Strona 16 z 35 PierwszyPierwszy ... 6141516171826 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 341
  1. #151
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    353
    Ładnie to wygląda Mam wrażenie, że takie coś tylko pokazuje Ci, że grasz dobrze tylko czasem wariancja robi swoje
    Rozumiem, że cały czas jesteś w trakcie coachingu. Jak to wygląda z perspektywy rozegranych rozdań? Warto? Rozwijasz się? Widzisz jakieś rzeczy, które wcześniej ewidentnie robiłeś źle, a teraz je poprawiłeś?
    Pytam, bo jeżeli dobrze kojarzę to byłeś i tak wygrywającym graczem na 180 $2,5 turbo, więc zastanawiam się czy kasa włożona w coaching przynosi efekty?

  2. #152
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Oj wygrywającym graczem w turbosach to bym się nie nazwał. W nie-turbo, tak, ale w turbo nie za bardzo. Więc na pewno są efekty. Sporo rzeczy sobie usystematyzowałem, zautomatyzowałem. W końcu nie chodzi o to, żeby wymyślać koło po raz drugi, w czasie gry. No i ja w to kasy nie wkładam. Dzielę się zyskami, ale mojego wkładu finansowego nie ma żadnego, nawet gram za kasę kołczów.

  3. #153
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    353
    Woland, wracając do Twojego downswingu, który tak ładnie widać na wykresie. Sprawdzałeś (czy w ogóle można) z czego on wynika, tzn. ze słabszej gry czy przejściowego pecha? Pytam pod kątem HM2. Nie ukrywam, że jestem po 3 bardzo słabych sesjach i zastanawiam się czy to wariancja czy wpływ alkoholu Znalazłem statystyki Winnings vs. EV adjusted, ale nie jestem do końca pewny czy to to.

  4. #154
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Po pierwsze primo nie piję gdy gram. Nie piję w sensie nie dużo, drink, naprawdę góra dwa, albo jakieś jedno piwo. Nie więcej.

    Po drugie primo nie znam statystyki o której pisałeś. Zerkam czasem z ciekawości w all-in EV i jest ona wprost proporcjonalna do wyniku sesji. Im bardziej mi wariancja sprzyja, tym lepsza sesja, zawsze tak jest. W niedawnej sesji życia byłem 600,000 chipsów powyżej EV w all-inach.

    Musimy tylko koniecznie pamiętać, że jeśli nawet mamy ujemne all-in EV, to wcale nie znaczy o naszej złej grze. Specyfika sitów jest to, że się dużo pushuje i w ogromnej większości jeśli już nasze pushe są sprawdzane, to przez lepsze rece, co implikuje ujemne all-in EV - nie jest to powód do zmiany gry.

    Co do szukania powodu downswingu - myślę, że to jest właśnie błąd. Downswing, z definicji, ma tylko jeden powód - wariancję. Oczywiście mówimy o graczu, który gra poprawnie, bo złej gry nic nie uratuje. Grałem tak samo przed downswingiem, w jego trakcie i po. W sesji życia grałem tak samo, jak wtedy gdy nie byłem w stanie się wepchnąć na FT przez dziesiątki turków.

    Analizować grę, poprawiać, ale absolutnie nie zmieniać z powodu downswingu.

  5. #155
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    353
    ad. pierwsze primo - ok, rozumiem i podziwiam ja gram hobbistycznie i lubię wypić piwko (lub 5) podczas gry, szczególnie w weekend, chociaż podejrzewam, że nie odbija się to dobrze na jakości mojej gry

    ad. drugie primo - statystyka ta nazywa się dokładnie $ (EV adjusted) i mam ją w HM w Toruney--> Reports--> 1 - Leak Buster - Stakes na 5 pozycji, była ustawiona domyślnie, szukałem tej o której piszesz, czyli all-in EV, ale jej nie znalazłem, chyba, że nazywa się inaczej :-/

    Jeżeli chodzi o downswing to pokonanie go wydaje się być proste, wtedy jeżeli zdajesz sobie sprawę, że to jest faktycznie downswing, a nie słaba gra. W moim przypadku po prostu nie wiem, rozegrałem ok 700 sitów i nie wiem czy to był po prostu dobry okres (próbka chyba jeszcze nie pozwala na wysnucie jakiś wniosków) czy teraz regsi poznali mnie i dostosowali się czy gram dobrze i to zwyczajny downswing :-/

    Stąd moje pytanie o to jak można spróbować to sprawdzić. Analizowałem rozdania, ale jest ciężko na podstawie tego dokładnie określić co się dzieje. Czasem dobre decyzje - zły wynik, czasem odwrotnie, czasem nie wiem :-/ Z tego powodu szukam statystyki, które pomoże mi określić co się dzieje.

  6. #156
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    All-in EV (w zestawieniu z all-in performance) jest w zakładce Active Session.

    Nie sądzę by istniała statystyka mówiąc czy masz downswing, czy źle grasz...

  7. #157
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Zbliżam się do 3k turków, wić jakieś podsumowanie by się może przydało...

    temp1.jpg

    ROI 15,9% - cały czas nie satysfakcjonujące mnie. Na wyższych stawkach byłoby do przyjęcia, ale na $2,5 nie jestem z takiego zadowolony. ITM ponad 14% - w miarę sensownie.

    Jeśli chodzi o główne błędy, najczęściej pojawiające się w czasie analiz, to oczywiście zbyt mała agresja. I to jest zapewne czynnik przekładający ITM na wyższe ROI, bo o ile ITM mam w porządku, o tyle ROI nie. Z pewnością zbyt często jest mi szkoda ryzykować fajny stack w okolicach semiFT i gram zbyt miękko. A na wyższych stawkach agresja jest radykalnie wyższa, więc trzeba się koniecznie przestawiać jak najszybciej.

  8. #158
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    353
    Jakie ROI będzie Cię zadowalało na $2,5? Masz wyznaczony jakiś cel (ROI + ilość turniejów) po którym przejdziesz na $8 czy nie myślałeś jeszcze o tym?

  9. #159
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez Nihil_Novi Zobacz posta
    Jakie ROI będzie Cię zadowalało na $2,5? Masz wyznaczony jakiś cel (ROI + ilość turniejów) po którym przejdziesz na $8 czy nie myślałeś jeszcze o tym?
    25% byłoby ok. A o momencie przejścia na wyższe stawki decydują kołcze.

  10. #160
    Dołączył
    Oct 2006
    Przegląda
    Cebu City, Philippines
    Posty
    868
    Piszesz ze 14% itm jest w miare sensowne. A o czym świadczy wyższy procent? Ja mam 16.8% itm po próbce 1800 tych sitów.

    Z jednej strony niby im częściej w kasie tym lepiej, ale wysoki procent moze tez swiadczyc ze gram zbyt tight/za malo ryzykuje przed bubblem. Jest jakiś sugerowany przez wymiataczy procent ITM?
    Ostatnio edytowane przez bilson ; 10-04-2013 o 16:24