Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    353
    Witam,

    pytanie z gatunku raczej podstawowych dla graczy SNG. Mamy 22, foldy do nas i 15BB, co robimy?

    PokerStars No-Limit Hold'em, 1 Tournament, 75/150 Blinds (9 handed) - PokerStars Converter Tool from Play Online Poker, Site Reviews & Poker Forum | FlopTurnRiver.com

    MP1 (t2,740)
    Hero (MP2) (t2,250)
    MP3 (t1,145)
    CO (t4,172)
    Button (t152)
    SB (t2,421)
    BB (t1,630)
    UTG (t2,495)
    UTG+1 (t325)

    Hero's M: 10.00

    Preflop: Hero is MP2 with 2, 2
    3 folds, ?

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Bez ante chyba zwyczajnie folduję. Z ante może zagrałbym minraise-fold, choć push jest z pewnością matematycznie poprawny.

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    353
    Kurcze, Woland nie jestem przekonany do tego miniraise-fold, szczególnie z kartą z "potencjałem". Ja w chwili obecnej gram miniraise-fold z kartami typu 74, 85 itd., czyli sytuacje gdzie jestem na 100% pewny, że nie calluję allina i tak naprawdę gram jedynie swoim stackiem + przekonaniem (nadzieją), że mniejsze stacki sfoldują. W pozostałych przypadkach, czyli pary do 66, Q7 itd. pushuję maksymalizując swoje FE. Generalnie, nie wiem czy to dobre podejście, ale im słabsza karta tym większy bet/push tak aby villain miał więcej chęci do sfoldowania... Wydaje mi się, że w miarę to się sprawdza w turniejach za $0,5 i $1, ale zastanawiam się czy ma to rację bytu na wyższych stawkach, np. 180 turbo za $2,5?

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    No to powiedzmy, że gram minraise-<zobaczymy_kto_się_odwinie>. Albo zwyczajnie open fold. Bardzo rzadko cokolwiek pushuję za 15BB. W późniejszych fazach mogę tak zagrać 66, bo nie chcę indukować akcji od jakiegoś QJ, ale tu jesteśmy w średniej fazie, jeszcze nie ma ante, więc nie sądzę by mi się QJ odwijało. A Q7 preflop to najzwyczajniej pasuję. Te dwójki w tym konkretnym rozdaniu myślę, że też bym zwyczajnie wyrzucił.

  5. #5
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    265
    Tak jak Woland mówi, pusz pewnie poprawny, ale ile razy się wygrywa z dwójkami Minraise/fold bez sensu.