Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Neteller

  1. #1
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Kilka dni temu wypłaciłem sobie małą sumkę z netellera. Netka mam w euro, a wypłaciłem w pln z bankomatu koło mnie... Nie interesowałem się przelicznikami i nie liczyłem ile mi to euro zeżre...bo sumka nie wielka. Na bankomacie wyswietliła mi sie oczywiście informacja o kursie po jakim kasa zostanie przeliczona Dwa dni pózniej przezyłem szok jadąc samochodem. W radiu powiedzieli że Euro stoi po 4,16 i w tym momencie jak byk stanął mi przed oczami obraz monitora na którym było 3,74.
    Do tego zżarło jeszcze 4 euro za coś tam... Jakim cudem wyszła tak monstrualna różnica? Czy to wina netka? Wcześniej nic takiego sie nie zdarzało. W historii mam informacje, że waluta była przeliczana 2 razy: karta- portfel(????) i partner handlowy-karta... ale tak czy siak. Skąd sie wziął ten kurs i na jakich zasadach? To jest ponad 10% różnicy

    "If you are making a purchase or using an ATM in a different currency than you selected for your card, there will be a Foreign Exchange (FX) fee of 2.95%"- Mi sie wydaje czy tutaj wyrażnie jest mowa o 3%?
    Ostatnio edytowane przez 2Jacks ; 14-11-2012 o 14:27

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2009
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    264
    tak, zgadza sie. Jeśli masz konto w eur to wypłaty są bardzo drogie w polskich bankomatach

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Ale mimo wszystko są drogie w troche kuriozalny sposób. Nie ma wysokiej opłaty manipulacyjnej, tylko złodziejski przelicznik z kosmosu. Jakim cudem tak sie pojawiło 3,74? Przecież to musi być odzwierciedlenie jakiegoś kursu. No chyba, że mają przelicznik kurs rzeczywisty x 0,9. Poza tym nie ma tam żadnej informacji na stronie, oprócz tej o 2,95%

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    za wyplaty z bankomatu neteller zawsze pobiera stala kwote - pare euro albo dolarow - najlepiej wyplacac wieksze kwoty, albo w ogole olac wyplaty i placic karta za zakupy.

    za zakupy i wyplaty neteller przelicza po kursie miedzybankowym i potraca bodajze 2,5% fx fee. bankomaty i ostatnio terminale polcardu MOGA proponowac ci wlasny kurs wymiany, ale twoja juz w tym glowa, zeby wiedziec jaki mniej wiecej jest kurs EUR/PLN - polcard i euronet to zlodzieje. najbardziej sie oplaca brac wedle kursu ktory wyliczy neteller.

  5. #5
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    215
    Cytat Zamieszczone przez 82rott Zobacz posta
    polcard i euronet to zlodzieje
    Przy wypłacie z bankomatów euronetu wystarczy wybrać kurs "bez przeliczenia", a nie ten "gwarantowany" (lol), na którym mocno przycinają.

  6. #6
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Thank you for your E-mail. We have reviewed your transaction history and we would like to confirm that all transactions involving a currency exchange are subject to a currency exchange markup—an average daily inter-bank market rate published by a third party foreign currency data provider plus 2.95%. NETELLER retains this amount as a foreign exchange processing fee to protect against exchange rate fluctuations.

    Therefore, whenever you transfer funds to or from your Neteller Account to a merchant account that is in a different currency than your Neteller Account, or use your NET+ Card to purchase or cash out funds in a different currency, we do charge a 2.95% foreign exchange fee, on top of the daily inter-bank market.



    Also, please note that there is a 4.00 EUR fee whenever you are cashing funds from an ATM machine and there might be also a fee the ATM may apply as well.

    Czy może ktoś mi z grubsza wyjasnić o czym oni pisza?

  7. #7
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    dwa posty wyzej masz po polsku, w tym co wrzuciles - po angielsku wszystko wyjasnione.

    czego nie rozumiesz ?

  8. #8
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Nie rozumiem wybierania kursu. Czyli żeby wypłacić kase po rozsądnym kursie trzeba szukać odpowiedniego bankomatu? Czy mam możliwość wybrania kursu? Na bankomacie mogę kliknąć jaki kurs mi odpowiada a jaki nie?

  9. #9
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    wbk i euronet oferuja ci opcje wyboru kursu 'gwarantowanego' - ma to sprawic, ze naiwna osoba, ktora nie interesuje sie kursami, lub nie rozumie co do niej sie pisze wybierze ta opcje jako bezpieczniejsza. tak naprawde jest to kurs znacznie nizszy niz miedzybankowy po ktorym przeliczy ci neteller - u nich jest to miedzybankowy - 2,95%, a w wbk i euronecie zdarzalo mi sie widziec kolo 10% gorszy kurs.

    wiec jesli z tych dwoch to wybieraj inna opcje niz gwarantowany. inne bankomaty chyba nie oferuja jeszcze gwarancji kursu.