Strona 8 z 35 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 341
  1. #71
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Skonsultowałem się z miszczami i mówią, że z tymi dziesiątkami trudna sprawa. A skoro trudna, to żadne zagranie nie będzie poważnym błędem

    Przeważa opcja "bardzo niechętnie i z dużą dozą obrzydzenia, ale sprawdzam".

  2. #72
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    282
    Dziś nie pogram, w biurze za dużo roboty, a wieczorem live w mariocie

  3. #73
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Wygląda na to, że się zainteresowałeś tymi turkami bardziej, right?

  4. #74
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    282
    Tak, choć nie uważam ich za mega rozwojowe dla nauki gry w pokera, zwłaszcza takiego na głębszych stackach.
    Przy tym grywam je równolegle z 45manami. Traktuję to treningowo dla matematyki pokerowej i zautomatyzowania pewnych zachowań.
    Nie jestem grinderem, grywam wieczorami i czasem w pracy.

  5. #75
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez Tscher Zobacz posta
    Tak, choć nie uważam ich za mega rozwojowe dla nauki gry w pokera, zwłaszcza takiego na głębszych stackach.
    Sure. Głębokie stacki i SnG to w ogóle za wiele ze sobą wspólnego nie mają. Może poza bardzo popularnymi $3,5R - tam gracze typowych MTT bardziej się mogą wykazać.

  6. #76
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    353
    Woland, muszę przyznać, że ten wątek również mnie zainteresował tego typu turniejami. Co prawda rozegrałem dopiero ok. 30 sztuk 90 os. za 0,5 i 1 dolara, ale założyłem już na nie oddzielną bazę na HM, także to już coś
    Przy okazji mam 3 pytanka początkującego:
    1) techniczne o sesji, ile czasu zajmuje Ci rozegranie jednej sesji, tzn. od startu pierwszego turnieju do końca ostatniego? Jeżeli możesz to nawet w dwóch wersjach, udania i nieudana sesja.
    2) jak z doświadczenia oceniasz, ile turniejów jest potrzebnych aby określić czy "nadajemy się do tej gry"? Czy można to określić w inny sposób, np. 2 FT na 10/30/50 gier? Gram mało i szukam szybszego sposobu na określenie czy sprawdzam się w tej grze czy nie, niż rozegranie >1k gier.
    3) polecasz jakieś stronki/filmy/artykuły/narzędzia dla początkującego gracza tych turniejów?

    Z góry dzięki za odpowiedzi.

    Pozdrawiam
    Nihil

  7. #77
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Przede wszystkim gram wyłącznie 180man. Czy są znaczące różnice między nimi a 90man? Nie wiem... Nigdy się nad tym nie zastanawiałem i nie widzę takowych na pierwszy rzut oka, ale na wszelki wypadek wyraźnie zaznaczam, że cała moja wiedza dotyczy 180tek.

    Co do odpowiedzi to:
    1) Długość moich sesji jest uzależniona innymi obowiązkami. Pracuję zawodowo, do tego dużo biegam i od pewnego czasu... tańczę Poważnie Więc jeśli wracam z pracy, idę pobiegać i dopiero wtedy sesja, to trwa ze 3h. Jeśli to jakiś weekendowy dzień, który mam cały dla siebie, to bywały i sesje po 10h. Jesli chodzi o liczbę turków w sesji, to kiedys często było ich ponad 100, bo grałem ponad 20 stołów na raz. W kontrakcie mam ograniczenie do 12 jednocześnie, więc w sesji wychodzi mi czasem ledwo ~35, a w długiej sesji powiedzmy 80. Co ważne nie stosuję do decyzji o zakończeniu sesji kryterium "udana"/"nieudana". Niestety to nie cash, gdzie można jednym ruchem ręki wszystko zwinąć. Nawet jeśli uznasz, że nie jesteś tego dnia w formie, to masz już i tak turki w trakcie, możesz co najwyżej przestać się rejestrować do kolejnych, ale zanim Ci się te aktualne skończą, to możesz zmienić zdanie i żałować, że przerwałeś rejestrację.
    2) Obawiam się, że nie ma lepszego sposobu niż wyniki z dużej liczby turniejów. I niestety 1k to nie jest duże liczba. Oczywiście można zerknąć w dane dobrych graczy i policzyć, ile mają FT/100 turków, ale na pewno nie będzie wiarygodne rozegranie 100 sztuk i porównanie swojego wyniku do ich średniej. Więcej to zamętu przyniesie niż wiarygodnych informacji. A swingi bywają okrutne - 100 turków bez ITM to nie jest nic bardzo niezwykłego (no powiedzmy, że na $2,5 jest to bardzo rzadkie, ale może wystąpić nawet przy dobrej grze). Nie wiem, jaki sposób oceny mogę Ci doradzić... Naprawdę nie widzę innego jak zagrać ten chociaż tysiąc sztuk.
    3) Na Pokertexas Kuba BRT robił swego czas cykl artykułów i filmów o 180man non-turbo. Myślę, że różnica nie jest na tyle duża, by nie były one przydatne na początek. Na duecescracked są (były?) dwie serie filmów stricte o 180man gościa o nicku OMGClayDol - moim zdaniem bardzo interesujące. Mogę również polecić zbiór video zrobiony przez glitlr'a i jego uczniów, ale dostęp jest płatny coś ponad stówkę (bez limitu czasowego).
    Ostatnio edytowane przez Woland ; 15-02-2013 o 21:11

  8. #78
    Obejrzyj filmy crim44 na pokertexas.pl

  9. #79
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    465
    gl Woland. Jak się przyłożysz to chłopaki zrobią z Cb grajka! Sam długo się męczyłem na 2.5$ potem wziąłem stacking +coaching i teraz moja gra wygląda o nieebo lepiej. Najlepsza decyzja w moim życiu pokerowym. Gl!

  10. #80
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Nadal pykasz 180tki turbo?