Strona 26 z 35 PierwszyPierwszy ... 162425262728 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 251 do 260 z 341
  1. #251
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez gandalfini Zobacz posta
    3 najwieksze/najwazniejsze roznice miedzy 2,5$ freezout a 3$ rebuy?
    1) Buy-in oczywiście. W 3R płacisz minimum $9, a może więcej. Czyli jest lekko licząc średnio 4 razy droższy niż $2,5. Czyli bankroll musi być znacznie większy niż na $2,5.
    2) Głębsze stacki w 3R. Trzeba o tym pamiętać. Więcej miejsca na zagrania typu 3bet-fold, na które we freezoutach niezbyt często jest miejsce.
    3) W $3R chyba jeszcze więcej donków niż we freezoutach $2,5. Nie biorą żadnego rebuy'a, nie biorą add-on'a, są po prostu dead money. Jeszcze przed add-on'em odpada ze 20-30 graczy, choć przecież na logikę nie powinien odpaść żaden. Oni patrzą pewnie w ten sposób - płacę $3, a wygrać mogę ponad $500. Czyli znacznie lepsze value niż zapłacić $2,5 i wygrać jakieś $120.

  2. #252
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Pojawił się dość ciekawy i kontrowersyjny wątek utrzymywania w późnej fazie shortów przy życiu. Mam na myśli sytuację, gdy pozostało graczy powiedzmy 4, mamy shorta na powiedzmy 5-6BB i jesteśmy chipleaderem. Ten short nam bardzo ułatwia życie, bo możemy sobie pozwolić na wariactwa wobec dwóch pozostałych graczy. Nie zaryzykują życia turniejowego bez naprawdę solidnej ręki.

    To nie znaczy oczywiście, że mamy do shorta foldować wszystko, ale możemy sobie pozwolić na foldy lekko niepoprawne matematycznie, typu nie sprawdzanie pusha mając śmieć a la 62off ale oddsy 2:1.

  3. #253
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Takie mi się cudo trafiło wczoraj...


    Poker Stars, $3.19 Buy-in (6,000/12,000 blinds, 1,200 ante) No Limit Hold'em Tournament, 3 Players

    Hero (SB): 375,216 (31.3 bb)
    BB: 425,480 (35.5 bb)
    BTN: 92,304 (7.7 bb)

    Preflop: Hero is SB with 8 K
    BTN folds, Hero raises to 24,000, BB calls 12,000

    Flop: (51,600) 8 2 4 (2 players)
    Hero bets 18,000, BB calls 18,000

    Turn: (87,600) 7 (2 players)
    Hero bets 24,000, BB raises to 120,000

    Przeciwnik unknown, pokazywał wcześniej dziwne zagrania, raczej po prostu fish.

  4. #254
    Wg mnie dziwny sizing, zawsze tak mało betujesz? Czasem takie % zmniejszanie betu na turn jest odczytywane jako słabość i często widzę takie dupne przebicia. Oczywiście fish tu może blefować ale w SBvsBB może tu mieć wiele rąk, które Cię biją na takim boardzie. Ja to zrzucam i nie tylko ze wzgl. na shorta.

  5. #255
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Mój sizing uważam tu za standardowy. Nie mam przed czym chronić swojej ręki. Albo wyciągam value od słabszych, albo nie wydaję zbyt dużo na lepsze. To jest moim zdaniem WA/WB spot. Wszedł na turnie jeden gutshot, ale obstawiać przeciwnika na jedną konkretną rękę to przesada.

  6. #256
    Nie no, jasne, ja nie obstawiam go na jedną rękę. Po prostu często takie bety prowokują raise'y, a w tym spocie tego raczej nie chcemy.

  7. #257
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Pojawił się dość ciekawy i kontrowersyjny wątek utrzymywania w późnej fazie shortów przy życiu. Mam na myśli sytuację, gdy pozostało graczy powiedzmy 4, mamy shorta na powiedzmy 5-6BB i jesteśmy chipleaderem. Ten short nam bardzo ułatwia życie, bo możemy sobie pozwolić na wariactwa wobec dwóch pozostałych graczy. Nie zaryzykują życia turniejowego bez naprawdę solidnej ręki.

    To nie znaczy oczywiście, że mamy do shorta foldować wszystko, ale możemy sobie pozwolić na foldy lekko niepoprawne matematycznie, typu nie sprawdzanie pusha mając śmieć a la 62off ale oddsy 2:1.
    nie wiem czy to sie przyda na sng online, ale sporo takich rozkmin bylo w raiser's edge i kill everyone. ktos mi tutaj na forum polecil i calkiem fajne pozycje. no a ty przy takim volume to moze nawet do longrunu w mtt / sng dojdziesz

  8. #258
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez 82rott Zobacz posta
    nie wiem czy to sie przyda na sng online, ale sporo takich rozkmin bylo w raiser's edge i kill everyone. ktos mi tutaj na forum polecil i calkiem fajne pozycje. no a ty przy takim volume to moze nawet do longrunu w mtt / sng dojdziesz
    Longrun w MTT to chyba 5 pokoleń W SnG jest nadzieja.

    Utrzymywanie shortów przy zyciu to kontrowersyjna taktyka. Wielu mówi jej po prostu "nie". Bierzemy wszystko co matematycznie poprawne i tyle. Ja się jednak skłaniam ku odpuszczaniu granicznych rzeczy, bo ten short generuje nam folding equity u innych, więc damy mu kilka żetonów, ale zabierzemy więcej innym. Ale absolutnie nie sfolduję shortowi żadnej sensownej ręki.

  9. #259
    Dołączył
    Oct 2006
    Przegląda
    Cebu City, Philippines
    Posty
    868
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    I odpowiadając z góry na popularne pytanie - tak, zawsze bierzemy podwójnego rebuya i addona i rebujujemy się do bólu w czasie fazy rebuy, jeśli zajdzie taka konieczność (ale to NIE oznacza gamblerskiej gry w fazie rebuy, a to był właśnie mój najpoważniejszy błąd wcześniej).
    Rozegralem pare tysiecy tych turniejow single buyinem/rebuyem i muszę jednak przyznać Ci rację. Być może matematycnie jest tak jak mowi uczniak i double rebuy sie nie oplaca, ale granie single jest dużo bardziej wymagajace pod względem mindsetowym.

    Z racji tego, że gramy single - dużo rzadziej sie nabudujemy, rzadziej bedziemy ITM, rzadziej na FT niż reszta regów. Nie wpływa to dobrze na morale Dodając do tego badrun można sie załamać... Kilka FT na dzien (czasem żadnego) rozjebane przez bedbity przez miesiac siada na psyche

    Ja, pomimo, że byłem ogolem na plus w 3+r to dalem sobie poki co z nimi spokoj, pogralem znowu troche 2,5 (jaka ulga ), a obecnie skupiłem się na satelitach 2x i 3x-turbo. Spoko sprawa, polecam, ponad 100% roi do osiągnięcia
    Ostatnio edytowane przez bilson ; 28-08-2013 o 02:15

  10. #260
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    A masz jakiś link do rozważań Uczniaka na temat double rebuy? Jestem bardzo tego ciekaw...