Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    7
    Witam,
    Od jakiegoś czasu gramy ze znajomymi w holdem, chiałbym zapytać o ilość żetonów z jaką każdy gracz powinien startować.

    Zwykle wygląda to u nas w ten sposób:

    Każdy gracz startuje z:
    10x wartość 10
    10x wartość 20
    2x wartość 50
    1x wartość 100

    Blindy to 10/20

    Już nie pierwszy raz odnoszę wrażenie, że używamy po prostu za mało żetonów. Często dochodzi do sytuacji kiedy jeden z graczy musi rozmieniać swoje żetony, żeby w ogóle móc wpłacić blind.
    Dodatkowo myślę, że ten stosunek 500 wartość w 25 żetonach dziwnie przekłada się na wysokość blindów.

    Dodam tylko, że takie wartości wynikają u nas z tego, że gramy o przysłowiowe 5zł od głowy buy-in.
    Czy ktoś mógłby doradzić jak rozłożyć te wartości, żeby grało się "przyjemniej"

    Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Gracie za krótkim stackiem, nie sądzisz? Macie zaledwie 25BB w stacku. Myślę, że standardem jest 100BB i wtedy wszystkie Wasze problemy się rozwiążą.

  3. #3
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    7
    Właśnie o coś takiego mi chodziło.
    Czy mógłbyś (lub ktokolwiek inny) pomóc rozpisać to "na żetony" ile jakich, wartości itd.

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    My grając stackiem 100BB przy blindach 10/20 gramy:

    10x10
    10x50
    7x200

    Wraz z kolejnymi rebuyami przestajemy dawać żetony o najmniejszych nominałach, bo jest ich na stole wystarczająco i używamy tylko wyższych nominałów. A rozmienianie żetonów nie jest niczym niezwykłym ani złym. Wraz ze wzrostem doświadczenia gracze sami będą sobie w locie rozmieniać nawet na zapas.

  5. #5
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    7
    Ok, pomińmy w takim razie rozmienianie żetonów, ale jeszcze pomęczę

    Twój rozkład robi z naszego 5zł- 2000, co z kolei utrudni nam podział ( jako że zwykle kończymy z 2 zwycięzcami)
    Istnieje możliwość czegoś bardziej przyjaznego?

    Rozumiem, że musi to działać w ten sposób, i moja prośba może brzmieć dziwnie jako, że chcę zrobić z prostego cashgame'u 10gr/20gr więcej BB, ale czy nikt wcześniej nie spotkał się z takim problemem?

  6. #6
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Twój problem sprowadza się do tego, że gracie krótkim stackiem (czyli mało BB w stacku). Można, ale czemu? Gra na 100BB, lub nawet więcej, jest fajniejsza. Jeśli nie chcecie podnosić buyina, to obniżcie blindy. Zagrajcie sobie 5gr/10gr (macie wtedy 50BB) lub jakieś 2gr/5gr (macie wtedy 100BB, ale ja osobiście nie lubię gdy 2xSB != BB).

  7. #7
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    282
    My gramy blindy 1/1, stack startowy 100, żetony 20x1, 8x5, 4x10.

  8. #8
    25BB to chyba nie tak malo. My tak czesto gramy i jest zawsze duzo zabawy, duzo all-in'ow i rebuy'ow pozdr.

  9. #9
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez czwak Zobacz posta
    25BB to chyba nie tak malo. My tak czesto gramy i jest zawsze duzo zabawy, duzo all-in'ow i rebuy'ow pozdr.
    No to zależy, czy chcesz grać w pokera czy w allina... Generalnie im większy stack, tym większe znaczenie mają umiejętności. Im mniejszy, tym większe znaczenie ma szczęście.

  10. #10
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    7
    Wychodzi na to, że i tak mamy za mało żetonów, żeby zrobić jakiś ciekawszy rozstaw, więc na razie podchwyciliśmy tylko to co napisał Woland

    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Wraz z kolejnymi rebuyami przestajemy dawać żetony o najmniejszych nominałach, bo jest ich na stole wystarczająco i używamy tylko wyższych nominałów.
    Dokładnie mówiąc rezygnujemy w ogóle z żetonu 100, rozdajemy go w mniejszych nominałach, natomiast rebuy dostaje się w "setkach" i rozmienia.
    Pierwsze wrażenia- dzięki temu nie ma sytuacji, kiedy ktoś pilnuje tej najwyższej wartości jak oczka w głowie, nie chcąc nawet jej rozmieniać (w końcu to 1/5 stacka)