansa nietrafienia żadnej pary (przy czym i tak nie wyrzuciłem z tego stritów i kolorów) wynosi tylko 5%, więc tutaj masz rację.
    Ostatnio edytowane przez Trias ; 25-10-2013 o 20:50

  4. #4