Strona 4 z 35 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 341
  1. #31
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Edit: jednak źle wklepałem, teraz błąd jest troszkę mniejszy, ale dalej mniej więcej to samo (poprawiłem liczby), możesz insta fold zamienić na fold

    Sorki, ale co to ma znaczyć, że zakładam, że bb folduje, trochę to śmiesznie brzmi.

    Wg gry optymalnej BU powinien wsuwać tam 46.3% rąk, ty powinieneś callować z 57.2% jeżeli dobrze wszystko wklepałem. Czyli T5 insta fold. Nawet jeżeli powiedzmy dobrze zgadujesz range gościa na 70%, to i tak twój call jest przy założeniu, że BB folduje. Przy normalnym założeniach, że jednak BB ma range callujący wasze dwa alliny, to twój call, który przy 70% range butona był w okolicach ev=0, staje się ev- i jak dla mnie insta fold. Sytuacje, że warto brać ev- dla przyszłych spotów moim zdaniem w turbo, a szczególnie w takiej fazie nie istnieje.

    Może gdybyś ustawił mu 100% range, mega tight na bb to coś by z tego wyszło, ale to takie życzeniowe liczenie.
    http://www.holdemresources.net/h/web...18978&s9=&s10=

  2. #32
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Wrzuciłem to rozdanie na Nash'a i muszę się przyznać do błędu. Co prawda nie wiem jak najlepiej zasymulować strukturę wypłat (2 stoły left, already ITM), ale chyba w żadnej wersji nie pokaże mi prawidłowego calla.
    W tej symulacji użyłem takiej struktury wypłat: 40% 20% 10% 10% 5% 5% 5% 5%

    HoldemResources Nash Results

    W tych warunkach BU powinien pushować 42%, co jest całkiem możliwe, ale ja sprawdzać tylko 40%, w czym oczywiście T5 się nie mieści.

  3. #33
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    A z ciekawostek - udało mi się wygrać turniej, w którym miałem w pewnym momencie 1/4 BB.

  4. #34
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Po kolejnym tygodniu, w którym niestety grałem bardzo mało, udało się jeszcze trochę poprawić wynik. Aktualny stan to:

    861 turków, $320 profitu, ROI 15%.

    To nie jest cały czas ROI, które mnie interesuje, ale ważne, że rośnie.

    W czasie treningów oraz HH review trenerzy podkreślają, nie tylko u mnie, ale właściwie u wszystkich uczniów, że brakuje nam agresji w późnych fazach. Prawie nigdy nie zdarza nam się push tam, gdzie nie należy go grać, a nagminnie nie gramy go tam, gdzie powinniśmy. Cały czas mamy gdzieś w głowach, że skoro już zaszliśmy tak daleko w turnieju, to głupio odpadać pushując T7off, ale trzeba pamiętać, że taki push jest w danych okolicznościach najzwyczajniej w świecie opłacalny.

    Co ciekawe w turniejach za $2,5 widuję całą masę regów, którzy mają tu dobre wyniki, ale nie za bardzo wychylają się wyżej. Nie za bardzo wiem skąd to się bierze.

  5. #35
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    W tej symulacji użyłem takiej struktury wypłat: 40% 20% 10% 10% 5% 5% 5% 5%
    Poradzono mi, chyba bardzo słusznie, żeby na semiFT ustawiać strukturę wypłat na winner takes all, skoro wszystkie miejsca z semiFT są płatne tak samo.

  6. #36
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072

  7. #37
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Valinor, Shire
    Posty
    633
    IMHO: slaby call villaina, ma max flipa.

    Jego call z buttona moze wlasnie sugerowac niskie pp, czasami monstery i sc, wiec ten flop trafia w jego range dosyc mocno. Podbiles z EP, ale masz najwiekszy stak, prawie wszyscy to shorty, totez otwierasz szerzej - tym bardziej dziwi jego btn coldcall i zaciesnia jego calling range do niskich pp.

    Ja bym tylko callnal flop i revaluate turn. Bardzo mozliwe, ze poczeka behind, jak nam nie spadnie. Mamy w kurwe outow. Zakladamy, ze flush bedzie zawsze dobry na niesparowanym boardzie a oversy w ~ 4/7 [?].
    Taki push powinny callnac tylko sety, wiec tez jest niezgorszym zagraniem [mamy spore fe]

    Tak to widzi cashowiec ;].

  8. #38
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Generalnie się z Tobą zgadzam poza tym może, że jeśli tylko callniemy flopa, to nie spodziewałbym się jednak zbyt czesto check behind turn z jego strony. Imho skoro na flopie pokazał jakąśtam inicjatywę, to na turnie (o ile nie spadnie flush) będzie kontynuował.

    Z tego powodu ja osobiście jestem przeciwny callowi na flopie. Oczywiście mamy oddsy do ciągnięcia do koloru i oczywiście zakłądamy, że kolor jest dobry, ale nie daje nam to żadnego planu na dalszą grę.

    I również uważam, że call naszego pusha przez villaina jest słaby.

  9. #39
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    728
    Bardzo możliwe, że zaważyła na decyzji o (wątpliwym) callu. Tak to widzi miś panda

  10. #40
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    A co myślicie o decyzji Hero na flopie, po raisie przeciwnika? Ja już się wygadałem, że call mi się tu średnio podoba. Ja dopuszczam w swoich rozważaniach nawet fold. Myślę, że wszystkie trzy zagrania mają swoje wady i zalety. Po prostu uważam, choć jak widać się mylę, że calla naszego pusha dostaniemy tylko od rąk, z którym nie za bardzo chcę tu iść do showdownu (czyli od setów lub lepszego FD).

    Tak dla ścisłości - to nie jest moje rozdanie. Ja myślę, że bym tu po prostu foldnął na flopie, bo ja jestem nit

    Pamiętajmy jeszcze o tym, że to jest FT i wchodzi tu w grę ICM.