Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    215
    Czy ktoś orientuje się, czy będąc we Francji można odpalić soft FTP .eu? Będę tam przebywał w czasie zbliżającego się FTOPS'a i nie wiem czy od czasu zamknięcia rynku klient nie jest zablokowany (jeśli tak, to czy przez wszystkich operatorów, czy może jest jakaś "furtka"?)

  2. #2
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Furtka jest zawsze, VPN

  3. #3
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    215
    Myślałem, że służy to tylko do ukrywania IP i nigdy z tego nie korzystałem. Thx za info, przetestuję jakieś darmowe programy

  4. #4
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Valinor, Shire
    Posty
    633
    na forum sie oglaszal jakis vpnowiec, calkiem pro to wygladalo

    @Doli: czyli, uzywajac VPN moge sie laczyc z Polskli z np angielskim IP i to jest nie do wytrakowania?

  5. #5
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Nie jestem eskpertem i ogólnie wszystko jest do wytrakowania, ale pewnie jest to duzo trudniejsze.

    Może mnie ktoś poprawi, bo nie wnikalem nigdy, ale to chyba dziala mniej wiecej tak, ze powiedzmy laczysz sie z jakas stronka, przez VPN z angielskim ip. Twoje pakiety leca do serwera vpn (prawdopodobnie od i do serwera sa, albo moga byc szyfrowane), serwer przesyla je dalej ze swoim ip do odbiorcy. Odbiorca odsyla pakiety do serwera vpn, ten przesyla je dalej do ciebie (zaszyfrowane).

    Stad np. jak jakas strona nie jest dostepna dla Polakow, a dostepna jest dla Anglikow, to mozesz sie do niej dostac przez vpn z angielskim ip, bo serwer bedzie myslal ze laczysz sie z Anglii.

    ps. jak pisze bzdury, to prosze o sprostowanie

  6. #6
    Dołączył
    Mar 2004
    Posty
    1,043
    Kłopot w tym, że mnie część stron i tak odrzucała, ze względu na adres zamieszkania podany podczas rejestracji (skoro to Polska to czemu IP powiedzmy z Anglii). O tyle w przypadku jakiegoś oglądania czy ściągania czegoś mogę podać adres z księżyca, to w przypadku grania już niekoniecznie. Tak miałem między innymi z dawną Boss Medią (nie wiem jak to się nazywa obecnie) czy Unibetem. A Unibet w przeszłości chciał ode mnie skanów dokumentów, więc podanie nieprawdziwego adresu odpadało.

  7. #7
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    215
    Niestety furtka nie zadziałała - nawet używając VPN'a (konkretniej: kilku różnych/darmowych), po zalogowaniu się dostaję komunikat mówiący, że łączę się z Francji i nie mogę grać na real money.

  8. #8
    Jakby ktos byl zainteresowany gra na Ipoker.fr to prosze o kontakt na PW albo gg 1354235

  9. #9
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez Doli Zobacz posta
    Nie jestem eskpertem i ogólnie wszystko jest do wytrakowania, ale pewnie jest to duzo trudniejsze.

    Może mnie ktoś poprawi, bo nie wnikalem nigdy, ale to chyba dziala mniej wiecej tak, ze powiedzmy laczysz sie z jakas stronka, przez VPN z angielskim ip. Twoje pakiety leca do serwera vpn (prawdopodobnie od i do serwera sa, albo moga byc szyfrowane), serwer przesyla je dalej ze swoim ip do odbiorcy. Odbiorca odsyla pakiety do serwera vpn, ten przesyla je dalej do ciebie (zaszyfrowane).

    Stad np. jak jakas strona nie jest dostepna dla Polakow, a dostepna jest dla Anglikow, to mozesz sie do niej dostac przez vpn z angielskim ip, bo serwer bedzie myslal ze laczysz sie z Anglii.

    ps. jak pisze bzdury, to prosze o sprostowanie
    Dobrze piszesz, dokładnie tak to działa.

    Cytat Zamieszczone przez gieras Zobacz posta
    Niestety furtka nie zadziałała - nawet używając VPN'a (konkretniej: kilku różnych/darmowych), po zalogowaniu się dostaję komunikat mówiący, że łączę się z Francji i nie mogę grać na real money.
    Bardzo mnie to dziwi. Jeśli naprawdę idziesz przez VPN (którego server jest poza Francją), to server docelowy (FTP) nie ma prawa wiedzieć, że siedzisz we Francji. Myślę, że klient FTP zwyczajnie ignoruje tunel VPN i łączy się bezpośrednio, poza nim. Ale ciężko to zbadać nie mając w ręku Twojego kompa.

    EDIT: Przyszło mi do głowy, że klient FTP może próbować ustalić Twoje położenie na podstawie ustawień regionalnych z kompa. Masz ustawioną Francję? Jeśli tak, to zmień ja na Polskę czy coś tego typu.
    Ostatnio edytowane przez Woland ; 03-04-2013 o 11:13

  10. #10
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    215
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Bardzo mnie to dziwi. Jeśli naprawdę idziesz przez VPN (którego server jest poza Francją), to server docelowy (FTP) nie ma prawa wiedzieć, że siedzisz we Francji. Myślę, że klient FTP zwyczajnie ignoruje tunel VPN i łączy się bezpośrednio, poza nim. Ale ciężko to zbadać nie mając w ręku Twojego kompa.

    EDIT: Przyszło mi do głowy, że klient FTP może próbować ustalić Twoje położenie na podstawie ustawień regionalnych z kompa. Masz ustawioną Francję? Jeśli tak, to zmień ja na Polskę czy coś tego typu.
    Ustawień regionalnych nie zmieniałem, jednak przyszło mi do głowy coś innego. Jakość łącza była tragiczna i bardzo możliwe, że połączenie przez VPN zostało zerwane zanim połączyłem się z softem - wtedy dostałem info, że łączę się z terytorium Francji i nie mogę grać na real money. Następnie, po zamknięciu softu i połączeniu się przez inny VPN, którego (jak się później okazało) serwer znajduje się w Chicago (lol ), dostałem znowu takie same info (o łączeniu się z Francji, nie z USA). Widzę zatem 2 możliwości - pierwsza, o której pisałeś, czyli ignorowaniu VPN oraz druga, o wiele mniej prawdopodobna - inteligentny soft, który wysłał komunikat na podstawie francuskiego IP a następnie rozkminił, że teleporty jeszcze nie istnieją i skoro minutę wcześniej łączyłem się z Francji, nie mogę być chwilę później w stanach.

    Póki co wróciłem do naszego niemniej zaśnieżonego kraju i do kolejnego wyjazdu na snowboard mam problem z głowy