Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: PS a VPN

  1. #1
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    210
    Witam

    Mozna grac na PS uzywajac VPN Jesli tak to tylko serwer PL ? czy moge np miec zarejestrowane konto na polskie dane a grac z IP np UK?

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Odpowiem nie na temat, ale podejrzewam, że na źródło Twojego pytania - jeśli pytasz, bo się obawiasz polskiego prawa, to imho daj sobie spokój. Słyszałeś, żeby jakiegoś internetowego gracza ścigali? Jeśli zaczną, to zaczniemy kombinować, a póki co - po co?

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    210
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Odpowiem nie na temat, ale podejrzewam, że na źródło Twojego pytania - jeśli pytasz, bo się obawiasz polskiego prawa, to imho daj sobie spokój. Słyszałeś, żeby jakiegoś internetowego gracza ścigali? Jeśli zaczną, to zaczniemy kombinować, a póki co - po co?
    Mam odmienne zdanie Taki mam charakter ze wole dmuchac na zimne wiele razy niz raz obudzic sie z reka w nocniku

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    OK, Twoja sprawa. Ja uważam to za daleko idący nadmiar ostrożności, ale kto wie, może się boleśnie przekonam, że to Ty miałeś rację. Po pierwsze zakładam, że jednak nie będę tym pierwszym, bo wezmą się najpierw za takich, co to naprawdę koszą kapustę, a po drugie uważam, że bez współpracy ze strony PS będzie polskim organom ścigania ogromnie trudno cokolwiek mi udowodnić. Grałem przecież na playmoney, udowodnijcie, że to nieprawda. A zakładam, że PS współpracować nie będzie.

  5. #5
    Dołączył
    Mar 2004
    Posty
    1,043
    Ja to nawet na playmoney nie gram, oglądam tylko jak grają zawodowcy.

  6. #6
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Jestem bardzo ciekaw, jak wyglądałaby właśnie współpraca PS z polskimi organami ścigania gdyby przyszło co do czego. No bo bez tej współpracy nie ma bata (o ile oczywiście ktoś nie robi sobie wypłat na konto bankowe lub kartę kredytową wydaną przez polski bank). Niech mi udowadniają, że grałem na pieniądze, jeśli nie widzą żadnych wypłat a PS im nie potwierdzi, że grałem.

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    210
    Dyskusja na temat czy sie da cos udowodnic czy nie jest bezcelowa Mysle ze wystarczajacym klopotem byloby gdyby US zaczal sprawdzac czyjes dochody na podstawie polaczen z roomem Dla jednego 50 euro rocznie to duzo za dodatkowe zabezpieczenie dla drugiego nie
    Ostatnio edytowane przez karambol ; 01-08-2012 o 17:18

  8. #8
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    1,849
    Cytat Zamieszczone przez karambol Zobacz posta
    gdyby US zaczal sprawdzac czyjes dochody na podstawie polaczen z roomem
    na przyklad - ostatnio kupil pan aparat fotograficzny, a w zeszlym miesiacu laczyl sie pan 6 razy z serwerem pokerstars. Mysle, ze dla kazdego sadu to bedzie ewidentne 3 do 5 lat...

  9. #9
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    210
    Cytat Zamieszczone przez warsaw Zobacz posta
    na przyklad - ostatnio kupil pan aparat fotograficzny, a w zeszlym miesiacu laczyl sie pan 6 razy z serwerem pokerstars. Mysle, ze dla kazdego sadu to bedzie ewidentne 3 do 5 lat...
    Szkoda ze nie odpowiedziales na pytanie tylko drwisz z czegos co zle zrozumiales Zaznaczam ze nie jestem ekspertem podatkowo-prawnym oraz nie znam sie co dokaldnie moze a czego nie US

    Moge sobie jednak wyobrazic sytuacje ( na podstawie moze mojej znikomej wiedzy i moze sie myle ) ze ktoregos dnia US moglby uzyskac logi i sprawdzic po ilosci godzin kto wyglada ze gra zawodowo - np ponad 200 godzin w miesiacu Taka dana wskazuje np ze 1 ktos moze uzyskiwac z gry srodki finansowe 2 prawdopodobnie nie ma juz czasu by uzyskiwac je w inny sposob. Mozna taka osobe wezwac do US Z tego co wiem US ma albo mial otrzymac dostep do danych o nieruchomosciach ktore sie nabywa Pewnie wtedy beda kazali pisac dodatkowe oswiadczenia na podstawie jakich dochodow zakupilo sie nieruchomosc i z czego pozyskuje sie srodki na zycie Jesli by sie nie dalo wykazac takiego dochodu na pokrycie tych kwot to sie zgadam 3-5 lat nikomu nie zafunduja ale np 75% podatek jest juz bardzo realny

    Prosze nie pisac ze mozan kupic wszystko na brata matke a dochody uzyskiwac w dzialanosci gospodarczej Nie dla kazdego takie rozwiazania sa mozliwe do przyjecia

  10. #10
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    A co VPN zmienia w Twoim scenariuszu? US co prawda nie wie, że grałeś na starsach, ale nadal widzi, że masz mieszkanie, na które nie zarobiłeś (bo zakładam, że skoro grasz, to nie pracujesz). Więc wiele się nie zmienia.

    Rzecz jest bardzo prosta, rejestrujesz sobie działalność gospodarczą w dziedzinie, w której nakład pracy niekoniecznie łatwo oszacować na podstawie efektów. Na przykład informatyk. Stryjkowi/koledze z liceum/sąsiadowi, mającemu swoją firmę, wystawiasz co miesiąc fakturę za "utrzymanie systemu informatycznego firmy". Czego jeszcze potrzeba? Jak mnie pani w US spyta, co dokładnie wchodzi w skład "utrzymania systemu informatycznego firmy", to gwarantuję, że nie zrozumie nawet 20% z potoku pojęć, którymi ją zaleję.

    A jeśli chodzi o fakt, że nie mając VPN dajemy US punkt zaczepienia (połączenie z PS), to jeśli ktokolwiek u władzy ma cień rozumu, to bardzo szybko się zorientuje, że używanie VPN'a jest równie dobrym punktem zaczepienia.