Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: SimPoker

  1. #1
    Cześć wszystkim

    Chciałbym zaprezentowac wam naszą gierkę pokerową na facebooka p.t. SimPoker. W przeciwieństwie do innych gier, tutaj oprócz najważniejszej rzeczy tj. grania w pokera jest cała otoczka RPG-owa czyli życie prowadzonej postaci. Chodzi się do pracy, pieniądze się wydaje albo inwestuje. Także z kasa wygraną w pokera można coś fajnego zrobić (w przeciwienstwie do np zynga pokera w którym można tylko grac dalej aż sie w końcu przegra ).

    Gra jest we wczesnym stadium, graczy jest bardzo mało, na pokerze siedzą na niskich stawkach pojedyncze boty grające strategią 'zawsze sprawdzaj' więc łatwe do ogrania jak dzieci. Ale nie o to chodzi, własciwy master-bot (o którym pisałem w tym wątku) dopiero powstaje i nie omieszkam się pochwalić jak będzie gotowy. Na razie chciałbym usłyszeć wasze opinie o tej grze i ewentualnie jakie błedy udało się wam znaleźć, co byście zmienili itd.

    Wszelkie uwagi mile widziane - zapraszam do zabawy. Link do gry:

    SimPoker on Facebook | Facebook

    PS: Jeśli ten post jest uznany za bezczelną reklamę to możecie go usunąć. Nie było to moim celem, mimo że gra jest w zasadzie produktem komercyjnym to obecnie jest to wczesna faza gdzie raczej szukamy opinii ludzi którzy interesują się tematem pokera.

    PS2: Jesli macie pytania techniczne to walcie śmiało. Ogólnie gra powstała w pythonie i django. Serwer pokerowy (zaimplementowany przez moją skromną osobę ) powstał tez na bazie django ale z użyciem asynchronicznego frameworka gevent.
    Ostatnio edytowane przez comrade ; 05-11-2012 o 12:24

  2. #2
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    728
    Grałem kilka rozdań 1 vs 1 i podstawowe uwagi - bot nic nie umie praktycznie, a poza tym mechanika gry jest błędna, bo przy blindach 1$ / 2$ gracz na buttonie może zrobić raise do 3$ pre flop, a powinno być minimum 4$ (BB + wartość 1 BB). Nie wiem, czy raisowanie jest zrobione dobrze, bo bot nic nie betuje, więc nie mam jak sprawdzić Do tego, button leży nie tam gdzie powinien i jeszcze na dodatek gracz rozpoczynający rozdanie jest na wczesnej pozycji czyli wykonuje ruch jako pierwszy, a powinien jako drugi (na flop, turn, river). Czyli generalnie wszystko co się dało zrobić źle w mechanice gry tak właśnie zostało zrobione
    Musisz sobie włączyć w jakimś poker roomie stolik, gdzie 2 graczy gra heads up i jako obserwator uważnie prześledzić przebieg każdego rozdania pod kątem kwestii, o których mówiłem. Jak masz konto np. na Pokerstars to możesz tam, stoliki heads up zaczynają się od mid stakes. Możesz sobie włączyć hand replayer i tam ruch po ruchu prześledzić na spokojnie wszystkie te rzeczy. Najpierw musisz to wszystko poprawić, a potem dopiero myśleć o grze botów. To samo z większą ilością graczy przy stole - ja miałem tylko jednego bota przy stole, więc nie wiem jak jest z 3 graczami lub więcej, ale boję się, że również byłyby błędy ...
    Sama gra jest bardzo pozytywna i chętnie bym zagrał i zobaczył, bo wygląda to dość ciekawie i wesoło, z tym, że dopóki poziom gry w pokera nie będzie na odpowiednim poziomie, nie ma szans żebym się jakoś wkręcił w nią głębiej.
    Ostatnio edytowane przez martino ; 05-11-2012 o 17:39

  3. #3
    Bot nic nie umie, gra zawsze check/call - pisałem o tym

    Co do raise na buttonie przy h2h to sprawdzę to jeszcze. Raisowanie jest generalnie zrobione dobrze. Robiłem dokładnie tak jak piszesz - sprawdzałem w praktyce na pokerstars w tym replaye. Ku mojemu zaskoczeniu stwierdziłem że trudno znaleźc miejsce gdzie byłoby precyzjne info w rodzaju np. dokładny wzór na minimalny raise. To jest chyba po prostu konwencja.

    Co do kolejności to na pewno jest dobrze przecież kolejność jest taka Dealer->SB->BB, więc jak masz 2 graczy to Dealer jest jednocześnie big blindem i rundę licytacji zaczyna gracz na prawo od niego (czyli small blind).

    Znane błędy to zacinające się czasem animacje (rzadko się zdarza ale się zdarza) przy rozstrzyganiu potów i jakieś dziwne errory czasem przy wykonyawniu akcji, ale trudno to powtórzyć więc trudno dojść o co chodzi. Ale znajdziemy je i wyeliminujemy. Teraz chcę dodać możliwość zaznaczania akcji podczas tury przecwnika oraz przełącznik "always show/hide cards". Potem także chcę dodać pokazywanie układu jaki gracz ma aktualnie.

    Poziom się zwiększy jak będą tam ludzie, na razie pokazujemy to znajomym, testujemy, robimy poprawki itp. Jak będzie wystarczająco dobrze to puscimy gdzieś reklamy żeby zrobił się ruch.

  4. #4
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    728
    Jak mówię, że jest źle to znaczy, że jest źle i koniec. Grałem tylko heads up, więc nie wypowiadam się na temat gry przy większej ilości graczy, natomiast w tym heads up masz 3 błędy:
    - button leży nie tam gdzie trzeba
    - min raise z buttona na 3$ przy blindach 1$ / 2$
    - odwrotna kolejność ruchu post flop
    Każdy średnio zorientowany użytkownik tego forum Ci to potwierdzi, tylko musisz znaleźć kogoś z kontem na Facebooku.

  5. #5
    Czy ktoś to może potwierdzić? Moim zdaniem pozycja buttonu dealera i kolejność rozgrywki jest OK....

  6. #6
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez comrade Zobacz posta
    trudno znaleźc miejsce gdzie byłoby precyzjne info w rodzaju np. dokładny wzór na minimalny raise
    Minimalny raise to wielkość poprzedniego podbicia.
    Np.
    Gracz A betuje 5$
    Gracz B nie może raisować do 8$ (chyba że to jego cały stack), bo to tylko 3$ więcej, a minimum wynosi tyle, ile betował gracz A, czyli 5$

    Przykład 2:
    Gracz A bet 10$
    Gracz B raise do 30$
    Gracz C może teraz przebić o minimum 20$ (bo o więcej w stosunku do zagrania gracza A dorzucił gracz B), czyli do 50$

    Przy czym blind się liczy jako podbicie, a więc minimalnie pre flop można podbić o 1bb czyli do 2bb.
    Cytat Zamieszczone przez comrade Zobacz posta
    Co do kolejności to na pewno jest dobrze przecież kolejność jest taka Dealer->SB->BB, więc jak masz 2 graczy to Dealer jest jednocześnie big blindem i rundę licytacji zaczyna gracz na prawo od niego (czyli small blind).
    Nie. W grze jeden na jednego dealer jest na small blindzie. Zdarza się inaczej, ale rzadko i to jest ogólnie przyjęta konwencja, chociażby na wielkich turniejach.

    Jeszcze jeden błąd: Czasem po flopie minimalny bet wynosi 4$, zamiast 2$
    "Chance to success" chyba nie jest poprawne gramatycznie
    Ostatnio edytowane przez Trias ; 06-11-2012 o 13:46

  7. #7
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Aaaaaa, więc to po to kolega zrobił zamęt na forum. Żeby po chwili zaprezentować nam swój produkt który niebawem będzie komercyjny...

  8. #8
    Nie robię zamętu na forum.... Bota pisze tak czy siak i ten temat mnie nawet bardziej interesuje, bo napisanie takiej gierki jest względnie proste, a napisanie dobrego bota i rozkminienie jakiejś dobrej strategii - jest zadaniem znacznie ambitniejszym...