Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    2
    Z kumplami często gramy w pokera Texas holdem i ostatnio była taka sytuacja że graliśmy w 4-ch i na samym początku jeden z kolegów nie chciał wejść dalej i spasował, no więc zostaliśmy we 3-ch i wyłożyliśmy 3 karty i nagle nasz kolega który już spasował pokazuje jakie to miał karty i że miałby dobry układ jakby zagrał. Czy takie coś jest dozwolone ?

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Nie. Może tak zrobić po zakończeniu rozdania, ale nie w jego trakcie, bo to może wpłynąć na przebieg rozgrywki. Nie powinien ani pokazywać kart, ani mówić, co miał.

  3. #3
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    2
    A co jeżeli on jednak pokaże mam te karty to za to jakaś kara jest czy po prostu jest to takie niesportowe zachowanie ?

  4. #4
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Nie wiem, nie grywam na żywo. W grach domowych to zależy jak sobie ustalicie. Nie wiem, jak to jest rozwiązane w kasynach. Online, jeśli ktoś pisze na czacie jakie miał karty, zazwyczaj karą jest bodajże zablokowanie czata.

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    72
    Witam.

    W kasynach zależy od prowadzącego turniej. Jeśli to jakiś początkujący gracz to zazwyczaj skończyłoby się na słownym zwróceniu uwagi. Jeśli jednak to stały bywalec to czasowy sitout np. na czas jednego okrążenia buttona.

    Pozdrawiam

  6. #6
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    To w turniejach. A w cashach?

  7. #7
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    72
    Z cashami jest sprawa bardziej skomplikowana. Po pierwsze jak zapewne większość wie "klasyczne" cashe są w Polsce zakazane. Niektóre kasyna obeszły ten zakaz ale o tym pisano w innym wątku. Niestety w związku z tym "obejściem" regulamin takiej gry jest dość okrojony i nie zawiera tak szczegółowych sytuacji jak to bywa przy grach turniejowych. Po tym przydługim wstępie krótka odpowiedź - w cashach w takich sytuacjach jest - zazwyczaj - tylko zwracana uwaga a już sami gracze dbają by się ona nie powtarzała (po prostu mogą stwierdzić że nie będą grali z taką osobą).
    Pozdrawiam