Strona 21 z 35 PierwszyPierwszy ... 11192021222331 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 341
  1. #201
    Dołączył
    Oct 2006
    Przegląda
    Cebu City, Philippines
    Posty
    868
    za to ze zrzucilem.

    ---

    No wsuwac nie bardzo chcialem na 20blindach. gdyby byly suited prędzej ale tez raczej bym 3b/foldowal. Nie spodziewam sie by wsuwal mi tu light, raczej sam value range na ktory moge spokojnie zrzucic.

    co do rozdania to po tym jak fish cold4bet wsunal to uznalem ze jestem mega w dupie i mimo fajnych oddsów wydaje mi sie ze nie moge callnąć. Próbowalem to sprawdzic w kalulatorze ale nie wiem jak wklepac mój min3bet

    Ogolnie w tych rebuyach trzeba troche inaczej grac. Stacki w pozniejszej fazie sa glebsze i jest wiecej miejsca na 3b/foldowanie. To czego w ogole nie bylo w 2.5 to min3bety (takie cos jak ja w tym rozdaniu). tutaj regi bardzo czesto tak graja, co mnie na poczatku troche tiltowalo Wozi sie taki, korci zeby sie z gównem odwinąć...

    ---

    To znaczy tyle ze wkupuje sie za 1500 zetonów (można podwójnie - 3000 za 7$) i rebuy tez single (1500 za 3.19$ - mozna 3000 za 2x tyle).
    Ostatnio edytowane przez bilson ; 12-05-2013 o 03:35

  2. #202
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    imho granie jakichkolwiek rebuyow bez podwojnego buyin'a i rebuy'a jest bezsensem jezeli uwazasz, ze masz edge

  3. #203
    Dołączył
    Oct 2006
    Przegląda
    Cebu City, Philippines
    Posty
    868
    Nie wiem czy mam edge nad tymi dziesiatkami regow co maja po 100k$+ lifetime wygrane którzy graja te sity (przynajmniej narazie ) a fisze zwykle wkupuja sie pojedynczo wiec efektywnie niewiele bym zyskiwal. Po drugie wole wziac addona po promocyjnej cenie (2000 w cenie 1500 )

    Mój kolega od paru miesiecy gra z bardzo bodrymi wynikami te 3.5r i ma podobne zdanie co Ty, ale np uczniak ktory o pokerowej matematyce, sitach i turniejach pojęcie ma raczej spore zaleca single i wrecz uwaza ze wkupywanie podwojne nie ma wiekszego sensu.

    Ja poki co gram single przede wszystkim ze wzgledu na brm. Jak bede mógł przyjac na klate dzienne swingi po 1000$ to pomysle
    Ostatnio edytowane przez bilson ; 12-05-2013 o 05:01

  4. #204
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    nie gralem nigdy sitow na powaznie i nie wiedzialem, ze addon sie bierze po promocyjnej cenie, ale jesli uczniak cos mowi to ja bym mu wierzyl

    tak intuicyjnie mi sie tylko wydaje, ze na glebszych stackach mozna wiecej wyciagnac od fiszow, a co do regow to woland przyznaje ze icm i push / fold lepiej ogarnia niz granie postflop -> moze i regow latwiej by bylo ograc na deepach niz liczyc na bledy w pozniejszych fazach.

  5. #205
    Dołączył
    Oct 2006
    Przegląda
    Cebu City, Philippines
    Posty
    868
    jeszcze co do tych malych 3betów to minusem ofc jest mozliwosc flat calla i ciezkie spoty na flopie oop. Rozdanie z tego samego 3handed vs ten reg co mnie pozniej zwyzywal :P

    Jak mnie callnal i zobaczylem flopa to kląłem ze po prostu nie wsunalem

    PokerStars No-Limit Hold'em, 3.5 Tournament, 5,000/10,000 Blinds 1,000 Ante (3 handed) - PokerStars Converter Tool from http://www.flopturnriver.com

    Hero (SB) (t302,596)
    BB (t159,524)
    Button (t392,380)

    Hero's M: 16.81

    Preflop: Hero is SB with 9, 9
    Button bets t20,000, Hero raises to t50,000, 1 fold, Button calls t30,000

    Flop: (t113,000) 6, 7, K (2 players)
    Hero bets t40,000, Button raises to t90,000, Hero raises to t251,596 (All-In), 1 fold

    Total pot: t293,000

    ale tym raisem bardzo mi ulatwil
    Ostatnio edytowane przez bilson ; 12-05-2013 o 13:51

  6. #206
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Mi też się intuicyjnie wydaje (i tak uczą moje kołcze), że bierzemy wszystkie możliwe rebuye i addony. Im więcej mamy żetonów, tym lepiej dla nas przecież. I jestem bardzo zdziwiony, że istnieją jakieś matematyczne rozważania mówiące co innego.

  7. #207
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Valinor, Shire
    Posty
    633
    IMHO: robiac rebuy zmniejszasz roi. Double BI jest teoretycznie duzo bardziej oplacalny niz rebuy 45min po starcie. Do tego rebuye w turku 180sng maja znacznie wiekszy roi impact nizli w jakims mtt z fieldem 9k, wiec cos musi byc na rzeczy. Wierze, ze uczniak by rozwial wszystkie nasze watpliwosci ;].

    UUUUUUUUU - CZNIAAAAAAAAAAAK! dawaj! ;]

  8. #208
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Double BI to moim zdaniem obowiązek i sobie kompletnie nie wyobrażam, żeby ktoś mnie przekonał, że to nieopłacalne. A późniejsze rebuye (podwójne) uzasadniam tym, że skoro już włożyłem pieniądze w turniej to jaki jest sens go porzucić po przegranym rozdaniu, skoro mogę grać dalej. Zresztą gdybym chciał porzucać, no to po co grać rebuye.

  9. #209
    Dołączył
    Oct 2006
    Przegląda
    Cebu City, Philippines
    Posty
    868
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Im więcej mamy żetonów, tym lepiej dla nas przecież. I jestem bardzo zdziwiony, że istnieją jakieś matematyczne rozważania mówiące co innego.
    no ok ale wynikiem naszej gry/strategii jest jakies roi i chodzi o to zeby je maksymalizowac. im wiecej zetonow tym lepiej ale wez pod uwage ze majac standardowe kilkanascie procent ITM% prawie 90% turniejów i tak bedziemy konczyc bez kasy, topiąc w kazdym kilkanascie $ zamiast 8-9$. Jesteś pewien ze nadrobisz tą "stratę" kilku $ na turniej z nawiązką zwiększajac roi?

    pozniejsze rebuye oczywiście bierzemy, nigdzie nie napisalem ze porzucam turniej przed addonem, to niedopuszczalne Ale rebuye biore tez pojedyncze (można double -3000 zetonów)
    Ostatnio edytowane przez bilson ; 13-05-2013 o 12:46

  10. #210
    Dołączył
    Mar 2004
    Posty
    1,043
    Dla mnie rebuy na starcie to obowiązek. W późniejszym czasie już jest różnie. Np. na blindach 100/200 jak mam 0 to raczej rzadko biorę. Lepiej odpalić nowego sitka, gdzie masz więcej czasu aby przeciwnicy popełniali błędy.

    A z innej beczki w jakich godzinach gracie? Widzicie różnicę poziomu pomiędzy 14, 17, 20 a 22?