Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: 66 za ok. 20BB

  1. #1
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    353
    Witam,

    moje pytanie dotyczy grania niskich pp w sytuacji gdy mamy ok. 15-25BB. Gdy mamy mniej możemy swobodnie pushować, gdy więcej miniraisować, natomiast często mam problem w strefie pomiędzy.
    Przykładowe rozdanie poniżej, gdzie na blindach siedzią stacki, które nas kryją.
    Na razie gram bez hud'a, więc niestety nie mam statystyk.

    Poker Stars No-Limit Hold'em Tournament, 125/250 Blinds (8 handed) - Poker Stars Converter Tool from Play Online Poker, Site Reviews & Poker Forum | FlopTurnRiver.com

    saw flop | saw showdown

    UTG+1 (t4098)
    MP1 (t6913)
    Hero (MP2) (t6073)
    CO (t3035)
    Button (t1520)
    SB (t8239)
    BB (t8265)
    UTG (t2495)

    Hero's M: 16.19

    Preflop: Hero is MP2 with ,
    2 folds, Hero ?

    Jak uważacie?

    Z góry dzięki za odpowiedzi.
    Pozdrawiam
    Nihil


    EDIT:
    Znalazłem podobne problematyczne rozdanie:
    Poker Stars No-Limit Hold'em Tournament, 200/400 Blinds (7 handed) - Poker Stars Converter Tool from http://www.flopturnriver.com

    saw flop | saw showdown

    Button (t5150)
    SB (t4310)
    BB (t7275)
    UTG (t18617)
    MP1 (t11189)
    Hero (MP2) (t7161)
    CO (t5152)

    Hero's M: 11.94

    Preflop: Hero is MP2 with ,
    4 folds, Button bets t800, 2 folds

    Total pot: t1000
    Ostatnio edytowane przez Nihil_Novi ; 04-03-2013 o 23:23 Powód: Dodanie rozdania

  2. #2
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    W obu przypadkach wsuwam. Ja w tej strefie uznaję tylko push/fold, ewentualnie minraise z czymś z czym mam plan callować wsuwkę przeciwnika.

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Pierwsze otwieram i stackuję się z buttonem.
    Drugie otwieram i zrzucam do wszystkich.

    W obu przypadkach nie otwieram, jeśli stół był zauważalnie aktywny.

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez Doli Zobacz posta
    W obu przypadkach wsuwam.
    yyyyeeeeee??

    Open-wsuwasz dwójki za 18BB?

  5. #5
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Tak naprawdę to te 18bb tylko vs BB, na pewno wolę tę opcję niż otwarcie i zrzucenie do SB, to wolę już open foldować.

  6. #6
    66 rozgrywam podobnie jak napisał Woland ale w 2 przypadku z 22 bardziej skłaniam się do foldu, na 18BB otwieram tylko ręce z którymi się stakuje do 3betu lub shovea, a z 22 nie chce się stakowac wiec tu raczej odpuszczam.

  7. #7
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Ja jestem bardzo mocno zafiksowany na jedyny rodzaj turków, które gram (180man turbo) i do tego na najniższych stawkach ($2,5). Tam po prostu minraise jest potęgą i nie tylko tak myślę, ale zwyczajnie to wiem, bo widzę to na co dzień. 18BB to dla mnie duży stack, dający mi mnóstwo pola manewru (czytaj - mnóstwo minraisów). Gdy przestawiałem się na minraisy mówiłem ludziom "przestawiającym mnie" - "ej, ale to takie czytelne, będą mnie abuseować i 3betować i w ogóle w ogóle". Otóż nie będą. Może wyżej, ale na $2,5 zwyczajnie nie będą, poza regami, których trochę jest, ale nadal stanowią znikomy procent fieldu.

    Być może w innych rodzajach turniejów wygląda to inaczej, nie wiem.

    Generalnie moja zasada jest taka - minraisuję dużo, dopóki ktoś przy stole nie pokaże mi, że mam tak nie robić.

  8. #8
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Muszę to przemyśleć , ogólnie z własnej gry wiem, że 10bb w turnieju turbo i np. 300 na 15/30 gdzie zaczynasz z 3000 to jednak wielka różnica. Możliwe, że te staki u Nihil_Novi bardziej podchodzą właśnie pod specyfikę turbo. Jak dla mnie mogę zrozumieć, że fold jest lepszy od pusha (to musiałbym sobie policzyć), ale nad tymi bet/fold muszę pomyśleć, bo intuicyjnie coś mi tu nie pasuje, ale ... gdyby okazało się, że jednak pasuje, to byłby fajny dodatek do skromnego arsenału shorta

  9. #9
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez Doli Zobacz posta
    fajny dodatek do skromnego arsenału shorta
    No właśnie zasadnicza różnica między nami polega na tym, że z 18BB to ja się czuję super bogaty
    Ostatnio edytowane przez Woland ; 05-03-2013 o 12:46