Strona 32 z 35 PierwszyPierwszy ... 223031323334 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 311 do 320 z 341
  1. #311
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez Tscher Zobacz posta
    Interesują mnie Twoje statystyki z okresu treningowego (jeśli prowadziłeś, a zapewne tak) - np. ROI w ujęciu miesięcznym. Ale nawet bardziej interesują mnie statystyki z gry, jeśli zechciałbyś się nimi podzielić (zapewne odfiltrowane dla powyżej 8BB )
    Nie odpowiadałem tak długo, bo zastanawiałem się jak do tego podejść, tzn. jakie dane zebrać. I szczerze mówiąc, skończyłem z niczym. ROI w ujęciu miesięcznym nie ma najmniejszego sensu (no chyba, że ktoś trzepie ze 3 tysiące turków miesięcznie). Ja grałem poniżej tysiąca, więc ROI nie mówi kompletnie niczego.

    Statystyki... Odfiltrowane powyżej 8-10BB znowu nic nie mówią, bo tej fazy po prostu jest mało. Generalnie rzecz ujmując, podstawowe statystyki są dla mnie tylko bardzo ogólnym wyznacznikiem agresji gracza. Niektórzy dobrzy regowie grają coś w stylu 20/18 (bez żadnego filtrowania, zbiorcze statystyki ze wszystkich rąk). To oznacza agresywną grę, więc jesteśmy na nich luźniejsi. "Środek" jest gdzieś w okolicach 16/14. Do otwierającego bądź 3betującego rega poniżej tych statystyk podchodzę już bardzo ostrożnie, podczas gdy do tego pierwszego podchodzę bardzo luźno.

    Statystyki bardziej przydają mu się na nie-regów. Jest grupa graczy, na których mam jakąś tam próbkę, powiedzmy 400-600 rąk, ale jeszcze bym ich regami nie nazwał. To tacy "regularni gracze okazjonalni". Wtedy ważne są dla mnie np. statystyki typu "cold call preflop", a te podstawowe nabierają większego znaczenia, bo u tego typu graczy często proporcja się zmienia - tzn. zamiast 20/18 lub 14/12 widzimy np. 20/10, co już mówi bardzo dużo.

  2. #312
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    A tak właściwie, to wpadłem tu napisać o czym innym - o trenowaniu z SNG Wizardem, lub czymś podobnym. Słyszałem, że inne tego typu programy są lepsze, ale że kupiłem Wiza, to używam Wiza.

    Jeśli chcecie poprawiać swoją grę w turbosach, to bezwzględnie musicie trenować z takimi programami. Dopiero niedawno wróciłem do zaglądania w Wiza i naprawdę szybko (po przejrzeniu nawet tylko jednej sesji) można wyłapać konkretne błędy - np. u mnie jest przerażająco dużo odpuszczonych any-two-pushy. Do tego zauważyłem trochę za dużo calli, gdy pushuje ktoś przede mną. Bardzo ważne spostrzeżenia.

    Pamiętajmy oczywiście, że SNG Wizard (i podobne programy) to tylko kalkulator, żadna wyrocznia. Do tego zakresy przeciwników, które on przyjmuje do obliczeń, są często dziwne i często je zmieniam. Ponadto ważne jest ustawienie odpowiedniej struktury wypłat, jeśli analizujemy FT lub trybu chipEV jeśli jesteśmy przed FT.

    Naprawdę polecam. Czarno na białym, liczbowo, można potwierdzić sobie swoje przypuszczania, rozwiać wątpliwości czy zwyczajnie wyprowadzić się z błędu (tak jak moje notorycznie foldowane spoty, gdzie push z any-two jest profitowy).

  3. #313
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Ja tak się ostatnio icmizerem bawię i dużo błędów wyłapuję. Poza tym fajna zabawa, oczywiście trzeba brać poprawkę na to, że tam są zakresy optymalne.

  4. #314
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    No właśnie - zakresy to problem. Dlatego w sumie od tego, jak trafnie potrafimy obstawić zakresy przeciwników, zależy pożytek jaki wyciągniemy z pracy z programem. Tu kłaniają się notatki - bardzo pożyteczne są typu "K4 open push z UTG na 10BB" czy tego typu.

  5. #315
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Ogólnie to chyba ludzie mają tendencje (patrząc po sobie) callowania zdecydowanie mniej niż optymalny zakres, więc wydaje się, że spokojnie można uznać te optymalne wsuwki za ok, a nawet nieco je poszerzyć. Ja mam właśnie większy problem z callowaniem i rzeczywiście tutaj notatki by się przydały.

  6. #316
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    A to ciekawe, bo ja calluję za dużo Za to za mało pushuję w okolicy 10BB.

  7. #317
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Ale ty z tego co rozumiem, patrzysz z punktu widzenia gracza turbo, ja z punktu widzenia normalnych mtt, więc pewnie stąd te tendencje

  8. #318
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    A tak, słuszna uwaga. Ja generalnie podejmując decyzję czuję zawsze presję czasu (w sensie krótkich leveli). Dlatego mogę wziąć nawet coś break-even, czy wręcz -EV (sic), bo po prostu lepszej okazji nie będzie.

    Uprzedzając pytania... Tak, -EV bierzemy na mikro stacku (powiedzmy 5BB). Z takim stackiem musimy pushować bardzo szeroko, a często po prostu any2, bo walczymy o utrzymanie folding equity. Jeśli blindy po nas przejdą, lub wzrosną, to nie będziemy już mieli FE, więc teraz, skoro jeszcze jakieś mamy, pushujemy nawet w spotach -EV licząc czyste chipEV.

  9. #319
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    3
    yo!

    Zarabiaj na cashbacku 1% ze Skrilla
    wiecej info na skypie:
    dominika.cashback
    Ostatnio edytowane przez d.doooris ; 15-03-2014 o 20:28

  10. #320
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    19
    Witam,

    podłącze się do tematu. Poszukuje trenera MTT i SnG 45/90/180, najczęściej 4,5$ 180os. Jeśli ktoś jest zainteresowany proszę o PW lub o kontakt do jakiegoś trenera.

    pozdrawiam