Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: STT na P*

  1. #1
    Witam,

    Jest to jeden z niewielu moich wpisów tutaj, więc z góry proszę o wyrozumiałość:

    niedawno wróciłem do pokera z zamiarem budowania rolla na turbo stt PS, wpisowe 1,32$ + rake 0.18$ (Cash games na mikrostawkach doprowadzają mnie tylko do szewskiej pasji, szczególnie gdy pasuje przykładowo 2 pary do szalonych raise'ach donków na boardach z możliwościami strittów i flushów a potem zazwyczaj się okazuje że jeden ma top parę, a drugi zagalopował się z nietrafionym AK; natomiast we wszelakiego rodzaju turkach opanowanie tilta przychodzi mi nie wiedzieć czemu dość łatwo). ICM mam dla tych turniejów w miarę dobrze opanowane, sprawiłem sobie nawet PT4 na mikro (choć w STT raczej przydaje się dopiero przy wzmożonym multitabbingu i chyba nie jest niezbędny), pare poradników przeczytałem. Rozegrałem jak dotąd ok. 500 turków (wiem, że niewielka próbka ale niby powinno już coś mówić o mojej grze), poniżej wykres z PT4:

    graph1.JPG

    inne statystyki: itm 38%, ROI -6.90% vpip 17, pfr 15.
    Jak nie trudno zauważyć jestem w plecy. Niby 50$, ale o ile rozumiem statystyki PT, to nie uwzględnia on rake'u. Straciłem jak na razie 1/3 zainwestowanej w samego rola sumy. Stąd moje pytania

    1. Niby można przeczytać, że STT to najmniejsza możliwa wariancja dla pokera poza cash games, ale z kolei o ile rozumiem najmniejsze ROI. Czy w związku z tym tak naprawdę przy budowaniu rolla jest jakaś większa różnica pomiędzy stt a MTT sit'n go (np. 27 / 45 / 90 os.) w których ROI można osiągnąć znacznie większe? Jeśli tak ,to co polecacie na budowanie rolla na mikrostawkach?

    2. Skrajnie różne opinie czytałem jak dotąd o statystyce C Net Adjusted ($), która na moim wykresie wisi obecnie ponad 80$ wyżej niż C Net Won ($) - czy w ogóle zawracać sobie tym głowe?

    3. Czy materiały szkoleniowe takie jak np. to: Akademia Sit&Go - cz. I - Wstęp - Strategie i Porady - www.poker1.pl , straciły Waszym zdaniem z jakiś powodów coś na aktualności? (niby ICM to czysta matematyka, ale jednak nie jest to całość taktyki tam przedstawionej, a poradnik sprzed 3 lat, a to jest kawałek czasu)

    4. Czy to w ogóle dobry pomysł grać te sity, jeśli nie rozgrywa się ich setek dziennie?

    Wiem, że niecałe taka próbka to mało, ale 1/3 bankrolla mi się zgubiła i nie wiem, czy traktować to jako downswing, brak umiejętności czy cokolwiek innego; jeśli w ogóle po tych statystykach, które przytoczyłem można cokolwiek stwierdzić na temat mojej gry to wolałbym to wiedzieć zanim mi zeżre drugie tyle z rolla. Z góry dziękuję za porady
    Ostatnio edytowane przez Grdykopląs Namorzyn ; 20-11-2012 o 04:34

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Co to jest "P*"?

  3. #3
    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    Co to jest "P*"?
    Poker Stars, zmieniłem już początek postu co by wątpliwości nie było.
    Ostatnio edytowane przez Grdykopląs Namorzyn ; 20-11-2012 o 08:05