Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4
    Witam. Ostatnio oglądałem High Stakes Poker i Big Game Poker Stars i zauważyłem że gdy gracze grają all in, umawiają się później że np. 2, 3 albo 4 razy odkrywają turn i rvier gdy flop już jest na stole, a jak all in jest przed flopem to wszystkie 5 kart. Z tego co zaobserwowałem to np. gdy 2 razy wykrywają karty to pula jest dzielona w przypadku remisu, a jak jeden gracz dwa razy wygra to bierze wszytko.
    Ostatnio chcieliśmy tak zagrać na żywo i wywiązała się dyskusja. Kolega twierdzi że jak się umawiają np na 2 rundy i jeden z nich przegra 2 rundy to musi temu wygranemu drugi raz wypłacić połowę pota.

  2. #2
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    469
    Wiec... kolega nie ma racji! A teoria kolegi jest tak absurdalna, ze nie gralbym z nim:P Albo moze jednak i bym gral (donk?) <trollface>

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    389
    Nie bardzo rozumiem. Pula jest dzielona na tyle równych części, ile razy umawiacie się na wyłożenie brakujących kart. Jeśli chcecie run-it-twice, to za każdym razem gracie o połowę pota. To chyba logiczne i zrozumiałe.

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4
    Też mi się wydawało to dziwne, ale twierdził że widział w którymś odcinku HSP jak jeden z graczy po przegranych dwóch rundach i dokupieniu się wypłaca kolejne żetony wygranemu. Chciałem się upewnić, bo zdziwiłem się jak to powiedział.

  5. #5
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Valinor, Shire
    Posty
    633
    Cytat Zamieszczone przez Hugo Zobacz posta
    Też mi się wydawało to dziwne, ale twierdził że widział w którymś odcinku HSP jak jeden z graczy po przegranych dwóch rundach i dokupieniu się wypłaca kolejne żetony wygranemu. Chciałem się upewnić, bo zdziwiłem się jak to powiedział.
    tacy klienci jak ten wspomniany powyzej wzbudzaja u mnie mega-agresje ;]. najchetniej dalbym mu dozywotni zakaz wygrywania coinow, zeby sie troche powkurwial.

    swoja droga moze widzial akurat hand'a Benjamine vs Laliberte, gdzie David spushowal nut flush draw na flopie a Guy callnal top two [pot over 1kk $], po czym widzac prawie placzacego Benjamina ['i take your hand anyday'] zaproponowal mu, ze zagraja tylko za to co bylo w puli przed shovem grubasa [bodaj 200k, moze mniej]

    mozliwe tez ze owy ziomus jest po prostu RETARDEM

  6. #6
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    389
    Generalnie jest tak, że w grze cashowej gracze mogą się umówić co do zasad jak im się tylko podoba, to w końcu ich pieniądze. pamiętam, że w Big Game Phil Laak kilka razy przy all-inach proponował np. wyłożenie 4 boardów, ale tylko dwa z nich miałyby się liczyć. Więc może w którymś odcinku HSP doszło do takiej sytuacji jak opisuje OP, ale to raczej mało prawdopodobne.

  7. #7
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Haha, zapytaj kolegę co będzie, jak się umówicie na 12 showdownów. 12 stacków do wypłacenia, jeśli ktoś przegra każdy?

    Swoją drogą uważajcie z tymi wieloma showdownami, żeby być po dobrej stronie mocy (czyli wariancji). Zwracajcie koniecznie uwagę, czy to Wy dobieracie, czy przeciwnik dobiera. I ile jest outów do dobrania. Jeśli np. mamy flipa, to im więcej będzie showdownów tym lepiej dla pary, bo overkarty mają tylko 6 outów (plus oczywiście strity i kolory, ale bezpośrednich 6). Czyli 2 showdowny są ok, ale np. 6 showdownów już mocno faworyzuje parę