Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    353
    Witam,

    FT turnieju. Odwijamy się tu? Waham się, ponieważ mamy dobrą sytuację, ponad 20BB i 1-2 graczy na wylocie wkrótce, tylko SB nam zagraża w tym momencie. Gdbym miał np. 10BB to pushowałbym bez zastanowienia, a tak nie jestem pewny :-/

    PokerStars No-Limit Hold'em, 1 Tournament, 1,000/2,000 Blinds 200 Ante (6 handed) - PokerStars Converter Tool from Play Online Poker, Site Reviews & Poker Forum | FlopTurnRiver.com

    Button (t13,300)
    SB (t35,313)
    Hero (BB) (t42,660)
    UTG (t5,454)
    MP (t16,892)
    CO (t21,381)

    Hero's M: 10.16

    Preflop: Hero is BB with A, 2
    4 folds, SB bets t4,000, ?

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Słusznie nie chcesz pushować, ale 3bet zawsze dobry. Zagraj mu 8,8k i niech się chłopak wykaże. Od biedy na 3bet-fold nas stać

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    353
    Pytanie czy 3bet ma tu sens? Wywali na pewno jego słabsze ręce, a spushuje z tymi, które nas biją (no chyba, ze jakieś KJ, KQ). Może call jest opcją? Karta jakiś potencjał ma, mamy pozycję i stacki pozwalają na trochę gry po flopie?

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Ja nie przepadam za callem, bo jaki mamy potencjał? Poza setem to nieszczególny. Z jakąkolwiek overkarta na flopie będziemy się czuć nieswojo. Choć mamy pozycję, więc można flatnąć, ale wtedy obowiązkowo bet na flopie, jeśli on poczeka.

    I pamiętaj, że on myśli tak jak my, tzn. że tylko my możemy mu zaszkodzić, więc naprawdę niechętnie będzie się z nami kopał. 3betem wyrzucimy mu mnóstwo rąk, z którymi flipujemy.

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    353
    Chyba myślałeś o innym rozdaniu Tu mamy A2s.

  6. #6
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Hahaha, za dużo whiskey

    Ale z A2, to mamy jeszcze mniejszy potencjał.... No strity i kolory, true, ale poza tym? Nawet nie wiadomo, czy się z asa na flopie cieszyć. Fakt, że mamy pozycję, ale ja wolę tego 3beta.

  7. #7
    Dołączył
    Oct 2006
    Przegląda
    Cebu City, Philippines
    Posty
    868
    Cytat Zamieszczone przez Nihil_Novi Zobacz posta
    FT turnieju. Odwijamy się tu? Waham się, ponieważ mamy dobrą sytuację, ponad 20BB i 1-2 graczy na wylocie wkrótce, tylko SB nam zagraża w tym momencie. Gdbym miał np. 10BB to pushowałbym bez zastanowienia, a tak nie jestem pewny :-/
    Efektywnie mamy 17bb a nie 20. Co do skoro jest dwóch graczy na wylocie to chyba powinniśmy lużniej pushowac, bo SB będzie rzadziej callował ( z racji szortów).

    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Słusznie nie chcesz pushować, ale 3bet zawsze dobry. Zagraj mu 8,8k i niech się chłopak wykaże. Od biedy na 3bet-fold nas stać
    Po pierwsze czemu chcesz 3betowac akurat 8,8k? Osiągasz to samo co min3betem a jak chcesz foldowac na shipa to dajesz mu dodatkowe 800 dead money do zgarnięcia. Nie ma to imo większego sensu, podobnie jak np otwieranie pre 2,2bb zamiast dwóch

    Co do planu 3b/foldowania to nie wiem na jaki range go bedziesz stawial ze chcesz fodlowac z takimi oddsami. Do profitowego calla potrzebujemy niecałe 37% equity.

    Zakładając że będzie wsuwał mega tight jak na BvB {66+,A7s+,KJs+,QJs,JTs,A9o+,KQo}:

    Equity Win Tie
    MP2 63.02% 60.61% 2.40% { 66+, A7s+, KJs+, QJs, JTs, A9o+, KQo }
    MP3 36.98% 34.58% 2.40% { A2s }

    Dałem mu tight pushing range, np 66+ ale licząc na FE będzie raczej wsuwał od dwójek w góre, które raczej by zrzucił na naszego pusha.

    Mamy więc EZ calla, przynajmniej biorąc pod uwagę ChipEV. W ICM być może musimy foldować, więc wychodzi na to ze zamiast samemu wywierać ICM pressure, 3betem dajemy przeciwnikowi okazję do wywalenia nas z teoretycznie profitowego calla.


    Podsumowując jeśli nie mam do czynienia z jakimś mega murem, który do tej pory dawał mi walki to te A2s wsuwam mu z usmiechem na ustach*


    *Zaznaczam, że dopiero się uczę gry w sng i mogę się mylić sprawdzić tego spota wg ICM można elegancko w HR calcu. Nihil_Novi, namyśliłeś się co do zrzutki na licencję?
    Ostatnio edytowane przez bilson ; 04-04-2013 o 11:08

  8. #8
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez bilson Zobacz posta
    Podsumowując jeśli nie mam do czynienia z jakimś mega murem, który do tej pory dawał mi walki to te A2s wsuwam mu z usmiechem na ustach*
    Tego nie rozumiem kompletnie... Chyba wręcz przeciwnie - skoro dotychczas dawał walki, a teraz otwiera, to raczej ma, nie?

  9. #9
    Dołączył
    Oct 2006
    Przegląda
    Cebu City, Philippines
    Posty
    868
    przeczytaj jeszcze raz co napisalem

  10. #10
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez bilson Zobacz posta
    przeczytaj jeszcze raz co napisalem
    Matko, myślałem, że już wytrzeźwiałem. A może już mi te łyskacze przeżarły mózg doszczętnie?