Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    282
    Gramy turniej live, blindy 100/200/25, mamy jakieś 9k w stacku.

    Siedzimy na BB, po foldzie UTG gracz z UTG+1 (10k w stacku grający raczej standard, ogarniający), otwiera za 600. UTG+2 (raczej stacja, 8k) gra call, kolejnych 5 zawodników fold.
    W kartach mamy AQs. Uczę się grać bardziej agresywnie od pewnego czasu, raise 1800. Zastanawiam się jednak poważnie, czy w tym spocie nie lepszy jest call i granie fit or fold?

  2. #2
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Obie opcje wydają się ok, pytanie co robisz jak dostajesz 4bet od UTG+1, z jego strony może to wyglądać na klasyczny squeez w twoim wykonaniu. Jeżeli gość UTG+1 nie jest zbyt murkowaty, to wydaje mi się, że jest to najlepsza opcja, jeżeli jednak ma tam wązkie zakresy, to wolę zrobić tylko flat call z pozycją i dobrze ukrytą ręką.

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    katowice
    Posty
    4,233
    pamietaj doli ze utg +1 robiac squeez praktycznie commituje sie do allina od tschera wiec pytanie czy chcesz tutaj preflop pakowac caly stack? przyjmijmy ze robi on tutaj 3900 (bo nie wie ze masz tylko 9 k lub zle policzyl) lub wsuwa - wtedy jestes raczej z tylu
    3betujac tutaj pre musisz juz z gory wiedziec czy sprawdzasz/wsuwasz allina na squez/allin utg +1 ; pamietajmy ze jest tam jeszcze call od stacji ktora tez czasem bedzie cos miala - turnieje live rulezz ja calluje pre - wojna na 45 bb z aq s bez pozycji jakos mi sie nie usmiecha

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    @doli - on nie bedzie mial pozycji

    @palo - to nie utg+1 robi squeeze

    zaczeliscie weekend o 12 ?

  5. #5
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    aaaa , myślałem ze jestesmy na butonie w takim razie zdecydowaniewole zrobic flat call z AQs, 3betując mogę dostać 4bet, calla, albo i dwa i grać bez pozycji - wszystkie opcje niezbyt ciekawe, ewentualnie folda - ale to mógłby tak samo zagrać 27o.

    Spokojnie flat i gram z ładnie ukrytą ręką, która bardzo dobrze gra w 3way pocie.

  6. #6
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    282
    To nie byli agresywni gracze, którzy by to 4betowali z czymkolwiek słabszym niż AK, QQ+. Także plan był taki, żeby pozbyć się jednego z puli i na dowolnym niemal flopie kontynuować, zaś do ewentualnego 4beta wyrzucić. Zgadzam się jednak, że call jest lepszy, nawet jeśli okazjonalnie przyjdzie oddać stack na A high flopie vs AK.
    Obydwaj gracze zagrali call, po czym flop spadł 876 two tone, bez mojego koloru.
    Dostawszy dwa calle budujące pulę do wartości prawie mojego stacka i taki flop nawet nie zdobyłem się na cbeta. Miało być agresywnie, wyszło z dupy

  7. #7
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Skoro
    Cytat Zamieszczone przez Tscher Zobacz posta
    To nie byli agresywni gracze, którzy by to 4betowali z czymkolwiek słabszym niż AK, QQ+.
    to
    Cytat Zamieszczone przez Tscher Zobacz posta
    plan był taki, żeby pozbyć się jednego z puli i na dowolnym niemal flopie kontynuować, zaś do ewentualnego 4beta wyrzucić.
    mi się podoba

  8. #8
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Problem z tym pomysłem jest taki, że na drugiego masz station, więc jak dostaniesz call od pierwszego, to pewnie w 90% przypadków dostaniesz call też od drugiego. Czyli zazwyczaj kończy się na scenariuszu, 2 calle i grasz bez pozycji, wszyscy fold lub 4bet od otwierającego.

  9. #9
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Na dwa foldy się nie pogniewam 4bet tez będzie znośny, bo przynajmniej nie będę miał wątpliwości. A czy dwa calle są tu rzeczywiście prawdopodobne? Tzn zgadzam się, że jeśli otwierający sprawdzi, to stacja pewnie tez, ale z czym otwierający ma sprawdzać wiedząc, że za sobą dostanie jeszcze jeden call? Z czym Ty byś tylko sprawdził 3bet na miejscu otwierającego w tym rozdaniu?

  10. #10
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Też bym się nie pogniewał, tylko pytanie jak często dostaniesz dwa foldy . Co do tego z czym ja bym sprawdzał, to zależy jak bym widział ten 3bet, czy jako lekki czy mocny, chociaż zazwyczaj w takich rozdaniach staram się grać fold, albo 4bet. Tutaj zmienia całą dynamikę ten calling station, więc gdybym uważał, że niekoniecznie jesteś tam mocny z 3betem, to możliwe, że spróbowałbym szczęścia z KQs, AJs czy JTs i callnął licząc na station, że dołączy. Z lepszymi kartami robię pewnie commitujący 4bet, ewentualnie shove.