Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 61
  1. #21
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez comrade Zobacz posta
    Pocket Fritz 4 searches fewer than 20,000 positions per second
    To tak a propos, że siła komputerów nie tkwi w mocy obliczeniowej? Ograniczmy sztucznie tę liczbę do ludzkiej i wtedy porównajmy siłę gry maszyny i człowieka.

    Cytat Zamieszczone przez comrade Zobacz posta
    A ja zamierzam przyłożyć swoją cegiełkę do tego. A może także zarobić... ?
    Ja już swoje powiedziałem - polecałbym tę energię włożyć w naukę gry. Spodziewam się lepszych efektów finansowych.

  2. #22
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    To tak a propos, że siła komputerów nie tkwi w mocy obliczeniowej? Ograniczmy sztucznie tę liczbę do ludzkiej i wtedy porównajmy siłę gry maszyny i człowieka.
    To żart, prawda?

    Ja już swoje powiedziałem - polecałbym tę energię włożyć w naukę gry. Spodziewam się lepszych efektów finansowych.
    Ja wiem że w pokerze istnieje zbiór osób które globalnie, w dłuższym okresie wychodzą na plus. Tylko powiedz mi ile miesięcznie można zarobić mieląc po kilka godzin na niskich stawkach, tak jak to robi ogromna większość osób z tego zbioru... Mówię to bez cienia ironii, nie mam po prostu dokładnych danych ale z tego co gdzieś mi się kiedyś przewinęło to te kwoty nie są jakoś specjalnie oszałamiające...

  3. #23
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez comrade Zobacz posta
    To żart, prawda?
    Nie. Uważam, że człowiek lepiej od komputera ocenia konkretną pozycję, a siła komputerów tkwi wyłącznie w tym, że potrafią tych pozycji ocenić znacznie, znacznie więcej w jednostce czasu.

    Cytat Zamieszczone przez comrade Zobacz posta
    Ja wiem że w pokerze istnieje zbiór osób które globalnie, w dłuższym okresie wychodzą na plus. Tylko powiedz mi ile miesięcznie można zarobić mieląc po kilka godzin na niskich stawkach, tak jak to robi ogromna większość osób z tego zbioru... Mówię to bez cienia ironii, nie mam po prostu dokładnych danych ale z tego co gdzieś mi się kiedyś przewinęło to te kwoty nie są jakoś specjalnie oszałamiające...
    Jeśli komuś się marzy że siądzie do gry i nagle zacznie zarabiać jak elita polskiego biznesu, to masz rację, niech nie siada lepiej. Natomiast zupełnie realne są zarobki rządu kilku tysięcy pln miesięcznie.

  4. #24
    Co do kompów, to żartem nazwałem postulat by sztucznie redukować ilość operacji na sekundę jakie komputer może wykonać. Równie dobrze mógłbyś postulować 'zrównanie szans' w drugą stronę tj. stworzenie komputerów które będą tak samo rozumne jak ludzie, czyli będą miały mózg równy naszemu - dysponujący co prawda niewielką liczbą operacji na sekundę ale posiadający wszystkie właściwe nam funkcje wyższe na czele z introspekcją i zdolnością do operowania językiem naturalnym.

    Dzięki za info n/t potencjalnych zarobków.

  5. #25
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez comrade Zobacz posta
    żartem nazwałem postulat by sztucznie redukować ilość operacji na sekundę
    Chciałem tym postulatem pokazać, że JEDYNĄ przewagą komputera nad człowiekiem, jeśli chodzi o szachy, jest moc obliczeniowa. Algorytmy oceny pozycji są znacznie gorsze niż te, które dobrzy szachiści maja w swoich głowach.

  6. #26
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Chciałem tym postulatem pokazać, że JEDYNĄ przewagą komputera nad człowiekiem, jeśli chodzi o szachy, jest moc obliczeniowa. Algorytmy oceny pozycji są znacznie gorsze niż te, które dobrzy szachiści maja w swoich głowach.
    Ależ oczywiście że tak jest! Cały myk polega na tym że algorytmy te są na tyle dobre by przy nawet tak niewielkiej jak na komputer mocy przetwarzania 20 tysiecy pozycji na sekundę - bić na głowę największego arcymistrza szachowego. Nie widzę powodów dla których podobny scenariusz nie miałby czekać pokera. Nadejdzie taki dzień że poker online umrze - i to jest moim zdaniem prawie całkowicie pewne, tak jak fakt że dziś nikt nie gra w szachy online na pieniądze. Siła botów będzie na tyle dobra że nikt nie będzie grał online, bo nie będziesz ryzykować forsy wiedząc że twój przeciwnik podaje tylko dane od bota albo że wręcz sam jest botem. Zostaną tylko turnieje na żywo między ludźmi.

  7. #27
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Jak już napisałem w drugim wątku - poddaję się. Ty trzep kapustę na botach, ja spróbuję na grze. Good luck.

  8. #28
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    728

  9. #29
    Łatwo nazwać kogoś trollem, ale znacznie trudniej rzetelnie wskazać gdzie w jego rozumowaniu tkwi błąd.

  10. #30
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    728
    Cytat Zamieszczone przez comrade Zobacz posta
    Łatwo nazwać kogoś trollem, ale znacznie trudniej rzetelnie wskazać gdzie w jego rozumowaniu tkwi błąd.
    To nie jest tak, że w Twoim rozumowaniu tkwi błąd. Tam po prostu brakuje realizmu. Fantazjujesz po prostu. Owszem, są to dość ciekawe fantazje, ale jednak fantazje.