Strona 11 z 35 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 341
  1. #101
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    465
    To KQo gram jako bottom. Jest to naprawde fajna ręka która ma dobre eq. Nie jestem szczęśliwy pushując to ale jednak trzeba to zrobić.


    Jezcze słowem do tego A4s z poprzedniej strony: Nie mam tam obiekcji przed r/f. Wiele osób przecenia villiamów w takich spotch dając im od razu crazy 3b range. Tak naprawdę ile gorszych się tam obwija? Kilka brodwayów i to tyle bo na 2.5$ jeszcze ludzie tak bardzo nie wariują(wyżej rzadko zobaczysz tu jakieś 65s). Shipując dajesz im zagrać perfekcyjnego pokera przeciwko Tobie bo sobie dobiorą dobry calling range. Pozwól by niejako pokazali co mają. Takie overshovy są domeną dużej części średnich regów i takie range można czytać książke. Srsly. Tylko to wariancje zwiększa.

  2. #102
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez randi Zobacz posta
    Minraise/fold - do kogo foldujemy a kogo sprawdzamy?
    Jeśli gram minraise, to sprawdzam tylko SB.

    Cytat Zamieszczone przez randi Zobacz posta
    A co Twoje 'narzędzia' mówią o tej decyzji Wolandzie?
    SnG Wizard, przy założeniach które poczyniłem, a które nie odpowiadają prawdzie, pokazuje push, ale tak marginalny, że manipulując tymi założrniami sugestia zmienia się co rusz to na fold to na push (o, hiphopowiec ze mnie).
    Założenia to:
    1) blindy 500/1k (bo nie chciało mi się liczb z hand history przemnażać przez 600
    2) struktura wypłat HU, czyli winner takes all; doradzono mi, żeby takiej używać przed FT.

    Jednym słowem, ani push ani fold na pewno nie są dużymi błędami.

  3. #103
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    265
    Cytat Zamieszczone przez Milosz17 Zobacz posta
    Jezcze słowem do tego A4s z poprzedniej strony: Nie mam tam obiekcji przed r/f. Wiele osób przecenia villiamów w takich spotch dając im od razu crazy 3b range. Tak naprawdę ile gorszych się tam obwija? Kilka brodwayów i to tyle bo na 2.5$ jeszcze ludzie tak bardzo nie wariują(wyżej rzadko zobaczysz tu jakieś 65s). Shipując dajesz im zagrać perfekcyjnego pokera przeciwko Tobie bo sobie dobiorą dobry calling range. Pozwól by niejako pokazali co mają. Takie overshovy są domeną dużej części średnich regów i takie range można czytać książke. Srsly. Tylko to wariancje zwiększa.
    To też nie jest takie czarno białe, jeśli na blindach siedzą murki to ok, raise fold, ale jak jakieś unki czy inne agrobiznesy to pusz czy nawet raise/call chyba będą ok(a prawie na pewno profitowe) i sporo razy sprawdzą nas/puszną z gorszą ręką.
    Ostatnio edytowane przez randi ; 20-02-2013 o 18:29

  4. #104
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    a takie open - calle jak jestesmy nabudowani ?

    w pierwszym : czy w ogole otwieramy ? jest jeden gosc ponizej blinda i raczej na pewno bedziemy na showdownie. chcialem open - callowac kazdego, noo moze poza BB.

    PokerStars - $2.28+$0.22|400/800 Ante 75 NL - Holdem - 8 players
    Hand converted by PokerTracker 4

    SB: 2,240
    BB: 9,252
    Hero (UTG): 28,316
    UTG+1: 870
    MP: 4,993
    MP+1: 6,995
    CO: 3,868
    BTN: 6,026

    8 players post ante of 75, SB posts SB 400, BB posts BB 800

    Pre Flop: (pot: 1,800) Hero has

    Hero raises to 1,600, fold, fold, fold, fold, fold, SB raises to 2,165 and is all-in, fold, Hero calls 565



    w drugim - raise / call zeby lapac gorsze uklady czy wsuwka lepsza ?

    PokerStars - $2.28+$0.22|400/800 Ante 75 NL - Holdem - 7 players
    Hand converted by PokerTracker 4

    UTG: 5,165
    UTG+1: 10,972
    Hero (MP): 32,031
    CO: 4,218
    BTN: 5,420
    SB: 4,343
    BB: 5,651

    7 players post ante of 75, SB posts SB 400, BB posts BB 800

    Pre Flop: (pot: 1,725) Hero has

    fold, fold, Hero raises to 1,600, CO raises to 4,143 and is all-in, fold, fold, fold, Hero calls 2,543

  5. #105
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    265
    1. Chyba nic innego zagrać nie można.
    2. Open może ciut lepszy, donk chętniej się wysypie, ale na tych szortów pewnie jeden ch..j

  6. #106
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    Cytat Zamieszczone przez randi Zobacz posta
    1. Chyba nic innego zagrać nie można.
    no wlasnie mam takie z casha przeswiadczenie, ze jednak przy 9 osobach na stole to A7s jest jednak slabsze niz losowa rozdana dalej

    moze to troche za duzo filozofii, ale po otwarciu na takich stakach musze callowac, dla mnie to bardziej jest pytanie czy w ogole otwierac ? a jesli tak to jakie jest rationale otwarcia ? ze nam sie odwina z gorsza reka bo blindy ich gonia ?

  7. #107
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    465
    W pierwszym pushuje. Tylko jeden gośc na powyżej 10bb. na reszte i tak masz mega ciężkiego spota.

    W drugim nie ma różnicy imo. Z 88 wole ciut bardziej push

  8. #108
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Dawno nie robiłem żadnego podsumowania z mojej gry, bo też bida z nędzą ostatnio. W tej chwili, zbliżając się do 1,4k turków (wyłącznie $2,5) mam ROI 6,7% i profit $228. Pocieszam się trochę tym, że od pewnego czasu prawie wszystkie sesje mocno poniżej EV, ale w zasadzie nie wiem, czy to powód do pocieszenia.

    Ponowię może pytanie - jaki jest Wasz stosunek do zerkania w wykres EV? Słyszałem opinie, że te wykresy nie oddają w żaden sposób rzeczywistości, ale w zasadzie nie wiem dlaczego...

  9. #109
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Może znajdziesz tutaj coś ciekawego: https://www.pokertracker.com/blog/20...-all-in-equity

  10. #110
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Valinor, Shire
    Posty
    633
    mowisz o wykresie AI EV? Przy DUZEJ probce można sobie zerknac w ramach pocieszenia. Tym bardziej, ze w sng push/foldujesz stosunkowo duzo. Tylko nigdzie nie jest powiedziane, ze wariancja odda, totez powinien on pelnic funkcje jedynie pogladowo - mindsetowa.

    Wykres o tyle nie oddaje rzeczywistosci, ze liczy chipEV wiec nigdy nie bedziesz szedl rowno z linia. Ale przy rozsadnej probce daje wzglad po ktorej stronie wariancji jestesmy i przy duzych rozbieznosciach moze byc jakims tam usprawiedliwieniem slabego winrate'u.

    Przy sng dochodzi jeszcze ICM, wiec nawet jezeli Cie suckoutuja, ale zle pushujesz to nawet jak bedziesz runowal dobrze nie powinienes miec dobrego roi. Chodzi mi o to, ze na levelach gdy chipEV przestaje miec zastosowanie na rzecz $EV owy wykres przestaje miec zastosowanie jesli zle pushujesz, a ciagle jest przydatny gdy shoveujesz dobre zakresy. Uff.