Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wawa
    Posty
    349
    Zasady ( dotyczą forumowych trolli ) :
    1. Każdy ma prawo komentować zagranie
    2. Komentarze mają dotyczyć zagrania, a nie sporów z innymi komentatorami rozdania
    3. Jeżeli uważasz czyjś komentarz za stek bzdur napisz: "IHMO komentarz XXX jest niewłaściwy , należałoby to rozegrać w następujący sposób:"
    4. Osoba nagrodzona komentarzem z pkt. 3 lub innym ( ze złośliwymi włącznie ) ma uszanować odmienność zdania innych osób i nie udowadniać swoich racji następnymi postami
    5. Należy wypowiadać się na temat, a nie zaśmiecać wątek.
    6. Temat dotyczy moich zagrań on line ( play money of course) na stołach 5 osobowych.

    Rozdanie:

    Boss Media , stół 5 osobowy , 100 NL, stack'i zawodników:
    EP - 33$
    MP - 95$
    Button Hero - 112$
    SB - 45$
    BB - 104$

    Charakterystyka stołu:
    EP - tight passive
    MP - loose aggressive
    SB - tight aggressive
    BB - trudno określić

    średni pot - 20,5$
    players pre flop - 73%

    Akcja:
    Hero jest na BB i patrzy na :
    9 T
    EP folds
    MP raise 3$
    Hero calls 3$
    SB folds
    BB calls to 3$
    Pot - 9,5$

    Flop:
    7 8 J
    BB checks
    MP calls 5$
    Hero calls 5$
    BB calls 5$
    Pot - 24,5$

    Turn:
    8
    BB bets 10$
    MP calls 10$
    Hero raise to 30$
    BB calls to 30$
    MP calls to 30$
    Pot - 114,5$

    River:
    A

    BB bets 14,5$
    MP rasie 29$
    Hero calls 29$
    BB calls to 29$
    Pot - 201,5$

    BB shows:
    K 8 i ma three of kind

    MP shows:
    J J i ma full house

    i zgarnia niezłą pulę

    Komentarz do zagrania:

    Cieszę się, że nie przegrałem w tym rozdaniu więcej kasy. W sumię to nie rozumiem mini raise'a MP na River z Full House. Ale to nie mój problem.
    Jak myslicie bad beat , czy jednak bad play?

  2. #2
    Dołączył
    Mar 2004
    Posty
    1,043
    Na początek odpowiedź na pytanie:

    Cytat Zamieszczone przez Karlos
    Jak myslicie bad beat , czy jednak bad play?
    Ani jedno, ani drugie. Zwyczajnie, spotkały się dwie mocne ręcę i któraś musiała przegrać.

    A co do samej gry to zacznę od stwierdzenia że tego rozdania nie dało się wygrać, więc możemy rozpatrywać czy dało się mniej przegrać. Moim zdaniem nie, tym bardziej że gość z JJ grał niezwykle pasywnie. Niski raise preflop, spokojnie na flopie, bez reraise'a na turnie (co ja zrobiłbym automatycznie), oraz mini raise na riverze. Czy spodziewałbym się fulla (z JJ) po takiej grze? Nigdy w życiu, już bardziej bałbym się że ktoś miał A8. Jednym zdaniem, dobre rozegranie, ale w tym wypadku to było za mało.

    Sting

  3. #3
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Szczecin/Manchester/Hong Kong
    Posty
    1,816
    ja bym zawsze raisowal na flopie a tak poza tym to nic nie mogles zrobic

  4. #4
    Dołączył
    May 2006
    Przegląda
    Szczecin
    Posty
    659
    Ciezko tu miec o cos pretensje. Mysle ze Twoj all-in na flopie by nic nie zmienil, bo gosc z JJJ napewno by wszedl. Tak wiec ciesz sie jak to okresliles "ze nie straciles wiecej kasy" POZDRO

  5. #5
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    ja bym zrobił jednak raise na flopie tak do 15$,a potem zrobiłbym check/call. albo na turnie tez bet 15$,zależy co by mi własnie przyszlo do glowy,poprostu po tym raisie na flopie być może bym sobie pomyslał a moze ma JJ,no bo raise przed flopem 3$,na flopie 5$,nie wydaje wam sie to dziwne????co gość moze tak rozgrywać????napewno nie AA,KK,QQ,moze AK,AQ bo boi sie zaryzytkować robiac pozadniejszego beta i liczy na AKQ na turnie,duzo osób wląsnie tak rozgrywa sety zlapane na flopie bo chcą żeby im czasem nikt nie umknoł nie biorąc pod uwage że wcale nie jest na flopie tak bezpiecznie i ze moze byc jeszcze mniej bezpiecznie
    wkazdym razie na turnie gdybym dal check i gosc dał check to prawdopodobnie na river tez dałbym check,a jakbym zagral za 15$ to na river chec/call,szczególnie że goscia scharakteryzowałeś na loose aggressive a tacy gracze generalnie milkną tylko wtedy kiedy mają najleprzy w swoim mniemaniu mozliwy układ

  6. #6
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    Karlos czy te Twoje tematy to forma "gorzkich żali" ? Duzo rozdan przegranych z silna karta ale takich co po prostu trzeba przegrac...

    peace

    Na twoim miejscu pewnie zagrałbym tak samo- bet na river malutki, a co powiecie na to- osoba z ktora gadalem an gg byla mega zdziwiona tym zagraniem:


    HERO (BB) is at seat 2 with 336.40
    CO is at seat 4 with 593.30

    HERO posts the large blind 4.00
    SB posts the small blind 2.00

    HERO: ,

    Pre-flop:
    UTG: Fold
    CO: Raise 16.00
    Button: Fold
    SB: Fold
    HERO: Call 16.00

    Flop , ,

    HERO: Check
    CO: Bet 12.00
    HERO: Raise 36.00
    CO: Call 36.00

    Turn , , ,

    HERO: Bet 40.00
    CO: Call 40.00

    River , , , ,

    HERO: Bet 40.00
    CO: All in
    HERO: Fold

  7. #7
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    1,763
    Ja tez jestem zdziwiony Soprano

    Mogl miec jakies AJ, dlatego rozgrywal to spokojnie ale mogl tez miec po prostu Q, AQ/QJ czy cos takiego... Ja bym tu sie grubo i dlugo zastanawial ale raczej bym nie foldnal... chociaz nie wiem, musialbym byc przy tym stoliku, zeby widziec jak ten koles gra etc ...


    A co do rozdania Karlosa, ani bad beat, ani to zle zagrane, nic, po prostu sa rozdanie, ktore trzeba przegrac i na koniec cieszyc sie, ze koles tak slabo nas podbil. I tez spodziewalbym sie A8 a nie JJ Zreszta jak zobaczylem A na koniec i kolesia rasie mowie "pewno A8"

    Nawet w all in po flopie by wszedl z tym setem... wiec mogles jedynie przeczekac na turnie przy drugiej 8 i zobaczyc co sie stanie, ale to tez by chyba bylo bledem... Wiec wracamy do punktu wyjscia Musiales przegrac.

  8. #8
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    No walsnie w najlepszym przypadku split. wiec ponad 200 by wygrac jakeis 130 ? chyba -EV

  9. #9
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wawa
    Posty
    349
    Cytat Zamieszczone przez Soprano
    Karlos czy te Twoje tematy to forma "gorzkich żali" ? Duzo rozdan przegranych z silna karta ale takich co po prostu trzeba przegrac...

    peace
    Wiesz co Soprano, sprowadziłeś mnie na ziemię. Faktycznie nie warto nic robić, bo to cholernie zawsze komuś przeszkadza.
    Wiesz od dłuższego czasu obserwuję na tym forum jak wspaniale się rozwija temat gorzkich żali, i wiesz co nic poza tym. Myślałem, że temat rozdan kogoś zainteresuje, że ludzie zaczną coś pisać o swoich rozdaniach, o nowych koncepcjach zagrań. Nawet ostatnio kilka osób zaczęło coś tu wrzucać do analizy. Mylałem, że może się ten dział trochę ożywi.
    Masz rację nie da się.

    Co do formy moich tematów, to były też takie , gdzie ja byłem górą:
    http://forum.pokerzysta.pl/viewtopic.php?t=2660
    http://forum.pokerzysta.pl/viewtopic.php?t=2593
    http://forum.pokerzysta.pl/viewtopic.php?t=2574

    Cóż po prostu w większości przypadków analizuję rozdania przegrane, żeby wyciągnąć wnioski na przyszłość. Może warto jednak obrastać w piórka i pisać tylko spektakularne zwycięstwa

    Nie kurde wtedy napiszesz , że to forma słodkich chwil...

    To ja już sam nie wiem.

    Dobra, przykro mi jak kogoś doprowadziłem analizą moich rozdań do rozpaczy i rozstroju nerwowego. Dlatego Was przepraszam za zaśmiecanie tego wspaniałego wątku jakim jest strategia.

    Tym samym obiecuję poprawę, kończąc tę głupią i niepotrzebną analizę rozdań z short handów.

    Peace

    Carlos

    Ps. Soprano , nic osobistego, musiałem się po prostu wyżalić :wink:

  10. #10
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    Karlos źle mnie zrozumiałeś.
    Jestes jedna z niewielu osób która chce cos na tym forum zrobic i doceniam to co robisz, zreszta po ilosci wpisów widac ze duzo ludzi czyta.

    Jedynie chodzi mi o to ze wklejasz rozdania w któych neiwiele da sie zrobić. To tak jak KK vs AA i niski flop- neiwiele da sie zrobić.
    Zapewne masz mase ciekawszych rozdań- nie koneicznie doprowadzone do showdowna, w których ejst wiele opcji.

    Karlos NIE PRZESTAWAJ robic tego co robisz !!

    mam nadizeje ze rozumeizs o co mi chodzi- bo nad czym dyskutowac w rozdaniu set na set na stole 258 rainbow ? (to rpzyklad). Niewiele mozna zanalizować i sie nauczyc.

    trzymaj dalej, czekam na kolejne rozdania z niecierpliwoscia !!!!