Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 61

Wątek: Bankroll

  1. #21
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez gandalfini Zobacz posta
    btw, czy Twoja forumowa nieobecnosci byla zwiazana z polmaratonem w W-wie?
    Niet, aczkolwiek ze sportem innym niż poker.

  2. #22
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Łęknica
    Posty
    332
    Udało mi się przejść wyżej(NL5) z rollem...30 gram 4xnl5 bardzo wąsko,dużo ZA dużo zrzucam, ale po tygodniu roll już jest 3 cyfrowyAle mam pytanie co do pewnego rozdania,na jednym zoomie trafiłem seta J vs set 9 po flopie all in podwoiłem się i wooow ale extra,chwile później podnosze 22 na bb 4 limpy do mnie ja check po flopie 972 rainbow w puli drobne kolo jeden podbija do 30centów drugi(ktory wczesniej czekał) przebija do 70...i czas na moją decyzje...no i sprawdzam ten trzeci pasuje dochodzi J a kolo ktory podbijał gra za 5$,ja....pass i teraz czy jestem junior i sie przestraszylem ze przegram przed chwila wygrane pieniadze czy jezeli oceniam ze ktos ma lepszego seta ode mnie i zrzucam swoje dwójki to nie ma co tego rozpamiętywać???
    btw"aczkolwiek innym SPORTEM niż poker" ładnie napisane

  3. #23
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    389
    Zrzucić seta na rainbow boardzie na NL5 można w dwóch przypadkach: albo robisz misclick albo jestes superuserem i widzisz karty villaina.

  4. #24
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Valinor, Shire
    Posty
    633
    Ja wysoko "izoluje" tych limperow pf, potem ofc wsuwam staka na f czy t. As played mozna izi wyrzucic przy takim overbecie villaina.

  5. #25
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Łęknica
    Posty
    332
    Minal miesiac odkad zaczalem grac te zoomy tak z głową...albo przynajmniej tak mi sie wydaje W każdym razie doszedłem do 200$ po jednym tygodniu 4xnl2 i dwóch tygodniach 4xnl5, pod koniec kwietnia zjechałem jednak dosc znacznie,do 130$ i niestety musiałem wypłacić prawie całego rolla bo nie tylko pan Król nie płaci swoim zawodnikom(zapewne świadomość bycia dymanym gdy codziennie slyszalem jutro jutro jutro jutro pewnie znaczącą wpłyneła na moją grę,stałem się mniej cierpliwy i stąd ten zjazd do 130...)ALeee przyszło lato to sie moze wyplaty odmrożąZostawiłem sobie 8$ i wróciłem do 4xnl2Już jest 35$ No i mam kilka pytań:
    Czy siadając powinienem wyznaczać sobie czas na grę tzn. godzinka i koniec?
    Czy jak się podwoje,potroje na którymś zoomie to powinienem grać dalej czy uciekać czy nie ma to znaczenia?
    Po jakim czasie moge powiedziec ze na danych stawkach daje rade i wygrywam?Tzn. czy np. jeżeli przez dwa tygodnie wygrywałem na nl5 a pozniej mialem tydzien w plecy to moge cos z tego wnioskowac czy to za krótki czas?
    Dlaczego można grać tylko 4 zoomy i dlaczego na 1c/2c wchodzi sie max z 2$ a nie z 5$ jak na normalne stoliki?
    Czy dodać sobie coś do tych zoomów,np. jakieś S&G,albo normalne stoliki czy lepiej nie?

  6. #26
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Valinor, Shire
    Posty
    633
    siemanko,
    milo czytac, ze do przodu ;]

    wiekszosc pytan jest zdecydowanie "delikwent-oriented", czyli wiele zalezy od Ciebie samego, Twojej glowy, sposobu w jaki grasz.

    *Czy siadając powinienem wyznaczać sobie czas na grę tzn. godzinka i koniec?

    uwazam, ze tak, ale:
    *nie jestes mega grinderem, do tego grasz nisko, wiec masz calkowita dowolnosc. Konczenie sesji jak Ci zre [wchodzi to co powinno, masz fajne spoty] bo minela godzina nie ma sensu, tak samo wydluzanie jej, jak wjebales 4BI w 30sek i zle sie z tym czujesz. Teoretycznie nie powinienes zrwacac na to uwagi i po prostu grac - ale wiemy jak jest ;].

    Czy jak się podwoje,potroje na którymś zoomie to powinienem grać dalej czy uciekać czy nie ma to znaczenia?

    jezeli wiesz jak zmienic gre na deepie to graj dalej, dla ulatwienia mozesz uciekac jak bedzie mial >200bb i grac ta sama gre na 4 stolach. Tak sobie mysle, ze skoro jestes wygrywajacy na nl2, to dobrze wyciagasz value i wlasciwie do tego sie ograniczasz, wiec na deepie przytajtuj ciut bardziej [chcesz miec klarowne spoty na flopie], 3betuj pp pod seta vs inne deepy na efektywnym ponad 200bb, zreszta imho sam sie dostroisz

    Po jakim czasie moge powiedziec ze na danych stawkach daje rade i wygrywam?Tzn. czy np. jeżeli przez dwa tygodnie wygrywałem na nl5 a pozniej mialem tydzien w plecy to moge cos z tego wnioskowac czy to za krótki czas?

    nie czas jest miernikiem a liczba rak, na zoomie sa spore swingi, wszyscy graja wezszym zasiegiem, wiec probka kilkudziesieciu tysiecy rak daje jakis tam obraz w szczegolnosci na micro

    Dlaczego można grać tylko 4 zoomy i dlaczego na 1c/2c wchodzi sie max z 2$ a nie z 5$ jak na normalne stoliki?

    mozna grac szesc zoomow, 4 w jendej puli [na jednych stawkach]

    Czy dodać sobie coś do tych zoomów,np. jakieś S&G,albo normalne stoliki czy lepiej nie?

    jezeli sie dobrze czujesz - czemu nie? ja proponuje regularne stoliki cashowe

  7. #27
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Łęknica
    Posty
    332
    Dzieki za podpowiedzi
    Ogolnie zaczalem grac bardziej tight wlasnie zeby miec latwiejsze decyzje na flopie,na dzien dzisiejszy po flopie moje jedyne problemy to overpara typu JJ QQ board 379 i ostro bijacy przeciwnik(preflop tez) w sumie to tylko w takim spocie przegrywan cały BI kiedy okazuje sie ze ma KK AA AK i spada A lub K na turn lub river,sety przeciwnika raczej "wyczuwam" na nl2 wiekszosc ludzi gra taki uklad w 90% schematycznie.
    4BI nie przegralem w ciagu sesji nigdy przez ten miesiac,pewnie wynika to z tego ze zrzucam czesto calkiem mocne uklady.Raz na NL5 przy zjezdzie przegralem chyba 2 BI.
    Dodaje sobie ostatnio S&G 45,90 i...360 osob za 0.50,calkiem niezle mi idzie ale raczej ze stolikami to lepszy pomysl tylko teraz czy wchodzic na te stoliki z 2$ czy z 5$?W sensie ze gram zoom 4xnl2 i wchodze na 4/6 stolików 1c/2c z jakim BI?

  8. #28
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    IMHO dziwne jest mieszanie SnG z cashówkami. To przecież zupełnie różne gry...

  9. #29
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Valinor, Shire
    Posty
    633
    wszystko zalezy od Ciebie ale ja bym mocno zalecal jednak 4xzoom nl2 + iles tam niezoomow [tego samego typu]. Proponuje na nl2 wbijac ze 100bb czyli 2$, chyba, ze gra tam sporo deepow, nie skorzystanie z mozliwosci zabrania im 250bb to strata value ;]. edit: ale musisz byc ostrozny, zeby nie stackowac za 250bb overpar, top par, bottom two itd - no chyba, ze wiesz z kim grasz i jest to osiol [mocno generalizuje]

    to sa na prawde mocne adjustowalne rzeczy, 80% zalezy od Cb

    sng z Twoim rolem sa dosyc ryzykowne [patrz swingi Wolanda]
    Ostatnio edytowane przez gandalfini ; 09-05-2013 o 16:33

  10. #30
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Łęknica
    Posty
    332
    Wiem,własnie dzieki Wolandowi wyleczylem sie z checi grania underrolled tych S&G,teraz bardziej grałem je bo miałem troche tournament dollars.