Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 87
  1. #21
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    103
    Cytat Zamieszczone przez comrade Zobacz posta
    Dzięki, kurde, za pozytywną i konstruktywną opinię...



    O RLY??

    "Fundamentally, your life is much harder in poker if you are consistently playing mathematically weak hands. Although you can take this too far and only start playing big pairs etc, a well balanced and controlled tight aggressive player is a hard player to deal with pretty much regardless of the stake level in question. (...) Being a nit is not bad as long as it is balanced well, and this term of abuse often gets unfairly applied to players who are not only profitable, but also greatly feared by nearly all players at any stake level. "



    Jak się zastanowisz, to "tight" czy "loose" to tylko etykietki stosowane jako skróty myślowe... Jeśli celem ma być strategia na którą nie ma łatwego exploita, a jej najgroźniejszym przeciwnikiem jest ona sama - to leży ona gdzies pomiędzy skrajnym tight i skrajnym loose. Taka strategia musi być zbalansowana - to jest raczej banalna prawda, ale trzeba użyć znacznie bardziej wyrafinowanych metod opisu niż tylko jedno słowo na jej określenie.
    Chodzi o czestotliwość , ale w odpowiednich spotach- bedzie wyskoa czestotliwość w innych zerowa. (struktura bordu , przeciwnik etc.) NIe wiem czy to bedzie takie dobre jak ustwisz czestotlowość na np. 14% gdzie 7% to value 7% to belfy. Bo w niektórych spotach powinna być niższa w niektórych wyższa.

  2. #22
    Cytat Zamieszczone przez nfs100 Zobacz posta
    Chodzi o czestotliwość , ale w odpowiednich spotach- bedzie wyskoa czestotliwość w innych zerowa. (struktura bordu , przeciwnik etc.) NIe wiem czy to bedzie takie dobre jak ustwisz czestotlowość na np. 14% gdzie 7% to value 7% to belfy. Bo w niektórych spotach powinna być niższa w niektórych wyższa.
    Strategie pokerowe można podzielić na adaptywne i zrównoważone (optymalne). Każde podejście ma wady i zalety.

    Strategie adaptywne usiłują dospasować się do stylu przecwnika tak by maksymalnie go exploitować (to jest to o czym piszesz: że częstotliwość zagrań będzie zależna od przeciwnika). Podstawowa zaleta takich strategii: możliwy krótkoterminowy wyższy zysk przez lokalne zmaksymalizowanie EV przeciwko konkretnemu przeciwnikowi. Podstawowa wada: takie strategie są nieoptymalne, więc same narażają się na kontr-exploitowanie! Jesli ktoś strategię nieoptymalną zauwazy, to może zacząć grać przeciwko niej i wycieka ci forsa. Gra sprowadza się wtedy do oscylacji strategii gdzie kazda próbuje exploitować pozostałe, rodzaju gry w papier-nozyczki-kamień. W pokerze teoretycznie jest możliwa sytuacja że przy stoliku siedzą 3 gracze i graja tak że gracz A exploituje gracza B, gracz B exploituje gracza C a gracz C exploituje gracza A. Drugą wadą strategii adaptywnych (z pkt widzenia pisania botów) jest to że ich oprogramowanie jest bardzo trudne bo dochodzi aspekt 'uczenia się' stylu przeciwnika.

    Strategia optymalna też ma wady i zalety: Podstawowa wada jest taka że krótkoterminowo granie optymalne może byc mniej opłacalne niż exploitowanie oczywistych słabości przeciwnika, inna wada jest taka że nie da się analitycznie znaleźc idealnego optimum więc tak naprawdę jest to tylko pewne przybliżenie . Zalety: nie ma naiwnych leaków, tj. nie istnieje żaden łatwy sposób na exploitowanie takiej strategii (przynajmniej nie na wysokim poziomie abstrakcji). No i jest łatwiejsza do oprogramowania i testowania.

  3. #23
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Gdybyście Wy tę energię skierowali na naukę gry, zamiast na filozofię, to kto wie, może byście i fajne wyniki mieli...

  4. #24
    Masz prawo gardzić teorią i matmą, ale nie nazywaj tego filozofowaniem.

  5. #25
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    103
    Zapomnijmy o adaptowaniu do przeciwnika, choć jest to istotny element. Bardziej chodzi o to ze niższa częstotlieość blefów powinna być w spotach gdzie range vallina mocno uderza o bord a Hero słabo. Większa częstotliwość w spotach gdzie sytuacja jest odwrotna.

  6. #26
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez comrade Zobacz posta
    Masz prawo gardzić teorią i matmą, ale nie nazywaj tego filozofowaniem.
    Nie śmiałbym nią gardzić, przecież ona jest podstawą mojej gry. Zresztą jestem umysłem ścisłym, mam wyższe wykształcenie właśnie po ścisłym kierunku. Ale gry w pokera nie da się ubrać w całości w matematykę, do czego sami już doszliście pisząc, że nie da się wyznaczyć ogólnej strategii wygrywającej zawsze.

    Naprawdę nie lepiej poświęcić się nauce gry niż takim rozważaniom?
    Ostatnio edytowane przez Woland ; 06-06-2013 o 10:58

  7. #27
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    265
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Nie śmiałbym nią gardzić, przecież ona jest podstawą mojej gry. Zresztą jestem umysłem ścisłym, mam wyższe wykształcenie właśnie po ścisłym kierunku. Ale gry w pokera nie da się ubrać w całości w matematykę, do czego sami już doszliście pisząc, że nie da się wyznaczyć ogólnej strategii wygrywającej zawsze.

    Naprawdę nie lepiej poświęcić się nauce gry niż takim rozważaniom?
    Ale ucząc się gry będą musieli uczyć się ciągle, a tworząc adaptującego się bota będą mogli popijać zimne drinki w miejscu, gdzie lato trwa dużo dłużej niż dwa miesiące z kilkoma przerwami...

  8. #28
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez randi Zobacz posta
    Ale ucząc się gry będą musieli uczyć się ciągle, a tworząc adaptującego się bota będą mogli popijać zimne drinki w miejscu, gdzie lato trwa dużo dłużej niż dwa miesiące z kilkoma przerwami...
    Uf, całe szczęście, że nikt inny jeszcze nie wpadł na ten pomysł

  9. #29
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Valinor, Shire
    Posty
    633
    jak wyglada od strony technicznej integracja bota z hm? tzn latwe, trudne, niemozliwe? data mining plus dobre algorytmy optymalizujace zasiegi i agresje bota vs zdatamajnowany villain i jestesmy w domu

  10. #30
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez gandalfini Zobacz posta
    jak wyglada od strony technicznej integracja bota z hm? tzn latwe, trudne, niemozliwe? data mining plus dobre algorytmy optymalizujace zasiegi i agresje bota vs zdatamajnowany villain i jestesmy w domu
    Uf, całe szczęście, że nikt inny jeszcze nie wpadł na ten pomysł