Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 87
  1. #11
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez comrade Zobacz posta
    Wirtualny nauczyciel pokera, wirtualny sparringpartner. Mozna zrobić cały serwis gdzie ludzie moga ćwiczyć z botami grającymi z siłą mocnych graczy
    I cały czas mówisz o bocie, który nie będzie się dostosowywał do gry przeciwnika, tylko będzie miał shardcodowaną strategię. Podczas gdy podstawową zasadą dzisiejszego pokera jest adaptacja, dostosowywanie się do aktualnych warunków...

    Nie chcę Ci odbierać zapału, pisz sobie bota, ale nie łudź się, że on będzie grał "z siłą mocnych graczy". Nie masz na to żadnej szansy.

  2. #12
    Mam proste pytanie: siadłbyś do stolika typu full ring gdzie wiedziałbyś że wszyscy bez wyjątku gracze przy nim to są nity, grające solidny tight-agressive poker bez żadnych odstępstw od strategii, bez żadnych pokus, bez tiltów, bez psychologii? Blefujący randomowo w odpowiednich proporcjach, przeliczający EV każdego zagrania do któregoś tam miejsca po przecinku itd.

    Odpowiedź jest: nie, nie siadłbyś. Unikałbyś jak ognia, nawet będąc naprawdę mocnym graczem. Uznałbyś że stolik jest za silny i stracisz czas. Szukałbyś stolika gdzie oprócz dobrych graczy będa też jakieś fisze grające loose, passive, rozdające forsę.

    Nie chcę tobie odbierac nadziei, ale to ty nie powinieneś mieć złudzeń że boty pokerowe są słabe. Są mocne, coraz mocniejsze - i na pewno nie grają na poziomie fishy których ty możesz skubać z forsy. Jesli jesteś taki pewny siebie, to daj mi trochę czasu, ja skończe prace symulacyjne, potestuje więcej strategii, dopracuje tego bota i udostępnie ci możliwośc grania na prawdziwą forsę - zaczniemy od niskich stawek. Jak wejdziesz na stolik full ring i przekonasz się że na każdym miejscu siedzi kozak z którym nie ma żartów - ciekawe czy będzie się tak przyjemnie grało...

  3. #13
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Zacznijmy od tego, że nie gram cashy, więc czelendż z Twoim botem w nie mojej dziedzinie jest taki sobie.

    Po drugie pisz tego bota. Dawaj tu co jakiś czas znać ile już zarobiłeś.

  4. #14
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    265
    Zrób 179 botów to chętni się znajdą

    A pomysł dobry, morze fiszy do ogrania przez takie boty.
    Ostatnio edytowane przez randi ; 09-05-2013 o 19:51

  5. #15
    Dołączył
    Jun 2006
    Posty
    1,496
    Cytat Zamieszczone przez comrade Zobacz posta
    Ciekawe forum, dzieki za linka. Co do ingratecji z realnym serwisami to jest to nielegalne o ile wiem, zresztą to jest trudne technicznie, bo stosują różne zabezpieczenia.
    ale jednak daja rade i graja

    a jak graja to juz zalezy od profilu bota

  6. #16
    Dołączył
    Jun 2006
    Posty
    1,496
    a moze razem zrobilmy jakis profil a ja bede testerem ?!

    na razie gram i testuje a to jest moj profil przed flopem (FL HOLDEM) sam sobie kiedys taki rozpisalem a teraz do niego powrocilem

    when hand = AA or hand = AK suited or hand = AQ suited or hand = KK or hand = QQ or hand = JJ raise force

    when hand = AK or hand = AQ
    when raises = 0 raise force
    when raises = 1 raise force
    when raises >= 2 call force


    when hand = TT or hand = 99 or hand = AJ or hand = AT or hand = KQ or hand = AJ or hand = AT or hand = KQ or hand = KJ suited
    when raises = 0 raise force
    when raises = 1 call force
    when raises = 2 call force
    when raises >= 3 fold force



    When StillToAct = 2 and raises = 0 and calls = 1

    when (hand = KT or hand = QJ suited or hand = KJ or hand = KT or hand = QJ or hand = 88 or hand = 77 or hand = 66 or hand = 55 or hand = 44 or hand = 33 or hand = 22 or hand = A9 or hand = A8 or hand = A7 or hand = A6 or hand = A5 or hand = A4 or hand = A3 or hand = A2 suited or hand = AT or hand = A9 or hand = A8 or hand = A7 or hand = A6 or hand = A5 or hand = A4 or hand = A3 or hand = A2 ) call force

    When StillToAct = 2 and raises = 0 and calls = 0

    when (hand = KT or hand = QJ suited or hand = KJ or hand = KT or hand = QJ or hand = 88 or hand = 77 or hand = 66 or hand = 55 or hand = 44 or hand = 33 or hand = 22 or hand = A9 or hand = A8 or hand = A7 or hand = A6 or hand = A5 or hand = A4 or hand = A3 or hand = A2 suited or hand = AT or hand = A9 or hand = A8 or hand = A7 or hand = A6 or hand = A5 or hand = A4 or hand = A3 or hand = A2 ) raise force



    When StillToAct = 1 and raises = 0 and calls = 1

    when (hand = KT or hand = QJ suited or hand = KJ or hand = KT or hand = QJ or hand = 88 or hand = 77 or hand = 66 or hand = 55 or hand = 44 or hand = 33 or hand = 22 or hand = A9 or hand = A8 or hand = A7 or hand = A6 or hand = A5 or hand = A4 or hand = A3 or hand = A2 suited or hand = AT or hand = A9 or hand = A8 or hand = A7 or hand = A6 or hand = A5 or hand = A4 or hand = A3 or hand = A2 ) call force


    When StillToAct = 1 and raises = 0 and calls = 0

    when (hand = KT or hand = K9 or hand = QJ or hand = QT or hand = Q9 or hand = JT suited or hand = KJ or hand = KT or hand = K9 or hand = QJ or hand = QT or hand = Q9 or hand = 88 or hand = 77 or hand = 66 or hand = 55 or hand = 44 or hand = 33 or hand = 22 or hand = A9 or hand = A8 or hand = A7 or hand = A6 or hand = A5 or hand = A4 or hand = A3 or hand = A2 suited or hand = AT or hand = A9 or hand = A8 or hand = A7 or hand = A6 or hand = A5 or hand = A4 or hand = A3 or hand = A2 ) raise force

    When InBigBlind and raises = 1

    when (hand = KT or hand = QJ suited or hand = KJ or hand = KT or hand = QJ or hand = 88 or hand = 77 or hand = 66 or hand = 55 or hand = 44 or hand = 33 or hand = 22 or hand = A9 or hand = A8 or hand = A7 or hand = A6 or hand = A5 or hand = A4 or hand = A3 or hand = A2 suited or hand = AT or hand = A9 or hand = A8 or hand = A7 or hand = A6 or hand = A5 or hand = A4 or hand = A3 or hand = A2 ) call force

    When InSmallBlind and raises = 1

    when (hand = KT or hand = QJ suited or hand = KJ or hand = KT or hand = QJ or hand = 88 or hand = 77 or hand = 66 or hand = 55 or hand = 44 or hand = 33 or hand = 22 or hand = A9 or hand = A8 or hand = A7 or hand = A6 or hand = A5 or hand = A4 or hand = A3 or hand = A2 suited or hand = AT or hand = A9 or hand = A8 or hand = A7 or hand = A6 or hand = A5 or hand = A4 or hand = A3 or hand = A2 ) call force
    Ostatnio edytowane przez kuerten ; 14-05-2013 o 18:21

  7. #17
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez comrade Zobacz posta
    Opcji monetyzacji dobrego bota do pokera jest trochę.
    Tylko że to co opisałeś to jest jakiś lame bot za którego nikt nie da złamanego grosza.

    Poker Academy Pro

    Cytat Zamieszczone przez comrade Zobacz posta
    Mam proste pytanie: siadłbyś do stolika typu full ring gdzie wiedziałbyś że wszyscy bez wyjątku gracze przy nim to są nity, grające solidny tight-agressive poker bez żadnych odstępstw od strategii, bez żadnych pokus, bez tiltów, bez psychologii? Blefujący randomowo w odpowiednich proporcjach, przeliczający EV każdego zagrania do któregoś tam miejsca po przecinku itd.
    Nity nie grają tight-agressive tylko nit-agressive. I blefują rzadko.

    Cytat Zamieszczone przez comrade Zobacz posta
    Odpowiedź jest: nie, nie siadłbyś. Unikałbyś jak ognia, nawet będąc naprawdę mocnym graczem. Uznałbyś że stolik jest za silny i stracisz czas.
    Wbrew pozorom nity to najłatwiejszy typ przeciwnika. Co nie znaczy, że najbardziej dochodowy. Lepiej jest poszukać donków, ale z braku laku... Od nich też można trochę wygrać.
    Ostatnio edytowane przez jdx ; 30-05-2013 o 12:55

  8. #18
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    265
    Ja dałem szansę botowi z jednego z serwisów i tak naprawdę nitował ale kilka razy zagrał ch/r na nietrafionym boardzie! W każdym razie bustnął buyiny. Ale zgadzam się, że ustawiony dobrze mógłby wygrywać $$.

  9. #19
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    Tylko że to co opisałeś to jest jakiś lame bot za którego nikt nie da złamanego grosza.
    Dzięki, kurde, za pozytywną i konstruktywną opinię...

    Wbrew pozorom nity to najłatwiejszy typ przeciwnika.
    O RLY??

    "Fundamentally, your life is much harder in poker if you are consistently playing mathematically weak hands. Although you can take this too far and only start playing big pairs etc, a well balanced and controlled tight aggressive player is a hard player to deal with pretty much regardless of the stake level in question. (...) Being a nit is not bad as long as it is balanced well, and this term of abuse often gets unfairly applied to players who are not only profitable, but also greatly feared by nearly all players at any stake level. "

    Nity nie grają tight-agressive tylko nit-agressive. I blefują rzadko.
    Jak się zastanowisz, to "tight" czy "loose" to tylko etykietki stosowane jako skróty myślowe... Jeśli celem ma być strategia na którą nie ma łatwego exploita, a jej najgroźniejszym przeciwnikiem jest ona sama - to leży ona gdzies pomiędzy skrajnym tight i skrajnym loose. Taka strategia musi być zbalansowana - to jest raczej banalna prawda, ale trzeba użyć znacznie bardziej wyrafinowanych metod opisu niż tylko jedno słowo na jej określenie.

  10. #20
    Cytat Zamieszczone przez randi Zobacz posta
    Ja dałem szansę botowi z jednego z serwisów i tak naprawdę nitował ale kilka razy zagrał ch/r na nietrafionym boardzie! W każdym razie bustnął buyiny. Ale zgadzam się, że ustawiony dobrze mógłby wygrywać $$.
    Właśnie o to biega. W zasadzie nie ma absolutnie nic złego w ch/r na nietrafionym boardzie o ile jest grane z odpowiednią częstotliwością - jak się można domyślać, powinna to być stosunkowo niska częstotliwość a jeśli bot gra za często to trzeba go podstroić. Jakaś proprcja zagrań ch/r idzie przecież także na trafiony board i wtedy opłacasz lepszy układ przeciwnika. To też kwestia przeprowadzenia odpowiednich symulacji...
    Ostatnio edytowane przez comrade ; 31-05-2013 o 10:36