Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    157
    dzis o godzinie ok 14 dostałem maila powiadamiającego o tym ze pomyslnie została przeprowadzone transakcja co mnie troche zdziwiło, myslałem ze to pomyłka (wczoraj sam przeprowdzałem pewną transakcje i wydawało mi sie ze przez pomyłke wysłali drugie potwierdzenie) okazało się ze ktos sobie wypłacił pieniądze z mojego konta, dokładnie:

    2480.05 zł (465.75 gbp)

    na koncie zostało 106 zł

    adres widniejący przy transakcji to:

    kalixauk@cqrpayments.com

    wpisałem w google, wychodzi na to i strona kalixa.com zajmuje się wydawaniem i obsługą kart takich jak moneybookers

    wiec wygląda na to ze ktos po prostu sobie załadował swoją karte za pomocą mojego konta

    jesli faktycznie tak sie stało to nie mam wielkich nadziei na odzyskanie kasy

    dziwi mnie w jaki sposób ktos poznał moje hasło

    napisałem do działu obsługi MB i teraz pozostaje mi czekac

    jeszcze jedno jest zastanawiające, to ze suma nie jest okrągła zazwyczaj przy kradzieży z konta tak własnie jest

    dlatego mimo wszystko mam nadzieje ze to jakis błąd ze strony MB lub kalixa (choc mało prawdopodobne)

  2. #2
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    103
    Skanuj kompa, prwdopodobnie ktoś poznał Twoje hasło.

  3. #3
    Dołączył
    Jun 2006
    Posty
    1,496
    albo logowales sie do MB nie na swoim kompie ?

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    157
    ^^ nie, zawsze na swoim

    dostałem maila od MB:


    W odpowiedzi na Pana zgłoszenie uprzejmie informujemy, iż wspomniana
    transakcja została dokonana przez osobę, która uzyskała nieautoryzowany
    dostęp do Pańskiego konta. Uprzejmie informujemy iż, Pańska sprawa
    została przekazana do naszego działu bezpieczeństwa, który zgłosi
    handlowcowi cqrpayments.com dokonanie nieautoryzowanej transakcji i zwróci
    się do niego z prośbą o zwrot tych środków na Pańskie konto.


    Napisali równiez bym zmienił maila

    jaki według was jest "najbezpieczniejszy" ??

    swoją drogą logowanie powinno sie odbywac jak na neteller (długi ID numer i do tego security number) wydaje sie to duzo bardziej bezpieczne

  5. #5
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Najlepsze byłyby hasła jednorazowe, jak w bankach.

  6. #6
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Nie ma bezpiecznych maili, jesli atakujący poznał Twoje hasło. Zapewniam, że nie ukradł go z serwera pocztowego. Albo miałes słabe, albo używałes takiego samego w kilku miejscach, albo miałeś trojana na komputerze.

    Mi też obrobili kiedyś MB, na szczęście na małą kwotę. O odzyskaniu oczywiście nie było mowy. I to był ewidentnie mój błąd - to samo hasło w wielu serwisach.

  7. #7
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    157
    "Nie ma bezpiecznych maili, jesli atakujący poznał Twoje hasło" to faktycznie sie zgadza, jednak wątpie by włamał sie równiez na moją poczte

    w odzyskanie kasy wątpie ale spytam ich o token (który jest tylko dla vip-ów) i mam nadzieje ze biorąc pod uwage okolicznosci mi go wyslą chyba około 15 euro to kosztuje, bo mimo wszystko moneybookers nadal jest dla mnie najkorzystniejszy

    jesli chodzi o hasło to było one inne od tych co uzywam w "przypadkowych" serwisach


    jeszcze jedno, czy ktos z was równiez otrzymał maila od MB zatytułowanego:

    "Ważna informacja o zmianach w regulaminie karty Moneybookers Prepaid MasterCard"

    nie sprawia on wrażenia podejrzanego

    pamietam ze link z regulaminen otworzyłem ale sie z niego nie logowałem, wiec to raczej nie przez to
    Ostatnio edytowane przez MiiKeEEe ; 26-08-2012 o 16:20

  8. #8
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Moim zdaniem taki mail, o ile dostałeś go niedawno, jest wybitnie podejrzany choćby dlatego, że Moneybookers zmienił przecież nazwę na Skrill, i raczej tej właśnie nazwy używałby w mailach.

    A jesteś pewien, że nie dostali się także na Twoją pocztę?. Zerknij w usunięte maile. U mnie włamanie przebiegało tak, że dostali się własnie na pocztę i z jej pomocą zresetowali hasło na MB, którego najwyraźniej nie znali.

  9. #9
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    157
    mail był od skrill i w nawiasie moneybookers, juz pare takich maili dostałem wczesniej z róznymi informacjami wiec mail jest raczej ok

    jesli chodzi o włamanie na poczte, to w tym przypadku usunęli by takze powiadomienie o transakcji (w koszu na poczcie nic nie ma), hasło na poczcie tez mam całkiem inne, naprawde nie wydaje mi się bym osobiscie zawinił

  10. #10
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    222
    Token jest dla wszystkich: dla VIP-ów za darmo, a dla zwykłych użytkowników za 15 euro.