Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    4
    Mam pytanie dotyczące siły ręki, może nie w texas holdem ale w innych odmianach pokera, chodzi o hierarchię rąk w kolorze czy w pokerze. W texas nie ma problemu (tu kolor nie ma znaczenia), bo tu poker czy kolor są zawsze w jednym kolorze, natomiast jak to jest w innych odmianach, gdzie gracze mogą mieć różne kolory, czy gradacja kolorów jest brydżowa, czy ważniejszy jest kolor czy najsilniejsza karta, to jak ją oceniamy wg kolorów?

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Chyba w każdej odmianie pokera (a w każdym razie w tych głównych, jak holdem, omaha, stud, razz, 5-card draw) kolory są równoważne. Jedynie jeśli chodzi o ustalenie najwyższej karty, np. przy losowaniu dealera albo w studzie, żeby wskazać, który gracz wykonuje ruch jako pierwszy, stosuje się hierarchię:
    1.
    2.
    3.
    4.
    Ostatnio edytowane przez Trias ; 28-09-2012 o 00:38

  3. #3
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    4
    Rozumiem, ale bardziej chodziło mi o np. klasycznego pokera, gdzie gracze otrzymują po pięć kart, wymieniają dowolną liczbę kart, licytują itd., tu może się zdarzyć dwa pokery w różnych kolorach czy dwa różne kolory i jak wygląda system gradacji?

  4. #4
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    To jest właśnie 5 card draw. Nie jestem na 100% pewny czy istnieje tam hierarchia kolorów, ale najprawdopodobniej nie. A nawet jeśli, to pamiętaj, że i tak w sytuacji, gdy dwóch graczy ma kolor, przede wszystkim bierze się pod uwagę najwyższą kartę (np. ktoś z JT762 wygrywa z graczem z 87432), jeśli te są takie same, to drugą najwyższą (a więc KQ432 bije K9732) i tak dalej. Tak więc sytuacja, w której dwaj gracze będą mieli dokładnie taki sam układ w jednym kolorze, jest bardzo mało prawdopodobna.

  5. #5
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    4
    Teraz już jestem troszkę rozjaśniony Moje pytanie było takie bardziej teoretyczne, bo pewnie zasada jakaś na pewno jest i teraz próbuje dopiąć wiadomości.

  6. #6
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    389
    Przejrzałem na szybko kilka zamieszczonych gdzieś w sieci reguł 5 card draw i nigdzie nie znalazłem informacji, że istnieje jakaś hierarchia kolorów. No i z tego, co pamiętam z dawnych lat, tak się w dobieranego zawsze grało

  7. #7
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez Herme$ Zobacz posta
    Przejrzałem na szybko kilka zamieszczonych gdzieś w sieci reguł 5 card draw i nigdzie nie znalazłem informacji, że istnieje jakaś hierarchia kolorów. No i z tego, co pamiętam z dawnych lat, tak się w dobieranego zawsze grało
    No to co jak się spotkają dwa pokery królewskie? Czy inne jakiekolwiek dwa różne suity złożone z kart tej samej rangi?

  8. #8
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Eeee... split pot? (not sure if serious)

  9. #9
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    389
    Oczywiście, że split.

  10. #10
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    4
    Pytanie niby oczywiste, a jak się okazuje odpowiedź nie łatwa, nikt nie pamięta aby kiedykolwiek spotkały się dwa pokery królewskie, ale matematyka jest nieubłagana, to się musiało lub musi zdarzyć